ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯТА - въпроси и отговори! Тема № 11

  • 54 686
  • 765
  •   1
Отговори
# 450
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Гери намали си дозата на половин хапче и започни от нея. И го пий вечер по време на хранене. Карай на тази доза поне седмица или 10 дни докато привикнеш и тогава увеличавай. Ако прецениш спри за 2-3 дена да се нормализират нещата и тогава започни плавно. Щом ти пада толкова кр.захар вероятно дозата ти е много голяма или храната не ти е достатъчна. Заради страничните екстри на метформина те съветвах да опиташ само с диета 3-6 месеца и тогава, ако изследванията не показват подобрение да пиеш хапчета  Peace

# 451
  • Мнения: 1 234
Здравейте момичета   bouquet
Мога ли да се вмъкна с един въпрос и ако някоя е по-компетентна от мен  Crazy да ми споделите мнение...на въпроса - Преди 2 седмици ми правиха лапароскопия и фенестрация на яйчниците (имам ПКЯ и ИР) а преди това бях спряла да пия Сиофор и Инофолик....сега трябва ли да възстановя приема...на контролен преглед съм другата седмица един месец след лапарото, но до тогава не знам какво да правя?
Благодаря ви много предварително и извинявайте, че така от нищото се вмъквам с въпрос  Hug

# 452
  • Мнения: 800
Гери, как си? Премина ли неразположението?

МечтичкаД, изчакай прегледа и лекарят ще ти каже. Една седмица по-рано или по-късно не е от значение за тези състояния и тези лекарства.

# 453
  • Мнения: 1 234
Гери, как си? Премина ли неразположението?

МечтичкаД, изчакай прегледа и лекарят ще ти каже. Една седмица по-рано или по-късно не е от значение за тези състояния и тези лекарства.
Благодаря ти много   bouquet Ще изчакам пък да видим...
Бях чела някъде, че от ИР се схващат мускулите...липса на Магнезий, също така може да се получи аритмия на сърцето ( и двете са налични при мен) но ходих на кардиолог и се оказах със "много здраво сърце"  Thinking

# 454
  • Мнения: 205
Поли, отминаха неразположенията, да. Вече съм като чисто новичка Simple Smile
Оф, да ви се оплача-нещо волята ми отива на кино.  Прегреших с една филийка типов хляб...

# 455
  • София
  • Мнения: 11 770
Гери, не се притеснявай мила, хляба не е толкова опасен, дръж се далече само от сладкото, вафли, шоколади и тем подобни. Жив човек си не е възможно да си напълно стриктна, но само не се отказвай! Спря ли метформина?

# 456
  • Мнения: 205
Не, не го спрях. Намалих го за 3-4 дни, пих по едно хапче и сега започнах да пия по две, но се чувствам добре. Разликата в кг също се усеща, напъхвам се в дрехи, които не са ми ставали, краката ми миличките са като щеки вече, а корема ми съвсем леко помръдна, но все още хората в автобусите се чудят дали да направят място на бременното момиче или да си стоят на д-то   Joy И все пак продължавам Simple Smile Ноо.... напоследък не получавам никак хубави новини, имам доста притеснения и съм на 100% сигурна, че всичко това ще се отрази на инсулина и кръвната захар. Колкото и да се самоуспокоявам няма как да бъда спокойна, като тези притеснения са свързани с един човешки живот.. Но каквото и да става няма да се предавам, просто ще съм силна докато мога, надявам се да издържа...
Маце, ти как си? Имаш ли неразположения вече? Simple Smile

# 457
  • Мнения: 12
Здравейте пак, доста вода изтече, но да споделя:
освен, че имам хиперинсулимия, решиха да ме проверят изцяло като откриха още доста придружаващи проблемни зони в организма ми, е в момента освет стандартния глюкофаш, съм на инжекции Виктоза, лекаство за жлезите, тотална липса на витамин Д и още и още. Забраниха ми всичко единственото, което мога да ям са плодове, зеленчуци, 100 гр. сирене и черен шоколад. Направо нямам думи, сутрин едни лекарства, на обед други, а вечер е направо ужасно първо тези лекарства после тези, чувствам се като пенсионер с една шепа лекарства+инжекцията всяка вечер! Ами надявам се всички да сте добре и да вървите напред!

# 458
  • Мнения: 800
Теди, не звучиш добре. Ако ще ти стане по-леко, сподели за проблемите. Знаеш, че тук се подкрепяме.

# 459
  • София
  • Мнения: 3 390
Хей, Теди, дръж се! И това ще отмине! Спазвай режима, вземай си лекарствата и скоро всичко ще бъде наред!  bouquet

# 460
  • Благоевград
  • Мнения: 2 865
Здравейте момичета!  Hug
Моите резултати са готови и никак не ми харесват:
TSH - 1,62 при реф. 0,27-4,2
Тестостерон - 3,05 при реф. ж <50 г. - 0,29-1,67; >50 г. 0,1-1,42
4 Андростендион - 22,877 при реф. 18-53 г. - 4,29-13,68

Очаквах завишени мъжки полови хормони заради окосмяването и акнето, но пък от друга страна появяването на цикъл и изчистването на матката от само себе си и добър знак. Ще се видя тези дни с докторката и ще каже какво да предприема, но никак не ми се пият хормонални препарати  Confused

# 461
  • Мнения: 2 818
Здравейте. И аз да се запиша в темата.

През зимата качих близо 20 кг. и тръгнах по доктори.  С диагноза ИР съм от март. Пия Сиофор 3х1 000 от тогава. До момента съм почти 16 кг. надолу. Спрях сладкото, белия хляб и "боклуците". Признавам си, че единствено бира пия от "лошите" неща. Ориз и картофи хапвам, но много рядко. Опитвам се и да тренирам през ден-два. Нещо странно забелязвам напоследък - ако забравя да си пия хапчето на време, започва лекичко да ми се вие свят....сякаш ме подсеща  Simple Smile

Поздрави на всички и успех в борбата!

# 462
  • Кукуландия
  • Мнения: 106
Записвам се в темичката ви. Имам ИР от 2-3г., но още не съм пила никави лекарства, защото кърмех, после бях бременна и пак кърмих Grinning Заради ужасно многото кг. отбивам полека бебето, за да започна с хапчетата. Знам, че дори само "диетата" ще ми помогне, но не ми стига волята, та чакам всичко наведнъж да започна Grinning
В Пловдив ходя при Д-р Георгиев и съм доволна от вниманието му. Доколкото разбрах ще пия Метфогама по 500 на ден като за начало и ако не помага ще увеличим дозата. Направи ми впечатление от прочетеното, че при повечето май е обратното - предписват се високи стартови дози и ако не ви понася се намаляват. Не съм компетентно лице, но чисто логически ми харесва повече метода на моя лекар Simple Smile

# 463
  • Мнения: 272
Uinen Не мисля, че някой доктор ще предпише високи дози и ще почне да намалява. Това което обяснявахме беше за Гери, да си намали дозата, докато й свикне организма. Винаги в началото се изписва ниска доза, от която се започва. Метформина има един доста неприятен момент на привикване към него, затова започваш да пиеш по малко докато свикнеш и достигнеш пълната доза, която ти е необходима.

# 464
  • Мнения: 822
На какво може да се дължи стойност на кръвна захар сутрин на гладно 6,2, а след хранене измерена след 2 часа 5,7? Или 4 часа след хранене 5,7? Забелязвам, че на гладно стойностите са почти същите като след хранене...

Общи условия

Активация на акаунт