От Англия до България - превоз и закупуване на поръчките ни - 13

  • 61 338
  • 741
  •   1
Отговори
# 435
  • софия
  • Мнения: 25 944
Фирмата, която ползваш е фирмата, от която и аз съм доволна. Имам доста добра база за сравнение, защото се е случило да имам опит. Имал си късмет да ползваш първо нея. Благодаря им за нормалното и точно обслужване, но не и за това, че ги има. (Ако се замислиш и това е ненормално. Коректността трябва да е норма, а не изключение, но да не забравяме къде живеем.)
"Бизнесът" е услугите на фирма-превозвач. Темата е за това. Другото са елементарни пазарни принципи.

Скрит текст:
Блек кет, не е много хмммм.... възпитано , да не кажа крайно грозно, да даваш етикети на хора, които не познаваш или да смяташ чужди стотинки. Предлагам да спрем обсъждането по този начин. Всеки има право да сподели какво не му харесва или попита и това не го прави сииилно/слабо интелигентен или какъвто и да било друг. Всеки има своя опит, ниво на очаквания и т.н.

# 436
  • Мнения: 778
Фирмата, която ползваш е фирмата, от която и аз съм доволна. Имам доста добра база за сравнение, защото се е случило да имам опит. Имал си късмет да ползваш първо нея. Благодаря им за нормалното и точно обслужване, но не и за това, че ги има. (Ако се замислиш и това е ненормално. Коректността трябва да е норма, а не изключение, но да не забравяме къде живеем.)
"Бизнесът" е услугите на фирма-превозвач. Темата е за това. Другото са елементарни пазарни принципи.

Скрит текст:
Блек кет, не е много хмммм.... възпитано , да не кажа крайно грозно, да даваш етикети на хора, които не познаваш или да смяташ чужди стотинки. Предлагам да спрем обсъждането по този начин. Всеки има право да сподели какво не му харесва или попита и това не го прави сииилно/слабо интелигентен или какъвто и да било друг. Всеки има своя опит, ниво на очаквания и т.н.

Още по-добре, че използваш същият превозвач. Сама виждаш, че на техния сайт няма доставка до страната. Като ги попиташ те казват изберете си куриер, ние ще викнем и според тарифата му. Знам го защото приятел ме помоли да проверя и накрая аз отидох и му взех пратката и я пратих в страната с БГ пощи, че беше в пъти по-евтино. За малък пакет ми взеха 1.30 лв.

# 437
  • софия
  • Мнения: 25 944
Като ги попиташ те казват изберете си куриер, ние ще викнем и според тарифата му. Знам го защото приятел ме помоли да проверя и накрая аз отидох и му взех пратката и я пратих в страната с БГ пощи, че беше в пъти по-евтино. За малък пакет ми взеха 1.30 лв.
Аз съм в София и не съм се интересувала от другото.
Но имам опит с фирма, с която за едни и същи условия (кг, адрес, всичко) съм плащала различна цена на куриерска услуга. Никой не може да ме убеди, че това е нормално. Бях писала в темата. И това, защото без да ме предупредят бяха викнали куриер до техен адрес. А в същото време, когато си поволиш лукса да питаш нещо държат "тон" и с огромно неудоволствие отговарят. И поради половинчатите отговори платих нещо 2 пъти и в момента имам ненужна "резерва".
За това става въпрос.  Ти си питал и те са ти дали право на избор, знаел си условията. Всеки е в правото си да прави такъв, а не бъде принуден да ползва и плаща услуги, за които не е бил, най-малкото, предупреден.

И никой не може да ме убеди, че няма как да се знае колко струва вътрешна куриерска услуга. Това, че някой го мързи да сметне за клиента си е друг въпрос.

Последна редакция: чт, 25 сеп 2014, 09:34 от zvanche

# 438
# 439
  • Мнения: 30

Хора разберете, че превозвачите не могат да Ви кажат цена на куриерски услуги за градовете до които нямат собствен превоз, защото не ги знаят и не е тяхна работа да ги знаят. Вие сте тези, които трябва да си търсите куриери.
Напротив - Габко си имат специална секция за куриерски цени, наскоро добавили и Рапидо. Тези цени естествено не включват наложен платеж, но за мен са цифрите, които искам.
Като е моя работа да си търся куриер, а те само да ги пратят без да знаят как и за колко - не, благодаря  Stop Някои фирми мислят и за клиентите си, които ползват куриерски услуги.  Wink



Къде при Гъбите има цени на куриери публикувани, че нещо не ги виждам в профила си?

Това пише на страницата на Гъбите, за цени на куриери :  
http://www.gabco.org/transport-help3.php
 Peace

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 21:18 от Miro75

# 440
  • Мнения: 778

Хора разберете, че превозвачите не могат да Ви кажат цена на куриерски услуги за градовете до които нямат собствен превоз, защото не ги знаят и не е тяхна работа да ги знаят. Вие сте тези, които трябва да си търсите куриери.
Напротив - Габко си имат специална секция за куриерски цени, наскоро добавили и Рапидо. Тези цени естествено не включват наложен платеж, но за мен са цифрите, които искам.
Като е моя работа да си търся куриер, а те само да ги пратят без да знаят как и за колко - не, благодаря  Stop Някои фирми мислят и за клиентите си, които ползват куриерски услуги.  Wink



Къде при Гъбите има цени на куриери публикувани, че нещо не ги виждам в профила си?

Това пише на страницата на Гъбите, за цени на куриери :  
http://www.gabco.org/transport-help3.php
 Peace

Е, супер!!! Те като най-големите, явно са се договорили за куриери. Браво на тях. Колежката може да ги ползва, гледам цена 3.60 лв до Сливен с Рапидо. А малко за другите ценио не мога да се оринентирам, че май за София дава 3.16 лв, а до адрес(явно е за страната дава 3.03. лв)Simple Smile. Това до адрес на Спиди за всеки град ли важи????

# 441
  • Мнения: 5 066
Извинявам се предварително, ако въпросът е обсъждан, но в момента интернетът ми е лош и нямам възможност да разгледам предните страници и затова само прегледах първия пост.

Много искам да направя поръчка от Дебенхамс (козметика и парфюми, ако има значение какви са продуктите). Има ли посредник, който би могъл на направи поръчката вместо мен до английски адрес и с английска карта?

Направих поръчка преди с българска карта, плащането уж беше прието, но после получих мейл, че канселират поръчката поради security concerns. Понеже със същата карта съм пазарувала онлайн от Дебенхамс преди, но когато живеех в Анлгия и поръчвах нещата до вкъщи, а не до адрес на превозвач, чудя се дали проблемът не е в адреса всъщност.

Въобще, бих била много благодарна за всеки съвет, защото много искам набелязаните продукти именно от Дебенхамс.

# 442
  • Мнения: 778
@Макарон, отиваш в сайта на банката издала картата.

индивидуални клиенти -> карти -> сигурни плащания в интернет ->

- ако картата е Виза я регистрираш във Visa Certified
- ako е Мастеркард в Mastercard Securecode

След като успешно я регистрираш изчакваш известно време и пробваш пак. Понякога отнема и 1 ден. На мен така ми отказваше Аргос, че "не съм упълномощен(или нешо подобно) да правя плащания". Два часа след регистрацията във Виза, ми я прие(както и във всички отснали сайтове)

# 443
  • Мнения: 5 066
Ще опитам това, благодаря. Чудя се обаче - преди съм ползвала същата карта многократно (10+) пъти, за да плащам в Дебенхамс, имам чувството, че проблем им е промяната в стандартния адрес, а не картата... Дано да греша и регистрацията на Визата да оправи нещата.

# 444
  • Мнения: 778
Не, няма проблем с промяната на адрес. От около година сайтовете започнаха да изискват по-голяма сигурност при плащанията. Някои сайтове правят верифициране на собственика като дърпат/превеждат малки суми и ти дават 24 часа да им отговориш каква е сумата. Други ползват този начин. Регистрираш си картата тами те вече са сигурни, че си ти.
Аз пазарувам с различни български дебитни карти от цяла Европа и нямам проблем по този начин регистрирани. Картите са на мое име, на роднини и т.н.

# 445
  • София
  • Мнения: 9 850
Да похваля пак ГабКо-то, много бързи и коректни, вчера си взех пратките. Доволна.
Звънче, Бобо, бихте ли споделили коя фирма ползвате?

# 446
  • Мнения: 778

Цитат
Звънче, Бобо, бихте ли споделили коя фирма ползвате?

Аз ползвам GGBG. На 3 минути пеша са ми, в близост до метростанция, нямат определен ден за раздаване, имат превоз тръгващ всяка събота от Англия и четвъртък-петък вече раздават, пращат мейли като получат поръчката, като тръгне за БГ, като е в БГ, и като я обработят, работят събота и неделя(при договорка). Снощи в 20.30 офиса в Младост им беше още отворен.....Имат офиси в Младост и Дружба, разнасят със своя кола нещата в София до адрес с/у допълнително заплащане.

Всеки сам си преценява. На мен са ми супер удобни, любезни, 2 лв на кг, засега нямам забележки.

Малко като реклама им го направих  Joy Joy Joy ама има и дръги хора във форума, които ги ползват и са на моето мнение.

# 447
  • Мнения: 500


Аз ползвам GGBG.

Малко като реклама им го направих  Joy Joy Joy ама има и дръги хора във форума, които ги ползват и са на моето мнение.

+1 и от мен. На мен ми носят пратките у дома. Страхотни са  smile3501

# 448
  • ВАРНА
  • Мнения: 2 761
Момичета,какво става с UKShops писах им преди няколко дни - не ми отговориха,незнам пратката получена ли е от тях на адреса им,гледам,че и курсовете са разредени.... Rolling Eyes

# 449
  • Мнения: 740
+1 и от мен за GGBG
От почти година пазаруване с тях мога да кажа само позитивни неща.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт