ХИПЕРИНСУЛИНЕМИЯТА - въпроси и отговори! Тема № 11

  • 54 859
  • 765
  •   1
Отговори
# 480
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Част от страничните ефекти си се дължат и на самата билка, от която се извлича метформина (по-специално разхлабването и замайването). Може да се пробвате да пиете чай от жаблек Wink

# 481
  • Мнения: 982
Благодаря ви момичета за отговорите  Hug За еднокринолог ще ходя, но знаете колко се чака за засписване на час, особено, ако е свестен. Мен това ме учуди, че почти навсякъде при проблеми с ИР се говори за Сиофор и Метфогама, а почти не се споменава Глюкофаж, пък ако той е най-безобиден какво пречи на докторите да го изписват, вместо да ни мъчат с другите. Но те си знаят. Иначе не пия, не пуша, отказах кафето, шоколада, сега се мъча да отказвам сладкото и хляба. Купих си хляб без брашно и диетичен шоколад, дано да не съм объркала нещо с него, но пише, че има само 2 гр ВХ, въпроса е какаото дали оказва влияние. Вие на каква диета сте за ИР, т.е какво може и какво не може да се яде?  Rolling Eyes  
Има ли някой тук, който се лекува БЕЗ лекарства, само с диета или хомеопатия ( ако има такава за случая) ?

Последна редакция: пн, 08 сеп 2014, 19:48 от Salsera

# 482
  • Мнения: 800
Основното лечение е нисковъглехидратното хранене. Има доста информация в нета, а и отделна група тук във форума. На следващо място е важно да се поддържа физическа активност чрез подходящ спорт и ежедневно движение - ходене, плуване, фитнес, аеробика, йога, в общи линии всичко, което ни раздвижва, препотява и хаби енергия. Хапчетата идват на трето място, защото не са най-доброто, което можеш да направиш за себе си, но пък са най-лесното. Наред с дежурния метформин, обикновено имаме положителен опит с някои добавки - канела, вечерна иглика, хром пиколинат, омега-3, див ямс, инозитол и фолиева киселина (под формата на Инофолик) и други витамини, билки, вещества с доказан ефект върху метаболитната и глюкозната обмяна.
Какво не трябва да се яде - сладко, захар, бяло брашно, прекомерно количество сол, газирани напитки, всякакви подсладени и тестени изделия.
Какво може да се яде - плодове в умерени количества, пълнозърнест хляб.
Какво трябва да се яде - зеленчуци, ядки, немазни меса, зехтин, бобови храни.
Как трябва да се яде - умерено, поне три пъти на ден и по-често.

# 483
  • София
  • Мнения: 11 784
Salsera аз заради рязко минаване на режим ниско въглехидратно хранене си раздразних колита. След това включих и въглехирдатите отново и се оправих.

Ти при кой ендо ще ходиш? Препоръчвам с две ръце др. Начев.

Аз съм толкова щастлива че след 2 седмици ще спирам метформинаааа, обаче това означава че диетата ми трябва да е малко по строга, и трябва да намаля малко въглехидратите, а те ми помагат  с гаденето.Хубаво е че поне сладко не ми се яде, обаче тия пусти картофи.... по вксуни са ми и от шоколад  Crazy Heart Eyes

# 484
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
maceto85 малко извън темата,но за гаденето пробвала ли си капки Вомитусхийл. Много са добри и са хомеопатични  Peace
 При мен нищо ново. Диетата ми тези дни е глад на корем(изкарахме с малчо един ротавирус) и сега се захранвам с недразнещи корема храни ooooh! Хапчетата и тях ги зарязах за няколко дни докато се освестя и така Crazy

# 485
  • София
  • Мнения: 11 784
pospalancho ми при мен гаденето е доста леко, само малко след обяд и вечер, когато огладнея много, повръщала съм няколко пъти само, така че не съм сметнала за нужно да пия за гаденето, а и не е всеки ден. А и то нали знаеш месо не ти се яде изобщо и се набляга на въглехидрати много, и най-странното плодове, а аз мразя плодове. Хубавото е че съм отслабнала даже с 2 кг. Но спра ли метформина трябва да внимавам много. Хубавото е че кр. захър ми е 4.10 засега и ще я следим постоянно.

# 486
  • до едно тепе
  • Мнения: 6 623
Хм аз в тези седмици набивах само кисело мляко и тиквички с чесън за закуска hahaha Сладко почна да ми се яде чак в 8 месец,но определено много внимавах с тестените през цялата бременност и качих 13 кг,което е златната среда Flutter Метформина спрях в 12 седмица и цялата бременност поддържах кр захар около 4,5 Whistling

# 487
  • Мнения: 982
Poli BK, мерси за изчерпателния отговор, ще ми е от полза  Hug Maceto 85, сега се връщам от преглед, ходих при д-р Шмигаринова от болница Вита. Изписа ми Метфогама 500, по една таблетка вечер, докато го приеме организма и после увеличаваме, днес трябва да ми е първото пиене и дано не си вися цяла нощ в тоалетната. Взех си и пробиотик за колита, иначе от 9 месеца пия клеева тинктура и от нея ( да чукна на дърво) корема ми си е много добре. Дано да не ми се обостри много. Ще видим, утре. И да ви питам, като пия хапче вечер до сутринта минават ли стр. ефекти или си действат цял ден?  Confused

Иначе съм тренирала 8 години латино танци и 6 месеца народни танци, но напоследък покрай работата станах несериозна и ще се наложи да се взема в ръце, както и да сваля тия излишни 6-7 кг

# 488
  • Мнения: 800
Възможно е да нямаш никакви странични ефекти, не се настройвай предварително. И ако смяташ, че има значение, вместо Метфогама си вземи Глюкофаж. Същото е. Успех.

# 489
  • Мнения: 2
Здравейте! Чета ви от година,но чак сега стигнах до убеждението,че пишейки тук ще получа така нужната ми помощ и подкрепа.
От юни 2013г. съм с диагнозата ИР. Не знам колко време преди това не съм била наясно със състоянието си. Но нека ви напиша първо малко фактология и после да си задам въпроса.Благодаря предварително на всеки прочел и отговорил.
Миналата година : IRI 0 min. - 24, 120 min. - 121
Кр.захар - 0 min. - 5.03 , 120 min. - 5.10

Така... Ендокринологът ми изписа Глюкофаж 2 mg дневно. Чувствах се добре от него.Но толкоз. Отнесох се абсолютно безотговорно към проблема.Да, махнах всякакви сладки изкушения,свалих едни 8-9 кг. Окрилена от няколкото смъкнати килца реших,че мога да боря ИР без лекарствата.И ги спрях.Ей така -  на своя глава. Повече от половин година не ги пих. И резултатът е на лице...   Confused

Първопричината въобще да ми открият ИР беше изчезващият ми цикъл. Имах и функционални кисти,появяващи се за определени периоди от време. И тогава ме насочиха към ендокринолог.
Естествено с приема на Глюкофажа някак ми се  регулира цикъла. И то доста добре. Но след като го спрях - отново проблеми.
Реших да се взема в ръце и сега ще ви дам актуалните ми изследвания :
IRI 0min. - 19 , 120 min. - 106
Кр.захар - 0 min. 5,25, 120 min. - 7.15

Момичета, изчетох де що намерих по темата.Включително и целият този форум.И още не ми е ясно защо миналата година захарта ми не се е вдигала, а сега на 120 мин. е 7.15 ( Което четох е в нормата все още.)  Може ли някой да ми го изясни с по-прости думи,че лекарят ... каза го доста медицински.
Откакто се изследвах съм супер стриктна. Опитвам се да съм на НВД.Получава ми се .Взех си Омега 3, отделно си пия Метформина както са ми го изписали. Повече движение и позитивни мисли, но нещо ми липсва.Ясното разбиране и подкрепа.А мога да я получа само от някой минал или минаващ през същото.
Благодаря предварително за отделеното време, ще ми бъдете много полезни   bouquet

# 490
  • София
  • Мнения: 1 213
Момичета, аз да се похваля с прогрес! за 2месеца стриктна (почти) диета + 3000мг метформин на ден съм с вече 8кг надолу. Остават още 15! И се чувствам много добре!

# 491
  • Мнения: 800
Serenity, браво! Продължавай в същия дух!

one8seven, първите стойности на кръвната захар, които си имала, не са били в реда на нещата. Защото стойността на 120 минута трябва да е по-висока от стойността на 0 минута и по-ниска от тази на 60 минута. Ти нямаш стойност на 60 минута, така че можем да сравняваме само с 0 минута. А виждаме, че двете стойности са били почти равни, което показва, че самият процес на глюкозна обмяна не протича правилно.

Новите ти стойности на инсулин все още са далеч от желаното, но това не е за чудене предвид това, че не си спазвала терапията си известно време. Все пак малко подобрение е налице, но в никакъв случай не спирай самоволно назначените лекарства. Захарта е добре. На 120 минута трябва да е под 7,8 ммол/л, така че докато си в тази стойност, не бива да се притесняваш. А е малко завишена спрямо преди вероятно, защото инсулинът е по-малко, а все още не е преодолян проблемът с ниската чувствителност на клетките към него. Но пак казвам, докато е в граници, не е проблем. Ако някой има по-научно обяснение, нека го даде.

# 492
  • Мнения: 1 849
Маце, честито!   bouquet Лека и приятна бременност ти желая!  Hug Пропуснала съм хубавата новина... Wink

# 493
  • София
  • Мнения: 11 784
Мерси Jana Ina    bouquet

# 494
  • Мнения: 2
Поли,благодаря Simple Smile  bouquet нещо подобно и аз мислех,но друго е друг, по-запознат човек да ти го каже.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт