Ранен скрининг в края на първия триместър

  • 9 250
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 159
Привет на всички!

Нова съм във форума, макар че чакам третото си дете. Simple Smile
Бременна съм в 11 г.с.

Питането ми е до бъдещите или настоящи мами от форума, които са правили такъв скрининг 11-13 г.с. - къде са го правили и доволни ли са. Става дума за гр. София. При мен има повишен възрастов риск - навършени 40 г. Търся качествен медицински център и/или лечебно заведение и по възможност препоръка и за лекар. Удобен ми е МЦ Фемина, затова ще ми е интересно дали някой е ходил там и доволен ли е от услугата. Цената няма никакво значение.
По-нататък ще питам и за фетална морфология.

Преди време правих тези изследвания като че ли в Майчин дом /последно преди 8 г./, но хич не ми се ходи пак там, имам лоши впечатления от обстановката и ми действа стресиращо. Simple Smile

Благодаря предварително на всички!

# 1
  • Мнения: 781
Аз правих скрининга в Щерев и съм доволна. Мога да кажа само положителни неща за д-р Искилиева. Тя ми прави и двете фетални морфологии след това. Мила, обяснителна и компетентна. Не претупва прегледа и обяснява на прост език всичко, което вижда и отговаря на всички въпроси. Успех и лека бременност.

# 2
  • Мнения: 328
Аз си правих в 12 г.с. ( сега съм в 15)  в клиника Фемина и съм доволна. Цената е 130 лв , но както каза ти, това няма значение , важното е всичко да е наред Simple Smile

# 3
  • Мнения: 159
Много благодаря за бързите отговори.

А за Фемина има ли проблем със записването? Ще взема утре да се обадя и да си запиша час за другата седмица, че в понеделник другата седмица влизам в 12 г.с. и май нямам много време.
Някой конкретен лекар?

Точно за клиниката на Щерев четох преди малко, но са някъде в Разсадника и като че ли не е удобно с обществен транспорт.

# 4
  • Мнения: 328
Честно казано ,  като се обадих за час не съм питала за лекар, защото не ги познавах. А тази която ми го направи не и помня името  Embarassed  но беше много любезна и много добре обясняваше всичко. А за часа нямаше проблем, обадих се и веднага ми дадоха Simple Smile

# 5
  • София
  • Мнения: 2 901
И аз правих в Щерев с третото си бебе на 39 навършени и съм доволна - продължителен и подробен преглед, д-р Чавеева. Много добре обяснява дори без да питаш. БХС и ФМ  - 90 лв.

# 6
  • Мнения: 23
Аз правих скрининга в Щерев и съм доволна. Мога да кажа само положителни неща за д-р Искилиева. Тя ми прави и двете фетални морфологии след това. Мила, обяснителна и компетентна. Не претупва прегледа и обяснява на прост език всичко, което вижда и отговаря на всички въпроси. Успех и лека бременност.
Белисина здравей,моля те имам нужда от информация,между 11 и 14 г.с.имам назначен боихимичен скрининг,две мои приятелки които родиха наскоро ми казаха че са отказали това изследване защото имало опасност за плода,четох че си ходила в клиника Щерев,аз там си направих ин витрото и ако правя БХС ще е там,обясни ми какво е БХС И ФМ ,ЛАГОДАРЯ ТИ ПРЕДВАРИТЕЛНО

# 7
  • София
  • Мнения: 2 901
И аз правих в Щерев с третото си бебе на 39 навършени и съм доволна - продължителен и подробен преглед, д-р Чавеева. Много добре обяснява дори без да питаш. БХС и ФМ  - 90 лв.
БХС-90 ФМ-110 в клиника Щерев


БХС струва 90 лв, но е съпроводено с много хубав оглед на плода - близо 40 минути, което според мен е ФМ, тъй като биохимията е кръвното изследване, което е включено в цената и данни от което се вземат от измерванията с ехографа.

траяна митева, няма никаква опастност за плода това изледване и този преглед. Въобще няма нищо такова. Но не се поема от здравната каса и много майки и по тази причина го отказват. Други пък смятат, че е неточно изследване и предпочитат да рискуват да родят бебе с увреждане, вместо да се подложат на стреса от фалшив положителен резултат.

# 8
  • Мнения: 2 850
Каква опасност за плода при биохимичен скрининг?  newsm78 Да не я бъркаш с амниоцентеза?

# 9
  • Мнения: 23
Каква опасност за плода при биохимичен скрининг?  newsm78 Да не я бъркаш с амниоцентеза?
ами при БХС ако кръвните изследвания ги самнят тогава взимали течност от плода

# 10
  • София
  • Мнения: 2 901
Каква опасност за плода при биохимичен скрининг?  newsm78 Да не я бъркаш с амниоцентеза?
ами при БХС ако кръвните изследвания ги самнят тогава взимали течност от плода

Биохимичният скининг не крие риск за плода. Нито като манипулация, нито пък и огледът на плода грие такъв риск!

Ако резултатите не са добри, се препоръчва амниоцентеза (вземане на амниотична, околоплодна течност), но само ако рискът, посочен от скрийнинга е по-висок от риска при амниоцентезата.

# 11
  • Мнения: 344
Каква опасност за плода при биохимичен скрининг?  newsm78 Да не я бъркаш с амниоцентеза?
ами при БХС ако кръвните изследвания ги самнят тогава взимали течност от плода

Траяна, не се взима течност от плода. БХС, както са ти обяснили, се прави в 11-13 г.с., веднага след/с Феталната морфология. Взима се от теб венозна кръв, която ведно с възрастта ти, нухалната транслуценция и дължината на назалната кост, показват приблизително каква е вероятността плода да има Даун /например/. Ако резултата, който даде това изследване, е незадоволителен, тогава ти препоръчват Амниоцентеза, при която материала, който се изследва, е околоплодна течност.

П.П. В Гугъл можеш да намериш мнооого информация по този въпрос  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 110
Аз съм много За такъв тест. Преди време бях говорила с д-р Янкова, която е първата, която прави подобни тестове. Каза ми, че шансът да се хване нещо нередно е много по-голям, отколкото тестът във втория триместър. Няма нищо опасно в него – ехография и кръв.

# 13
  • Мнения: 23
Незнам момичета какво да правя,моя мъж казва да не правим БХС а направо феталната морфология,вие какво ще ме посъветвате newsm78

# 14
  • София
  • Мнения: 2 901
Незнам момичета какво да правя,моя мъж казва да не правим БХС а направо феталната морфология,вие какво ще ме посъветвате newsm78

Мъжът ти готов ли е да гледа увредено дете?

Или и той смята, че БХС е опасен метод за живота на детето (т.е. бърка го амниоцентезата)?

Общи условия

Активация на акаунт