БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-35

  • 27 911
  • 805
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 782
Съжалявам влязох от телефона, затова.
Благодаря.
Имам обаче още въпроси.
Супа кога се предлага и пасира ли се?
За или против нишестето с плодовете сте и с какво може да се разнообрази следобедното хапване

# 31
  • Мнения: 15 379
Супа аз предложих след годинка, можеш и сега да дадеш, но да е гъста. Дали ще пасираш, зависи от твоето дете - дали приема парченца.

Можеш да правиш кисели, отделно каша, плодов дует. Не е необходимо чак такова разнообразие за тази възраст.

# 32
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 330
Какво да предложа като "заместител" на месо,жълтък,картофи и зеленчуци,понеже не ги накусва? newsm78 Яде си попарата и плодовите пюренца,но аз се притеснявам за хемоглобина Sad

# 33
  • Мнения: 4 255
Теди,не се притеснявай!Може да даваш червена капия,грах,овес,зелен боб,спанак,коприва,сини сливи,черен дроб..Дано скоро прояде твоето детенце и се свършат притесненията ти!А пробвала ли си да спреш за няколко дни,може и седмица и след това да започнеш от начало?

# 34
  • Мнения: 2 850
Елдата е богата на желязо. Жълтък по малко в плодово пюре ще го усети ли?

# 35
  • София
  • Мнения: 795
Многото наддаване на кърмаче причина ли е да се отлага захранването?
Мисля да захраня на минимум 5 навършени месеци и не по-късно от 6, че да не пропускам съвсем лятото.
До сега сме качвали:
1ви месец - 1400
2ри месец - 1600
3ти месец - 1000
Родена е 3500 и към момента е 7200 Simple Smile

# 36
  • Мнения: 836
Многото наддаване на кърмаче причина ли е да се отлага захранването?
Мисля да захраня на минимум 5 навършени месеци и не по-късно от 6, че да не пропускам съвсем лятото.
До сега сме качвали:
1ви месец - 1400
2ри месец - 1600
3ти месец - 1000
Родена е 3500 и към момента е 7200 Simple Smile


Абе какво ще рече много??? Моята наддаваше така първите 4 месеца и последния път беше наддала само 60 гр. Педи вика, че най-накрая ще влезе в някаква норма  Laughing   На тртия месец точно си бяхме удвоили теглото (на кърма). Захраних на 6 м. и 5 дни. Причината беше, че и аз и педиатърката сме за захранването след 6 навършени месеца.
Както и да е. Рано ви е да мислите за захранване. Не се знае. Следващите два месеца може да наддаде малко. Това да не те стряска. Детето само ще си регулира теглото. Не мисля, че ранното или късно захранване се прави с цел промяна на тегло (забавяне или забързване на качването). Ако питаш мен 5-6 месец е добре. А 6-ти най-добре  Grinning

# 37
  • Мнения: 15 379
Черешите също са много добър източник на желязо и 9 месеца е чудесна възраст за въвеждането им.
Разхлабват обаче.

# 38
  • Мнения: 128
надявам се тук да мога да попитам за изхранването на морето, ако не е тук мястото извинете ме  Praynig

След около 3 седмици планираме почивка на море и искам да се подготвя предварително:
ясно е, че ще хапва готови пюрета - но закуска, обед, следобедна закуска, лека вечеря - но всичко да е пюрета  newsm78. От ресторантската храна, не мисля да му давам. В хотел сме на ол инклузив и доколкото разбрах в стаята няма хладилник  Cry, поне кисело мляко и плодове да съхранявам. А и плодовете ги хапва настъргани или намачкан с вилица банан  ooooh!. Ще трябва цялата покъщнина да понеса.

Вие как мислите да процедирате?

Благодаря предварително за отговорите

# 39
  • Мнения: 15 379
Само готова храна, нищо от AL за бебето.
Вземи си купички, вилички, лъжички, кана за претопляне на вода, бутилирана вода, от тази, която пие бебето, гъбичка и препарат за миене на посудата и всичко ще е ок.
Мъкне се, но не на гръб - нали? Пък и е по-добре здраво и нахранено дете.

# 40
  • София
  • Мнения: 795
Многото наддаване на кърмаче причина ли е да се отлага захранването?
Мисля да захраня на минимум 5 навършени месеци и не по-късно от 6, че да не пропускам съвсем лятото.
До сега сме качвали:
1ви месец - 1400
2ри месец - 1600
3ти месец - 1000
Родена е 3500 и към момента е 7200 Simple Smile

Абе какво ще рече много??? Моята наддаваше така първите 4 месеца и последния път беше наддала само 60 гр. Педи вика, че най-накрая ще влезе в някаква норма  Laughing   На тртия месец точно си бяхме удвоили теглото (на кърма). Захраних на 6 м. и 5 дни. Причината беше, че и аз и педиатърката сме за захранването след 6 навършени месеца.
Както и да е. Рано ви е да мислите за захранване. Не се знае. Следващите два месеца може да наддаде малко. Това да не те стряска. Детето само ще си регулира теглото. Не мисля, че ранното или късно захранване се прави с цел промяна на тегло (забавяне или забързване на качването). Ако питаш мен 5-6 месец е добре. А 6-ти най-добре  Grinning


Попитах защото едната от педиатърките ни твърди, че ако продължава така ще трябва да захранвам късно (аз категорично не желая да започна 7ми месец например) и то с плодови и нискокалорични пюрета. Което на мен не ми звучи правдоподобно. Същото становище получих и от гастроентероложка.
С другата ни педиатърка не сме говорили за захранване, защото ни е рано.
Затова чета в момента за захранването усилено, не че искам да започвам сега. Знам какви са препоръките на СЗО Simple Smile

# 41
  • Мнения: 128
Само готова храна, нищо от AL за бебето.
Вземи си купички, вилички, лъжички, кана за претопляне на вода, бутилирана вода, от тази, която пие бебето, гъбичка и препарат за миене на посудата и всичко ще е ок.
Мъкне се, но не на гръб - нали? Пък и е по-добре здраво и нахранено дете.


Благодаря, за отговора   bouquet

# 42
  • Мнения: 91
Здравейте, искам да попитам дали е нормално пюрето от моркови да боядиса силиконовата лъжичка, с която храня сина си?  newsm78 Търках с бебешкия препарат, киснах във вряла вода, но няма резултат. Дали нещо пюрето е с оцветители или е в реда на нещата? Извинявам се, ако е обсъждано  Peace

# 43
  • Мнения: 15 379
Здравейте, искам да попитам дали е нормално пюрето от моркови да боядиса силиконовата лъжичка, с която храня сина си?:

Напълно нормално, лъжицата е оцветена от каротина в морковите.
Ако бебето прекали с морковите и тиквата, също може да стане оранжево.

# 44
  • Мнения: 2 850
Да и моята паничка доби оранжев тен Laughing много грозно стои, ама какво да правя.

Общи условия

Активация на акаунт