проблем с акането

  • 2 916
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10
Само този, който не се е сблъсквал с този проблем, може да цитира лекари и книги. Ако виждаш как детето ти се мъчи, напъва, присвива и събужда с крясък, ще му мушкаш какво ли не, само и само да го облекчиш.

съгласна съм с теб и аз мислех,че е гадно да се бърка с термометър в дупето на бебето, но като няма друг избор човек прави всичко възможно да облекчи болките на детето си. доколкото за капките за колики, аз по принцип не давам.

# 16
  • Мнения: 2 850
Питай педиатъра за пробиотик. Това с разхлабващите храни при майката също. Свещички и термометър не решават проблема, само временно облекчават.

# 17
  • Мнения: 1 298
При нас от 1-я месец до 5-я не акаше редовно, но бяхме само на кърма и всички ме успокояваха, че я усвоява напълно и затова, акаше на 3-4 дни, че и на 6 се е случвало. И аз пробвах няколко пъти с термометър и не стана, просто нямаше какво да изака тогава и се отказах да правя каквото и да било и тя така започна да си ака през няколко дни. Педиатърът ми каза да правя вода от овесени ядки и да давам за разхлабване, направих, но не посмях да дам. Сега сме захранени от 20-тина дни и започна да ака всеки ден, че и по няколко пъти.

# 18
  • Мнения: 6
Здравейте и от мен. До сега не съм писала, но от 15 дена имаме същия проблем с акането,  постоянно помагам. Ние също се дохранваме с АМ, първо бяхме на  Фризолак, но минахме от 1 седмица на Фризовом, чета по форумите, че на повечето мами помага, на нас още не, аз ям круши всеки ден, сушени сливи, давам и биогая, но нищо. Ще се побъркам! Вчера ходихме на добър педиатър (на частно) уж за по-добре и той каза да продължим с Фризовома, и почваме с пюре от круша, а сме на 2 месеца. И дуфалак по 4 мл веднъж на ден и не се изаква само това дете изчаквала съм го най-много 3 денонощия, а доктора вчера каза да чакам по 4-5  как не мога ще ми се пръсне сърцето. Изписа ни и свещички, но само при нужда. Не мога да си обясня аз ли нещо не го приготвям както трябва Фризовома, та на нас не ни действа нз. newsm78 Моля ви помогнете ми толкова съм объркана. А каза също да спрем капките за колики ние даваме само Миликон от Италия ,той на принципа на Саб симблекс и еспумизан Л, мисля да намаля приема на 1 на ден, че тъкмо ни по отшумяха коликите. каже те ми за Фризовома, защо на нас не ни действа, нещо не правя както трябва ли? newsm78

# 19
  • Мнения: 2 850
Първо се успокой. Правиш Фризовом според инструкциите, нали? Е, тогава няма какво да сбъркаш. По колко даваш?
 Пюре от круши на бебе на 2м с колики?! Тоя педиатър е за  #2gunfire  Много е малко за захранване,  недей поне до 5-и месец. Само ще раздразниш стомахчето. Пюрета, сокове, овесени ядки - не са за малки бебета.
 Капките със симетикон запичат - от опит говоря. Смени ги с такива с ензими като Колийф, Абоколикен. Био гайа съм давала и по 10 капки -5 сутрин и 5 вечер в много тежки запечени ситуации. Ако искаш заведи на гастроентеролог, но не захранвай.

# 20
  • Мнения: 6
Различно зависи от количеството кърма, защото аз се изцеждаме не  суче от мен. например днес сутринта не съм давала Фризовом само кърма, сега в 10 ще видя но на различните хранения различно количество, най-много 90 мл., но средно 60. Повече ме притеснява, че др. мами по повод на Фризовома пишат как веднага им помага, и съм говорила с мами, които казват същото, а при нас го нямаше това "вълшебство", точно поради тази причина започнах да хапвам круши и сливи, на мен ми действат на дребния не. Чувствам се в безизходица, всичко което помага на др. дечица дори в комбинация не помага на нас.... Cry Колийф давахме около месец и половина, но пак доктор ни каза ,че не мога да давам Колийф и Биогая, че били еднакви макар че аз като четох видях че не са, но нали те са доктори, та Биогая даваме от миналата Неделя, а последно Колийф дадохме Вторник или Сряда миналата и го спрях, че много ще му стане на детето, те са толкова много неща за колики, за запек че се уплаших да не го повредя. Да спра ли напълно Миликона и да останем само с Биогаята? Какво да направя?!

Последна редакция: пн, 26 май 2014, 09:48 от liliana.iv

# 21
  • Мнения: 1 298
И аз смятам, че няма как да не даваш правилно млякото. Да, много са малки за захранване, аз не дадох тази вода от овесени ядки, още повече, че това е глутен, той е доста по-късно, а плодове още не давам, а сме на 6 месеца вече. Според мен не бързай с крушите, защо не изчакваш по 4-5 дни както ти е казал доктора, при нас си беше така и си изчаквах, като не помагаше първите 2-3 пъти и повече не пробвах нито да й бъркам в дупето нито друго, понеже с много помощ стават лениви червата и винаги ще трябва да се помага. Дано всичко да се оправи  Hug
А капките със семитикон мисля, че запичат.

# 22
  • Англия
  • Мнения: 1 015
А забелязваш ли детето да се мъчи, напъва, превива, когато  почне да се храни да спира с рев и пак да напъва? Ако ли не -не се шашкай и не му слагай свещички. Както по -нагоре писах за нормалко изхождане се счита от 10 пъти на ден до 1 път на 10 дни.

# 23
  • Мнения: 6
Храни се нормално, спи спокойно, но определено се напъва и не може да се изходи и само тръцка, аз от днес и масажи за изхождане и тръцкане му правя, днес ще станат 48 часа от както не е акъл, мисля че и утре ще устискам, но 4-5 дена нз дали ще мога дано да се изходи детето, то е лесно да му помогна, притесняваме че съм съвсем наясно че ако все помагам ще свикне за това ми е притеснено това не е решение. Но едва ли да устискам 5 дена! за биогаята какво ще кажете?

# 24
  • Мнения: 2 850
Да я даваш. Не е едно и също Колийф и Био гайа. Аз давах Абоколикен - те са като колийф,  и Био гайа.

# 25
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Ако не можеш да изчакаш детето само да свърши тази работя, купи микро клизма от аптеката и наблюдавай консистенцията. Ако акото не е твърдо или сухо, значи всичко е наред и следващия път е добре да му дадеш повече време. Моята не е акала от миналия вторник, но не се напъва и присвива, затова си я чакам. А това, че пръцка-съвсем в реда на нещата е, всички бебета го правят

# 26
  • Мнения: 1 298
аз както писах си чаках, знам, че е гадно и притеснително, но понякога е по-добре и 6 дни чаках веднъж, това не и е рекорда, сега чак не мога да повярвам, откакто яде зеленчуци на обяд как ака по няколко пъти на ден Simple Smile

# 27
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Цитат
Ако акото не е твърдо или сухо, значи всичко е наред и следващия път е добре да му дадеш повече време. Моята не е акала от миналия вторник, но не се напъва и присвива, затова си я чакам. А това, че пръцка-съвсем в реда на нещата е, всички бебета го правят
Напротив.Може нищо да не е наред.Спрете вече да апелирате с това, че е нормално едно бебе да не ака по 7дни.Вие наясно ли сте какво става в корема след такива задръжки.Наясно ли сте дали това неакане не се дължи на някакъв проблем.Не, не сте.Затова нямате право да казвате, че е нормално.
Към авторката.Най-разумного което може да направите е да заведете детето си на гастроентеролог .
Не знам как седят нещата в чужбина за ходене при такъв лекар, но ви моля не се УСПОКОЯВАЙТЕ ОТ БГ МАМА ЧЕ ТАКИВА СЪСТОЯНИЯ СА НОРМАЛНИ.кАКТО САМА ВИЖДАТЕ БЕБЕТО ВИ СЕ МЪЧИ.

# 28
  • Мнения: 6
Понеже нашият дребосък не пие много вода, та от вчера и с повечко водичка гледам да го наливам, една мама ми каза около 200 мл, свива се и се напъва, но уви само на тръцки е! Следя и коремчето как е дали е твърдо, но определено ще видя каква е консистенцията и може би следващия път ще изчакам още 1 денонощие. Искам да ви попитам, вие като сте чакали по толкова много дни какво е било акото като консистенция като се изака детето?  Тая нощ до към 3 часа спа спокойно и после взе да се свива и напъва, но само тръцка, аз продължавам с масажите при всяка смяна на памперса, надявам се  до довечера да се изходи сам.  Cry

Цитат
Ако акото не е твърдо или сухо, значи всичко е наред и следващия път е добре да му дадеш повече време. Моята не е акала от миналия вторник, но не се напъва и присвива, затова си я чакам. А това, че пръцка-съвсем в реда на нещата е, всички бебета го правят
Напротив.Може нищо да не е наред.Спрете вече да апелирате с това, че е нормално едно бебе да не ака по 7дни.Вие наясно ли сте какво става в корема след такива задръжки.Наясно ли сте дали това неакане не се дължи на някакъв проблем.Не, не сте.Затова нямате право да казвате, че е нормално.
Към авторката.Най-разумного което може да направите е да заведете детето си на гастроентеролог .
Не знам как седят нещата в чужбина за ходене при такъв лекар, но ви моля не се УСПОКОЯВАЙТЕ ОТ БГ МАМА ЧЕ ТАКИВА СЪСТОЯНИЯ СА НОРМАЛНИ.кАКТО САМА ВИЖДАТЕ БЕБЕТО ВИ СЕ МЪЧИ.



Най-вероятно ще направим такава консултация с такъв специалист.

Последна редакция: вт, 27 май 2014, 21:49 от AnMary

# 29
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Цитат
Ако акото не е твърдо или сухо, значи всичко е наред и следващия път е добре да му дадеш повече време. Моята не е акала от миналия вторник, но не се напъва и присвива, затова си я чакам. А това, че пръцка-съвсем в реда на нещата е, всички бебета го правят
Напротив.Може нищо да не е наред.Спрете вече да апелирате с това, че е нормално едно бебе да не ака по 7дни.Вие наясно ли сте какво става в корема след такива задръжки.Наясно ли сте дали това неакане не се дължи на някакъв проблем.Не, не сте.Затова нямате право да казвате, че е нормално.
Към авторката.Най-разумного което може да направите е да заведете детето си на гастроентеролог .
Не знам как седят нещата в чужбина за ходене при такъв лекар, но ви моля не се УСПОКОЯВАЙТЕ ОТ БГ МАМА ЧЕ ТАКИВА СЪСТОЯНИЯ СА НОРМАЛНИ.кАКТО САМА ВИЖДАТЕ БЕБЕТО ВИ СЕ МЪЧИ.
Аз повтарям думите на лекарите, при които съм водила моето дете. И това всичко при условие, че детето не е раздразнено, храни се добре и акото, когато има такова, не е твърдо и сухо. Авторката пита тука, ние споделяме своя опит.

Общи условия

Активация на акаунт