Събирате ли си отпадъците разделно?

  • 10 183
  • 157
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: X
А контейнерите при нас не са с капаци, а с дупка, т.е. каквото си събрал, трябва да го пускаш едно по едно. Предполагам са го направили, за да не ровят вътре.

# 106
  • Мнения: 15 379
Здравейте,
искам да попитам шишето от белина, което е пластмасово мога ли да го хвърля при пластмасата, потърсих информация, но не успях да намеря конкретно. Embarassed

Там хвърлям аз, но го изплаквам.
Пакетите от прах - в пластмасата, козметичните опаковки - пак там.
Като купя прах за пране в голяма картонена опаковка, след свършването на съдържимото използвам самата кутия за хартиен отпадък - вестници, опаковки и цялата я мятам в синия контейнер.
Стъклата от кремовете за лице - в стъклото, но измивам предварително, както и бутилките, независимо от какво са били.
Кофите от кисело мляко мия и бухам една в друга, за да пестят място.

# 107
  • Мнения: 2 483


Последна редакция: пн, 12 май 2014, 18:41 от Café con leche

# 108
# 109
# 110
  • Пазете Гор
  • Мнения: 5 181
Налага се пак припомня - цветните контейнери са само част от системите за оползотворяване на отпадъци, много "специализирана" част - събиране от определени организации само на отпадъците от някои опаковки, с цел рециклиране.

Има много други видове отпадъци - като плоското стъкло,  или електроуреди - които също до голяма степен се рециклират, но не се събират чрез "цветни кофи".

Може би е нужно да спомена също, че рециклирането е само един от начините за оползотворяване на отпадъци.

Какъвто и начин да се избере обаче, ключов момент е сепарирането. Колкото по-рано по пътя на отпадъка от дома към депото става сепарирането, толкова по-висок е процентът на оползотворяване и по-ниски са разходите по управлението на отпадъка изобщо.

# 111
  • Мнения: 3 965
Само едно се чудя... от де се взеха тия 74 от анкетата, които не събират разделно.  Wink

# 112
  • Мнения: 1 040
От познатите ми никой не събира разделно,
на едните им били далеч кофите, други не им се занимавало,
Един ден трябва това да стане задължително.
Българинът гледа вкъщи да му е чисто, навън не го интересува положението.

# 113
  • SF
  • Мнения: 21 358
И резултатът от една седмица дъжд е плачевен.
Нямаме година без наводнени райони. От едната страна е природата, от другата страна е нашата българската човешка природа или порода. Като се съберат двете става ад. Щото все много знаем!

# 114
  • София
  • Мнения: 2 148
От познатите ми никой не събира разделно
И от моите. Даже ми е смеят на мен и ми се чудят защо си давам зор щом всички кофи се събирали от един камион. Crazy

# 115
  • Мнения: 991
Въпреки че, преди няколко поста питах, пак имам въпрос, искам максимално правилно да ги правя нещата, така се чувствам по-добре, като знам, че оползотворявам нещо.
Мога ли опаковките от вафли, солети, мокри кърпички и примерно опаковката от кори за баница да ги хвърлям в пластмасата? Прочетох, че полиетиленовите торбички могат да се хвърлят, но не съм убедена, че тези са точно такъв тип.
А относно чашите, такива, които са стъклени ( напр. тези, които даваха в Била при покупка над 15 лв. или на Кока-Кола), а не порцеланови, мога ли да ги хвърлям в стъкло?

# 116
  • Уистерия Лейн
  • Мнения: 214
Миналата зима подпалиха един ор контейнерите за разделно събиране. На другия ден ги събраха и трите. Няма къде да изхвърлям разделно.

# 117
  • София
  • Мнения: 2 148
Мога ли опаковките от вафли, солети, мокри кърпички и примерно опаковката от кори за баница да ги хвърлям в пластмасата? Прочетох, че полиетиленовите торбички могат да се хвърлят, но не съм убедена, че тези са точно такъв тип.
А относно чашите, такива, които са стъклени ( напр. тези, които даваха в Била при покупка над 15
Аз точно в пластмасата хвърлям всички найлонови пликчета, независимо дали са от опаковки или просто торбички за пазар.
Чашите ги хвърлям в контейнера за стъкло, едва ли са от много различно стъкло от бурканите и шишетата.

# 118
  • Перник
  • Мнения: 4 866
Аз точно в пластмасата хвърлям всички найлонови пликчета, независимо дали са от опаковки или просто торбички за пазар.
Чашите ги хвърлям в контейнера за стъкло, едва ли са от много различно стъкло от бурканите и шишетата.

И аз така правя  Peace

# 119
  • София
  • Мнения: 23 109
Не събирам разделно. Контейнерите до блока ни не са от тоя тип.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт