БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-35

  • 27 913
  • 805
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 13
Здравейте, Мами! Детенце е на 7 месеца и половина. Кърмим се. До сега от кашите е хапвал оризова и елда безмлечни. Мисля да започвам да въвеждам глутен. Въпросът ми е овесената каша да бъде отново безмлечна или мога да купя млечна? Предварително благодаря.Simple Smile

# 796
  • filibeto-maina:)
  • Мнения: 127
Щом се кърмите,зaщо трябвa дa е млечнa? Нямa ли дa е по хубaво с кърмaтa дa си я приготвиш. Aз във всякa кaшa освен в просото слaгaм мляко, че при нaс имa откaз от мляко и гледaм дa пробутaм нa всичко.

# 797
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Здравейте, Мами! Детенце е на 7 месеца и половина. Кърмим се. До сега от кашите е хапвал оризова и елда безмлечни. Мисля да започвам да въвеждам глутен. Въпросът ми е овесената каша да бъде отново безмлечна или мога да купя млечна? Предварително благодаря.Simple Smile
ако детето не е пило АМ,и аз бих те посъветвала да започнеш с безмлечна каша.нали знаеш, че когато приготвяш кашата с кърма ,много бързо се втечнява.

# 798
  • UK
  • Мнения: 4 308
Ако искаш да намаляш кърменията и да заместиш кърмене, вземи млечна, ако не - можеш да приготвиш кашата с кърма, а ако не ти се цеди, може и да я направиш с вода и първо да кърмиш, после да дадеш кашата.

# 799
  • Мнения: 2 052
Валлл, щом кърмиш, по-добре безмлечна.

# 800
  • Мнения: 75
Скоро мисля да давам попара на малката.
Храненията й са:
Първо- АМ
Второ- каша и дохранвам с АМ
Трето- зеленчуково или месно- зеленчуково пюре
Четвърто и пето- АМ.
Въпросът ми е попарата на второ хранене ли за деня да я давам, като с нея ще заменя кашата?
Не е първото, нали? Първото си остава мляко.

# 801
  • Мнения: X
Аз давах по следния начин
АМ
Попара
Пюре
Каша
АМ

Като след кашата и попарата до много късно пиехме и АМ

# 802
  • Мнения: 75
Благодаря ти, Малиш!

# 803
  • Мнения: 13
Благодаря Ви,момичета! Simple Smile Правила съм кашите с кърма,но мн бързо се втечнява. След всяко хранене предлагам кърма,но от няколко дена нещо кърмата понамаля. За това се чудех дали е време за млечна каша.

# 804
  • UK
  • Мнения: 4 308
Валлл, нормално е да понамалее, ако първо даваш твърдата храна, после дохранваш от гърда. Така детето е вече почти нахранено и не суче ефективно. Пробвай няколко дни обратния вариант - като огладнее първо кърми, после след 15-20 мин предложи пюрето/кашата. Така се препоръчва за бебета на кърма да се случва храненето.

# 805

Общи условия

Активация на акаунт