Кръвни групи-съвместимост

  • 21 717
  • 56
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 13 206
Цитат на: Laura
Beep,

Тук ВСЕКИ от нас прави изказвания извън компетенцията си. Аз се изказвам в компетенцията си, когато отида на работа и разговарям с колеги по проблемите в моята специфична област или когато изнасям доклад на конференция. Този форум е за взаимопомощ и всеки си казва това, което знае. Вярно е, че се говорят и глупости понякога, но това е неизбежно.
Междувпрочем, не е нужно човек да бъде лекар за да бъде компетентност по въпроса за кръвните групи, както и обратното - не всеки лекар има комптентност по този проблем.
Лаура


  202uu   202uu   202uu

# 46
  • Мнения: 2 452
Цитат на: beep

Е точно това говорене на глупости може да се избегне, ама айде оставете. Няма значение, да не коментираме повече.


Последен коментар и повече няма да се обаждам. Говоренето на глупости тук просто не може да се избегне. Във форума участват различни хора, с различни познания, манталитет, разбирания за света и живота. Това, което за един е глупост за друг е истина. Не може да се изисква от хората да проявяват твоето разбиране и компетентност по въпроса, защото просто нямат необходимите познания. Същото се отнася и за много други неща; тук всеки прави изказвания по различни въпроси от различни сфери и за своето си ниво на компетентност смята, че мислите му са правилни. Ако имаш желание и време вземи та напиши малко повече за кръвните групи (накратко и като за лаици), за да бъдат майките по-информирани и да спрат да пишат глупости.
Лаура

# 47
  • Мнения: 17 407
Айде пак ли ще се ядеме  сега? Няма да пиша нищо!!! Вие не разбирате ли, не искате ли да разберете не знам. ПРЕСТАНЕТЕ ДА ПОДЦЕНЯВАТЕ ЛЕКАРСКОТО МНЕНИЕ. Това,че четете статии, не означава,че имате клинично мислене и опит. Отнася се и за форума за кърменето - масово се плюят педиатрите.ЕТО ТОВА НЕ МИ ХАРЕСВА, ама на кой му пука всъщност.

# 48
  • Мнения: 686
Как мислите моята кръвна група е 0, на съпугът ми АБ, следователно бебо задължително ще с А, или Б кръвна група. Може ли да има несъвместимост и тялото ми да отхвърли плода, или да се образуват антитела, които ще са опасни за мен или бебето.
Много съм притеснена! Ще се радвам, ако има мами с кръвна група 0, които да споделят техния опит!

# 49
  • Мнения: 8 505
Значение има Rh-факторът.Ако ти си с отрицателен,а мъжът ти с положителен,в този случай е много вероятно детето също да е с положителен.Тогава бременността се води рискова,а след като родиш,ти се инжектира анти-Д гамаглобулин,за да е по-малък риска от отхвърляне на следваща бременност.

# 50
  • Мнения: 1 097
абе аз малко май не съм по темата, но виждам, че тук има доста компетентни по въпроса. Имаше един линк, но не мога да го намеря сега  newsm78 КАто знам моята и на мъжа ми кръвна група, как да сметнем каква група най-вероятно ще е бебето? Laughing

# 51
# 52
  • на село
  • Мнения: 3 920
Как мислите моята кръвна група е 0, на съпугът ми АБ, следователно бебо задължително ще с А, или Б кръвна група. Може ли да има несъвместимост и тялото ми да отхвърли плода, или да се образуват антитела, които ще са опасни за мен или бебето.
Много съм притеснена! Ще се радвам, ако има мами с кръвна група 0, които да споделят техния опит!
Спокойно, няма да изхвърли плода, най -много бебо да има силно изразена физиологична жълтеница и да се наложат системи, облъчване със синя лампа/ на бебо имам впредвид/, както беше при нас.
Обаче има значение и резус фактора, това е за случай, че ти си 0+.
reflex ти е казала, ако си -, тогава е рисково.
Аз съм 0+, а съпругът ми В+, малката е В+. При голямата ми дъщеря нямаше кръвно групова несъвместимост/ сигурно е моята кр. група, срам ама не я знаем/.
Ако прочетеш постингите на Vache в началото, ще ти се изяснят доста неща.

# 53
  • Мнения: 3 760
Може! 0- се прелива в спешни случай когато не се знае кръвната група. Опасно е ако ти си - и се прелее +, също ако си 0, а се прелее друга група. Затова се прелива 0-, всички групи я приемат. Минуса означава, че тези хора НЯМАТ резус фактор. На тях ако се прелее кръв с резус фактор е страшно, обратното няма проблем  Grinning
За детенце е опасно ако майката е с "-", а бащата с "+". При вас няма за какво да се тревожиш.

# 54
  • Мнения: 49
Може! 0- се прелива в спешни случай когато не се знае кръвната група. Опасно е ако ти си - и се прелее +, също ако си 0, а се прелее друга група. Затова се прелива 0-, всички групи я приемат. Минуса означава, че тези хора НЯМАТ резус фактор. На тях ако се прелее кръв с резус фактор е страшно, обратното няма проблем  Grinning
А може ли да си само 0 група без резус фактор

# 55
  • Мнения: 2 123
НЕ, БОНИБОН, НЕ МОЖЕ

# 56
  • Мнения: 686
Bonibon, не може да е само 0! Или е отрицателна, или е положителна!

Общи условия

Активация на акаунт