ЧЕТВЪРТИ клас - 5

  • 27 744
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 14 133
Добро утро! Hug
Пропуснали сме да честитим рождените дни на Пепи на deyzi и но Волен на Mrs.L . Embarassed
Здраве, успехи и щастливо детство!    bouquet
deyzi ,  Mrs.L   Heart Eyes

# 31
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Голяма родителска среща - 2 часа, но се обсъдиха всички въпроси, от ЗИП и СИП през стреса в 5-ти клас с кабинетната система, заплащането на учебните тетрадки, представиха ни учителите по втори чужд език, до попълването на заявленията и разяснения по външното оценяване, тържеството и в сряда патронния празник. Реално днес е един от останалите 3 учебни дни /външното оценяване не го смятам/. Реално кофти е, че в дните с външно оценяване ще минат първа смяна, с различна програма, часовете се разместват, защото точно в определен час 40 минути е самия изпит.
А после класната каза, че няма да карат часове, защото децата след него особено първия ден са много превъзбудени и ги извежда навън да си поиграят и разпуснат от напрежението /следващите дни те си знаят какво да очакват и минава по-спокойно./
Целия випуск ще се събере за раздаването на свидетелствата на мини екскурзия до Калояновата крепост в Арбанаси.
Решихме да няма албум сега, а обща снимка, имаше и недоволни от това решение. Албума - 7-ми клас, когато се разделят, защото сега ще си останат в същия състав.
И събрахме пари за подарък на класната. Изненадаха ме - 2 майки, едната извика класната навън да я пита нещо, а другата постави въпроса и за 5 минути дори се събраха парите, а като влезе класната течеше гласуването за снимката, та вероятно ще е изненада и няма аз да се занимавам. Ще осигуря единствено дисковете за клипчетата, които е събирала класната с посвещение през тези години с остатъка от парите в касата /още от първи клас/.
От 14-ти до 20-ти ще играят навън, ще ходят по музеи, изложби, реално няма да има учебен процес, на 27-ми връщат учебниците.
Как да не си харесваш класната!

# 32
  • Русе
  • Мнения: 7 086
Tsv, както се казва - "Дай Боже всекиму такава класна".
Нашата каза, че в деня за ВО в 9,30 ч. слизат в стаите на първокласниците(там ще се провежда изпита, защото чиновете са по един) и после продължават нататък по програма. Учене до дупка е при нас.
Днес е писала на Момчил забележка за непълно домашно по математика, защото от 5 урока не е решил 1 задача, която и аз не разбрах кщакво точно трябва да се направи и не можах да му обясня. Трябваше да поискам помощ от вас, но не мислех, че за 1 задача ще му пише забележка. Задачата беше да се подбере подходяща тройка от числа за съставяне на верни равенства и е отбелязана като работа в екип, а не да се дава за домашно Crossing Arms Детето се върна много ядосано. В същото време винаги толерира 2 от момичетата, които са и любимки, когато са с непълно домашно. Казал е на това момиче, което е отговорник на редицата им(едното от толерираните), че за една задача няма да си даде бележника за забележка, тя го е изпяла на класната и класната му е чела "конско".

Госпожата по АЕ е харесала най-много нашите бонбони  Grinning

Да са живи и здрави момчетата рожденници - Петьо и Волен!  Hug
А мамите като не черпят - сме ги пропуснали  Wink

# 33
  • Мнения: 14 133
Вики, браво.  Hug
Нашият патронен празник ще бъде в утре залата на Канев център.
За края на годината има идея след връчването на свидетелствата, да отидем с класната да се почерпим в пицария - супер е.  Hug

# 34
  • Мнения: 166
Леле, а при нас е такова напрежение около НВО.

# 35
# 36
  • Мнения: 2 732
Вики, браво.  Hug
Нашият патронен празник ще бъде в утре залата на Канев център.
За края на годината има идея след връчването на свидетелствата, да отидем с класната да се почерпим в пицария - супер е.  Hug
За пицарията от кого ти е инфото ?Не съм чула подобно нещо .Преди екскурзията обсъждахме да събираме пари за г-та ама после вече никой нищо не казва .

# 37
  • в здрача
  • Мнения: 2 208
Днес е патронния празник при нас. По стечение на обстоятелствата пристигнахме рано в училището /моткахме се по пътя, пихме аз кафе, тя - шоколад/ и пак пристигнахме 25 минути по-рано и се започна драмата - защо пристигат само момчета, къде са момичетата, няма ли да дойдат... чак накрая и предложих да се прибере в къщи, ако не дойде друго момиче - отказа. Като пристигна класната спрях да и правя компания, разменихме няколко думи по повод завършването и тръгнах. Ще чакам после отзиви как е изкарала.

# 38
  • Мнения: 14 133
ell7, Сашо вчера след училище ми каза, че госпожата заръчала да питат дали сме съгласни да ходим да се почерпят на пицария след връчването на удостоверенията.  newsm78 

# 39
  • Мнения: 1 693
Момичета здравейте.
Минавам само да се обадя.
Вики беше две седмици ваканция. Едната я изкарахме и двете болни. Тази седмица е само до днес на училище. Почиваме до неделя. После имат три седмици плътно училище и след това имат три дни лагер. Разпределиха ги по профили горе долу. Тези които са към природните науки са в някакво място със животинки и място за садене на разни неща. Други ще са при кончета.
Иначе като цяло сме добре. Продължава да ни мъчи английския, но си е нормално. Разбира доста, но при писането има грешки.  Следващата седмица има две контролни- граматика по немски и геометрия по математика.
По спорт ги изпитваха преди ваканцията. Има 1 на земна гимнастика. Ползват я за учител и помощник.  Joy Сега са на лост и после лека атлетика. Смея й се че поне ще си повиши оценките от плуването. Там е с 2 -ка.
Юни месец почти целия са ваканция и остава един юли. Почти сме и ние на финала.
Лек ден на всички.

# 40
  • Мнения: 14 133
Здравейте.  Hug
Днес ще поработя по случай деня на труда.  Laughing
Детето каза, че била хубава програмата снощи на патронния празник на училището.  Hug
Чакайки децата , с още няколко майки от класа обсъдихме варианти за подарък на госпожата. Накрая решихме да съберем по 10 лв. и да й вземем ваучер от магазин за техника + голям букет . Отделно всяко от децата, ако желае ще й нарисува, напише нещо и ще направим албум с творенията + обща снимка на класа за спомен.  Hug

# 41
  • Русе
  • Мнения: 11 925
    Приятна и зареждаща ваканция момичета  Hug

    chibi, албумът с творенията е чудесна идея.

   Светослав тази година не успя да вземе първото място на олимпиадата на Фарос, обаче поне е втори при четвъртите класове в училището с 92 точки от 100.

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1.0-9/p1 … _1328013745_n.jpg

# 42
  • Мнения: 2 732
Амбър ,браво на Светльо !
Чиби това категорично беше отхвърлено преди екскурзията .Решиха уж някаква купа да се купува .Накрая може би нищо няма да успеем да съберем и вземем .Толкова е несериозен класа ни ,че ..... За албума също не ми е ясно как ще го направим -то тр да са на еднакви листи писанията ..

# 43
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Светослав тази година не успя да вземе първото място на олимпиадата на Фарос, обаче поне е втори при четвъртите класове в училището с 92 точки от 100.

Браво и честито!   bouquet
Великолепно се е справил  Hug

Чиби и на мен идеята с албума с творения ми се нрави  Peace

Честит Ви 1-ви май  Grinning

# 44
  • Мнения: 14 133
Браво на Светльо.
ell7, това с ваучера най-вероятно ще остане. За друго коментирахме, че нито  знаем вкусовете, нито предпочитанията на госпожата. Творенията да са на блокови листи формат А4. След това ще се ламинират, за да се запазят по-добре.  Peace
Честит 1-ви май!

Общи условия

Активация на акаунт