проблем с акането

  • 2 913
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10
Здравейте момичета, проблема ни е следния. Вече трети ден дъщеря ми ( на месец и половина) не е акала. Миналата седмица започна да ака по веднъж на ден. консистенцията и цвета се промениха, за това се притесних и понеделник я закарах при педиатъра. Прегледа я и ни предписа свещички да и ги давам ако я боли коремчето. Понеделник не е акала, във вторник се изака и от тогава нищо. Храня я смесено, понеже кърмата ми не стига, в болницата я захранваха с ХИП КОМБИОТИК и аз продэлжавам с него. Режим на хранене няма, давам когато поиска, а ХИП и давам един или два пъти на ден по 60мл. Пробвах да я изакам с термометър, не става. Иначе си пишка нормално, повръща често, но не по много, пръцка доста. От време на време се напъва, но нишо не излиза, само пръцка. Според вас каква може да е причината и дали е нормално това? Моля за вашите съвети и опит по въпроса.
Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 679
Може ли да е мним запек, т.е. да не си дояжда? Казваш, че повръща, възможно е да усвоява напълно всичко, което е поела. Мериш ли теглото редовно? Съветвам те постепенно по-настоятелно да предлагаш гърда за да премахнеш дохранването.
Прави й лек масаж на коремчето http://woman.-spam082-/n/bebeshki-masazh-protiv-koliki-i-zapek.24745.html

# 2
  • Мнения: 10
В понеделник и мерихме теглото,педиатъра каза, че наддава добре.

# 3
  • Мнения: 2 850
Ние като минахме на АМ, се запече, но овладяхме донякъде проблема с пробиотик Био гайа. В Хип комбиотик обаче май има пробиотици, не знам дали може да се съчетават.

# 4
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Не се притеснявай, моята спря да ака, когато беше на 2,5 седмици, сега е на 3 месеца. Бях се пибъркала, живеем в Англия и тука те подхващат от далече, няма свещички веднага. Казват, че е нормално бебето да акат дори 1 път на 10 дни. Казват също,че някои бебета не знаят точно как да напънат и минава време, докато се научат, други пък усвояват всичко. В бг ходихме на лекар, каза да и слагам свещички на 2-3 дни, тук ме съветват чак след 7-8. Наблюдавай си детето дали се мъчи, напъва, дразни, моето обикновенно през нощта почва да пъшка и да се напъва в съня си. Казват, че ако акото не е твърдо -няма проблем, опипват и коремчето и могат да усетят дали има твърди буци в червата. Всяка седмица почти ходя на гп -то, тук нямаш достъп до специалист, ако не те препратят. И алелуя сега ще ходим на детски хирург. Междувременно, обаче, малката почна сама да се изхожда, на 3-4 дни, но без намеса. Можеш да правиш гимннстика с крачетата, да карате колело, масаж на коремчето по посока на часовниковата стрелка. Също хрненето на майлата е важно, да не ядеш храни, които запичат, а повече плодове и зеленчуци. Спри изцяло млечните продукти!  Това е, което всеки път чувам, при нас нищо нямаше резултат, но пробвай и ти. Най-доволна съм от едни микро клизми за бебета, питай в аптеката,продват го на бройка. Действат моментално, за разлика от свещичите. Наблюдавай акото дали е сухо или твърдо и най -вече дали бебето се присвива и напъва. Ако ли не - не се притеснявай!

# 5
  • Мнения: 10
То и тук в Германия те почват от далеко по принцип, разликата е, че можеш да ходиш при какъвто и да е специалист когато поискаш. Няма нужда от направление, но не знам към какъв точно да се обърна. Свещичките които ми изписа са с основна съставка парацетамол и пише че са за силни болки и температура. Снощи беше несполойна и и сложих една свещичка, не се изака, но се успокои и заспа. Млечни продукти по принцип не ям особено много, пия чайчета за кърма. току що и направих масаж на коремчето от линка на Туцка, но без ефект.

# 6
  • Англия
  • Мнения: 1 015
О нее, не от свещичките парацетамол, а глицеринови. Пробвай термометъра, но натопен в зехти, вкарваш и въртиш наколко пъти.
Питай в аптеката дали тези  http://www.apotheke.de/laxans-ratiopharm-10-mg-zaepfchen-p-192903.html стават за бебета
Пс. Завиждам ти за Германия,10год.живях там и се надявам да се върна скоро....

Последна редакция: пт, 23 май 2014, 13:36 от ana.ana

# 7
  • Мнения: 10
Пожелавам ти скоро да се върнеш тогава. Тук е хубаво, но не говоря добре езика и всеки път си приготвям въпросите предварително и ги карам да ми обясняват като на малоумник. За това се допитвам и до вас във форума, защото наистина ми е трудно.

# 8
  • София
  • Мнения: 679
Масажът няма да подейства веднага, особено ако няма какво да изака. Просто трябва по-редовно да се прави  Peace.

# 9
  • Мнения: 10
Туцка, колко често да го правя?

# 10
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Аз правя при смяната на всеки памперс. Свещичките са с режепта, как можех да не предположа
Wenn das alles nicht gegen die Verstopfung hilft, dann wird Ihnen der Arzt/die Ärztin für Ihr Baby ein Glycerin-Zäpfchen aus der Apotheke verschreiben. ( http://www.babycenter.de/a8748/verstopfung-bei-babys)

# 11
  • Мнения: 344
Не е ли неприятно за децата да им бъркате в дупетата? Лекар ми е казвал, че всякакъв опит за подобна интервенция, може да предизвика червата да станат лениви, и да докара детето до неспособност да се изходи самО.
 Аз бих направила следното: щом има кърмене, бих яла круши, сини сливи и др. подобни разхлабващи храни. Чрез кърмата някаква част от плодовете ще стигне до детското стомахче, и би трябвало да улесни процедурата по изхождане.  Peace

# 12
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Само този, който не се е сблъсквал с този проблем, може да цитира лекари и книги. Ако виждаш как детето ти се мъчи, напъва, присвива и събужда с крясък, ще му мушкаш какво ли не, само и само да го облекчиш.

Сега се сетих, че лекарствата за колики може да запекат, макар да не го пише в листовките. Доста майки го казват от шичен опит. Аз ги спрях и зорът дтана двоен -страшни колики,но детето не почна да се изхожда

Последна редакция: пт, 23 май 2014, 20:38 от AnMary

# 13
  • София
  • Мнения: 679
Масажът се прави най-малко веднъж дневно /не непосредствено след хранене, разбира се/.

Дес, има известно право - не трябва да се свиква с механичните дразнители. И все пак 2-3 дни не е някакъв сериозен проблем - и аз бих хапвала разслабващи храни.

Виж и тази статия: http://xedra.wordpress.com/2009/11/27/poop/

# 14
  • Мнения: 344
Само този, който не се е сблъсквал с този проблем, може да цитира лекари и книги. Ако виждаш как детето ти се мъчи, напъва, присвива и събужда с крясък, ще му мушкаш какво ли не, само и само да го облекчиш.

Ооо, извинявай, че си позволявам пиша в темата! Отписвам се, за да дам път само на знаещите майки  Peace

Общи условия

Активация на акаунт