БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-35

  • 27 925
  • 805
  •   1
Отговори
# 765
  • СОФИЯ
  • Мнения: 532
Моето дете пие най-много 50 мл на ден, при положение ,че по сто пъти сигурно и предлагам вода.беше болна и се принудих да давам сокове за да не се обезводни съвсем.като ви чета ,започвам да се притеснявам......

# 766
  • Мнения: 377
И моето не изпива повече от 50 мл вода...

# 767
  • Мнения: 237
И моя е така 100мл за 2 дни. Иначе педи ни каза ,че можем да започваме соковете и по - специално от диня ,но моя човек не ги иска соковете.  Давам му само вода ,колкото иска и от време на време няколко лъжици пресно изцеден сок ,но вече се сеща да го плюе ... При нас плодовете са проблем като цяло ,едва успявам да набутам по малко в кашите. Сега взех извара и слагам плод и малко КМ вътре та хапва. Давам го за закуска или за СЗ ,дали е добре?

# 768
  • UK
  • Мнения: 4 311
То детето си знае от колко вода има нужда, не се притеснявайте толкова. Аз се ориентирам най-вече по пишкането, щом си пишка често и е светла урината, всичко е наред.

# 769
  • Мнения: 3 782
Не се притеснявай, моето изпива две шишета от по 260мл вода, минимум, питах ЛЛ каза колкото му се пие толкова, че не е много на тези жеги  Peace Някъде иначе бях чела по 50мл на килограм тегло е ориентировъчно.
И ние пием по толкова. Притеснявах се че е много, но щом иска Wink

# 770
  • Мнения: 6 230
Майчета,Оризовата каша мога ли да я почвам наравно със зеленчуковите пюрета?И после да я смесвам с плодовите пюрета? newsm12

# 771
  • Мнения: 268
Здравейте,и аз с едно въпросче Laughingмоето дете вече два дни се буди сутрин чак към 8ч,с какво да го храня newsm78 аз давам мляко,но така не яде друга закуска,една мама каза че може да се пропуска   млякото,ако не пие сутрин няма ли да му е малко млякото за деня Thinking

# 772
  • Мнения: 377
elpida447, можеш. Въвеждаш като нов продукт; може да смесваш и с плодово пюре (аз така правех).

el 8004, 2 дни не са много, че да си правиш извод. Но ако наистина детенце продължава да се буди късно, бих давала директно закуската (млечна - със сирене, КМ или извара). Ако СЗ е млечна и вечер пие мляко, би трябвало да е достатъчно общото количество мляко.

# 773
  • UK
  • Мнения: 4 311
Мисля, че на тази възраст все още млякото е най-важно, аз на твое място по-скоро бих махнала закуската, сутрешно и вечерно мляко не махам поне до годинка, че и нататък. По-късно ако желаеш преди обяда може да дадеш някой плод като втора/междинна закуска.

# 774
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Майчета,Оризовата каша мога ли да я почвам наравно със зеленчуковите пюрета?И после да я смесвам с плодовите пюрета? newsm12
Ако не си я въвела още  първо нея дай.
После зеленчуците и след това можеш да опиташ да смесиш.

# 775
  • filibeto-maina:)
  • Мнения: 131
Здрaвейте бебче е нa 6м и22 дни. До тук от кaшите съм въвелa ориз и просо и от двa дни елдa. Интересувaм се от другите зърнени когa и кaк се приготвят в домaшен вaриянт, мислех си зa aмaрaнт дa ли могa дa дaм.
Знaм че е писaно тук aко дaдете линк ще ми помогнете. И още нещо бебче не обичa слaдки пюретa,дaдох с.сливи нa гербер зa дa регулирaме стомaхче но сa му много слaдки. Купих от пaзaрa и нaпрaвих домaшно но стaнa много кисело. Явно в готовите слaгaт зaхaр. Може ли дa ми дaдете идея зa сливите,зaщото сaмо нa крушa сме от достa дни.

# 776
  • UK
  • Мнения: 4 311
Здравей, няма добавена захар в сливите на Гербер, 28 % сливи, останалото е вода. Зависи от какъв сорт са сливите и колко са узрели.
Спри оризовата каша, щом се запича бебето. Може да пробваш да даваш от соковете на Хип, Бебевита и другите сварени чисти плодови сокове, има такива от круши, сливи, разни разхлабващи комбинации на различни марки. Сладките пюрета, които отказва, може да смесиш с каша или с друго не толкова сладко пюре. А можеш просто да разредиш плодовото пюре до сок, няма да е толкова сладко разредено.
Амаранта и киноата ги препоръчват поне от 7-ми месец. То и елдата, де, но ти вече си дала. Царевица можеш също от седми месец. Няма смисъл да избързваш повече, давай тези, които досега си въвела и карай малко по-полека. За шестмесечно доста неща си въвела вече.
Домашните каши се приготвят като накиснеш за няколко часа и свариш готовите брашна, има по биомагазините и био щандовете по големите вериги, или си смелиш зърната на брашно в домашни условия с мелачка/ кухненски робот.

# 777
  • Мнения: 1 117
Здравейте! Синът ми също на ден изпива по 2 шишета от по 260 мл вода и се чудех не е ли много това количество.
Като цяло със захранването не вървим добре още от самото начало. През нощта и сутринта пие млякото, на обяд редувам от скоро зеленчуково и месно пюре, като задължително след това пие мляко, и следобяд с триста зора успявам да напъхам в устата 2 -3 лъжици каша или плодово пюре и той започва да плаче...и продължаваме нататък с млякото. От няколко дена насам започна да отказва и обедното пюре, с което се беше примирил и го хапваше.
Въпроса ми конкретно е  може ли и редно ли е бебе на неговата възраст да се храни основно с АМ и докога максимум можем да караме така?

# 778
  • UK
  • Мнения: 4 311
Основната храна на бебето до 1 година е млякото, не е проблем, че хапва по малко от друга храна. Във форума имаме жезброй бебета на кърма, които до много късно хапват само символични количества храна, имаме и няколко захранени на 8 месеца.
Възможно ли е да го мъчат зъбки? Обикновено покрай никненето на зъбите децата отказват да се хранят. Не го насилвай по никакъв повод, за да не стане по-лошо.

# 779
  • Мнения: 37
Три дни давам пюре пуйка, тиква и картоф, като месото е 8%. Може ли да се смята за въведено месото? Благодаря за отговора.

Общи условия

Активация на акаунт