АВГУСТинки засмени разхождаме вече тумбита големи!

  • 25 484
  • 729
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 550
http://kolibka.com/download.php?mid=1765  на който му се гледа филм на National Geographic за раждането и бременността по седмици..


ymemansi искрено ти съчувствам за приятелчетата...Като гледам аз как не мърдам от леглото нищо чудно да ме навестят и мен... #2gunfire

# 16
  • Мнения: 475
Хоп да се включа и аз,докато не съм ви изпуснала!!!
Да се оправи вече това гадно време и да подновим  разходките,че от това стоене в къщи от два дни имам ужасно главоболие.Имам чувството,че въздуха не ми стига.Аз съм на преглед на 22.05 по ЖК и трябва вече да се ориентирам към педиатър за бебчо. Откакто съм бременна,не спирам да чета всичко което е свързано със детето,и все пак се чувствам неподготвена.На моменти си ме е страх. Дано всичко е наред и август месец да сме най-щастливите мамчета на света!!!

# 17
  • Мнения: 259
  bouquet Запис   bouquet

# 18
  • Мнения: 296
Цоп и от мен в новата темичка . eli70o0  newsm51 smile3525

# 19
  • София
  • Мнения: 1 740
Да се запиша и аз Simple Smile

Аз резултатите от обременяването в понеделник ще ги показвам и ще видя какво ще кажат. Знам, че преди 2 седмици излязоха, но бяха празници и не ми се искаше и затова пак да се разкарвам. Дано не съм постъпила глупаво, но пък ако има нещо ще почна режима от понеделник и това е. Вече ми писна да се притеснявам за всякакви неща.

За гъбите се знае, че при бременни често се получават. До колкото знам имат голямо значение преди раждане, ако се ражда нормално. После детето страда от конюнктивит ако не са изчистени. Това знам от раждали приятелки. Но не е приятно нещо де, на мен би трябвало този месец да ми пуснат пак микробиология, поне така разбрах от лекарката, но то никога не е сигурно как ще е положението с направленията.  

Уф това със страхотиите дето се разказват по добре да го подминаваме, че вярно няма да купим и едно бодинце за детето. Всякакви случай има, естествено всичко може да се случи, но пък ако се поддадем на тези страхове ще се побъркаме. Да си стоят сега бебетата в корема и да растат и после да излязат леко и да са много здрави.

Аз обмислям на 22 като съм по ЗК на преглед да говоря с лекарката за раждане и да направя някаква уговорка, че тя моята нали изражда в Тина Киркова. Да видя как е положението с отпуските, че ние с тези бебета в най-отпускарски сезон направо не знам ooooh! ooooh! ooooh!

Болят ли ви въпросните хемороиди? Никога не съм имала и се чудя дали ще разбера, но до колкото знам са болезнени и кървят, ама защото заговорихте за показване и се зачудих????  newsm78 newsm78 Малко съм невежа за тях, а и аз много се застоях.....тези дни никъде не съм мърдала, че времето ме скапва, а и с тази кашлица не змея. Щях да ходя на лекцията на 14 в мола ама се притесних да не заразя мамчетата.

# 20
  • Varna
  • Мнения: 201
Запис и от мен Wink а защо ме няма на 1ва страничка ... нищо като разбера пола ще го кажа и  тогава ще ме запишете ..
Записах час за понеделник за ФМ стискайте палци да е наваксало Simple Smile
Много целувки на всички мами и ...имам лоша новина за жалост на мен ,не ми тежи все още ,но почна да ми пада кръвното и 2 граници са много близки... 90 70 ... забрани ми да излизам по слънце,а така ми се излиза ...трябва да пия кафета и коли .. ужас Sad а нямам болки, чувствам се добре и бебчо си рита !!

Последна редакция: пт, 16 май 2014, 15:02 от Martin Vali

# 21
  • София
  • Мнения: 721
Здравейте отново! Записах моммчето ни на градина и една идея ми е по-леко, че все го мислех.
Само хубави новини в новата тема. Аз бавно но славно се сдобивам с дрешки за беба  Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 10
Привет и от мен в новата тема  Hug
Тази семица и аз бях на ЖК, всичко с бебка е наред, аз също се чувствам добре и дано всичко така да върви и до края  preggo
Поздрави на всички успели да запишат каките и батковците на градина. За София това си е направо за почерпка  smile3501
Сърчице*** благодаря за филмчето, беше ми много интересно, даже се просълзих на моменти (бременна му работа  Blush)

# 23
  • Мнения: 110
mama irina, иска и ИРИ на гладно, просто преди малко и той излезе. И понеже на своя глава си пуснах  и гликиран хемоглобин, започнах да се вкарвам във филми. ТСХ и ФТ4 още ги чакам, но предният месец ФТ4 беше на долна граница (този хормон не е спрял да пада от началото на бременността)

HbA1C   6.6   %   до 6,4
IRI ( Инсулин )   15.86   mkU/ml   2.6 - 24.9

# 24
  • Мнения: 2 100
kakavida гоним се с теб по темите  Wink Мисля, че няма от какво да се притесняваш, но нека и той да ги види.
ГХ той не иска да се изследва по време на бременност. Нямал диагностична стойност. Това ми каза, като му занесох резултата  в 12г.с./ АГ ми го назначи/.
Ти досега не спазваше ли диета? На мен ми каза без сладко и без мазнини само. АГ ми е по- хард / неговата диета е с повече ограничения/. Mr. Green

# 25
  • Мнения: 115
Честита поредна тема  Grinning само хубави новини да споделяме в нея. Заглавието отново е страхотно   bouquet
Сърчице с удоволствие изгледах филмчето, винаги съм се интересувала във всеки един момент бебето колко се е развило и как се чувства. Въпреки, че точно за периода в който влизаме сега почти  нищо не дадоха, явно през тези месеци основната им задача е да дебелеят Laughing

Да попитам мамите, които вече са в 7-ми месец започвате ли по-рядко да го усещате бебчето? Моят явно пак е в период на затишие, но сега ми е малко притеснено защото от няколко дни ми спряха фраксипарина и го мисля постоянно Rolling Eyes

Иначе и ние вчера поръчахме количката, хванах промоция в Mothercare, дано да оправдае очакванията ми.

# 26
  • Мнения: 110
Аз сладкото не ям по принцип. За цялата бременност съм си позволила два шоколада и някоя друга бисквита. Като един шоколад съм изяждала за седмица. Мазно не ям, месо почти никакво или пилешко филе и два пъти телешко. Основно съм на салати, кисело мляко и ябълки. То май си излиза диета това? Затова май и грам не мога да надам  Grinning

# 27
  • София
  • Мнения: 550
Да и на мен ми беше доста интересно филмчето..И аз накрая се просълзих-бременна му работа... baby_neutral

Valeria,защо ти спряха фраксито?И аз чакам с нетърпение този момент, то празно място не ми остана, но никога досега не съм питала лекарката? В началото ми каза, че ще е до края на бремнността, но пък ще я подсетя другия път.. Peace

# 28
  • Мнения: 2 100
kakavida, ако не консумираш и бял хляб и тестени , и сладки плодове , значи е ок. Моя АГ и бобови , картофи и ориз не разрешава. Д-р Начев разрешава бобови. Ако бебето не върви много едро, обиколката на коремчето е в норма и околопл води са ти в норма, няма от какво да се притесняваш.
И следиш кр. зах редовно, защото то обременяването показва резултата досега, имаме още време до раждането.

Прясно мляко и фреш също вдигат кр.зах. Хубаво е месо да хапваш , яйца и извара. Белтъчини му трябватна бебето. То и затова може ФТ4 да ти е на долна граница.

Последна редакция: пт, 16 май 2014, 16:37 от mama irina

# 29
  • Варна
  • Мнения: 4 933
HappyK, браво и на твоята бебка!
Matin Vali и моето кръвно падна още от началото на 4ти месец и за сега най-успешно ми помага солен айран. За списъка пратила ли си ЛС?
Valeria N, честита покупка и на теб! Като дойде да се похвалиш Simple Smile каква количка избрахте? Аз съм от 08.05 в 7м и да ти кажа за сега няма разлика в интензитета на движения, а разликата е, че са по-силни. Има си периоди на затишие и бурни периоди. 3 дни беше по-кротък и бях почнала да го побутвам, а вчера след ЖК(когато ме успокоиха, че всичко е наред) не се спира това дете Simple Smile Явно си в по-спокоен период. Очаквай тези дни парти  Laughing
Шехина, за да видят всички, че има нова тема трябва да минат първо през поста ти Simple Smile аз го прочетох  Naughty

Последна редакция: пт, 16 май 2014, 16:45 от eli70o0

Общи условия

Активация на акаунт