БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-35

  • 27 923
  • 805
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 4
Днес бях на консултация и всичко ни е наред.Казах на педиатъра с какво сме се захранили през предния месец и че нямаме проблеми,ама той ме посъветва от другата седмица или началото на август да започна с пюрета,които имат риба  Shocked
При положение че ядем млечни каши и вечер сме на АМ няма ли да стане някаква реакция ?
Мисля че сме малки за риба ама да попитам..и ако трябва да започна,има ли някаква последователност ?
В смисъл както с месото - пуешко,заешко,пилешко и т.н ?

# 751
  • Мнения: X
Аз дадох пюре от сьомга на хип на 10 месеца. Тя тъкмо беше почнала да не иска мляко след пюрето.. Почнах със сьомга въпреки че се препоръчват бели риби

# 752
  • Мнения: 2 850
Cvete211, като откаже да яде каша с лъжица, сложи каша в млякото 1л. Аз така правех. Като въведох ечемик,  давах бисквити на Плазмон, които се разтварят в мляко. Моето бебе не обича каши хич.
Да ви се похваля тихичко да не викам дявола - проядохме пюрета всякакви най-после Laughing  Влезе в 10-ия и отказа мляко на обед и следобед Rolling Eyes пие си сутрин, вечер и през нощта,  но си яде цяло пюре. Не вярвах, че ще стане  Laughing

# 753
  • Мнения: 4 255
Да попитам и аз.След годинката трябва ли да се премине на АМ 3?Аз все още давам 2(на 13 месеца е).

# 754
  • Мнения: 15 379
Да попитам и аз.След годинката трябва ли да се премине на АМ 3?Аз все още давам 2(на 13 месеца е).

Да, някои формули 3 или Джуниър са за бебета над 10 навършени месеца, но повечето са за бебета навършили 12 месеца.

# 755
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Да попитам и аз.След годинката трябва ли да се премине на АМ 3?Аз все още давам 2(на 13 месеца е).
аз давам хип ,пращах запитване към тях и ми отговориха ,че не било задължително да минавам на хип 3, така била съобразена формулата че можело и до две годинки да се дава двойката. Peace

# 756
  • Мнения: 4 255
Благодаря за отговорите!  bouquet

# 757
  • Мнения: 75
Малиш, благодаря за отговорите!
svetlina*, това е идея, но все пак си продължих с лъжицата и Слава Богу сега си хапва! Simple Smile

# 758
  • Мнения: 75
elpida447, аз правех картоф с пасатора и наистина става лепкаво, но добавях вода. След това преди да дам на детето добавях и мляко и разбърквах, получаваше се много добре. Пресен картоф е ок.

# 759
  • Мнения: 6 227
Благодаря ви за отговорите newsm10,Сега да ви питам-Да слагам ли по-малко зехтин към зеленчуковете пюрета?Плодовите пюрета от кога да ги почвам? Плодовия сок след плодовите пюрета ли е? newsm78

# 760
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Благодаря ви за отговорите newsm10,Сега да ви питам-Да слагам ли по-малко зехтин към зеленчуковете пюрета?Плодовите пюрета от кога да ги почвам? Плодовия сок след плодовите пюрета ли е? newsm78
Зехтин след 6м.е ок.
Плодовото пюре между храненията,след като вече сте захранени.
Плодов сок бих изчакала....след годинката дори.

# 761
  • Мнения: 836
Аз сокчета не давам, защото водата я пие с желание. А вода давам от преди 3 месеца (заради жегата), тъй като кърмя. Но ако не искаше вода може би бих посегнала на сокове/чайове  Peace

# 762
  • Мнения: 2 850
А вода има ли някакво ориентировачно количество, което да пие бебето?  newsm78 Моето пие  на разходка по 150мл, вкъщи за целия ден по 300-400, чай копър пие по 100, събира се над 500мл течности, вашите по колко изпиват?

# 763
  • UK
  • Мнения: 4 311
svetlina*, колко е голямо бебето ти?
Видях в предните ти публикации, струва ми се много за 9-месечно, аз не знам дали синът ми изпива по толкова честно казано. А колко мл мляко пие на ден? Ако това е само водата, отделно мляко и др течности... много ми се вижда. Малката ми не е показател, защото тя се кърми на поискване, пие по не повече от 50 мл вода на ден.
Ето ти една тема точно по този въпрос, да видиш други майки какво са отговорили:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=404672

Последна редакция: сб, 26 юли 2014, 09:03 от dejie

# 764
  • Мнения: 4 708
А вода има ли някакво ориентировачно количество, което да пие бебето?  newsm78 Моето пие  на разходка по 150мл, вкъщи за целия ден по 300-400, чай копър пие по 100, събира се над 500мл течности, вашите по колко изпиват?
Не се притеснявай, моето изпива две шишета от по 260мл вода, минимум, питах ЛЛ каза колкото му се пие толкова, че не е много на тези жеги  Peace Някъде иначе бях чела по 50мл на килограм тегло е ориентировъчно.

Общи условия

Активация на акаунт