БЪРЗИ ВЪПРОСИ И ОТГОВОРИ-хранене и захранване-35

  • 27 948
  • 805
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 237
Аз правих веднъж картофено пюре за мен с пасатор ,стана гадно и лепкаво -като лепило за тапети... От токава винаги ги мачкам на ръка.

# 736
  • Мнения: 15 379

Защото при пасиране с нож, картофът отделя нишестето и пюрето вместо да стане пухкаво, става лепкаво - така се прави лепило всъщност, т.нар. кола.

# 737
  • UK
  • Мнения: 4 311
Ясно. Не съм го забелязала досега. Simple Smile

# 738
  • Varna
  • Мнения: 356
Здравейте!
досега съм въвела зеленчуково пюре- давала съм картоф, морков, пащърнак, тиквичка. Мога ли да дам пюре царевица, картоф, грах, морков - на Бебевита- пише че е от 4 месеца, но все пак?
Благодаря предварително за отговора!

# 739
  • Мнения: 836
Здравейте, толкова отдавна не съм влизала, че ми изписа, че има 99+ нови коментари  Shocked   Та за това се извинявам ако скоро сте отговаряли по някой от моите въпроси, които са:
Кога мога дадавам черен дроб, белтък, риба?
Мога ли да давам овче кисело мляко? Майка ми кваси и става прекрасно  Simple Smile

# 740
  • Мнения: 377
ta4i74, малко си избързала със захранването...
На въпроса: рано е за грах, а и за царевица. Освен това въвеждай само по една нова храна.
Можеш да продължиш с тиква, броколи, ориз. Месеците посочени на пюретата указват степента на смилане, т.е. за 4+ м. са финосмлени.

Mtve, вече можеш да дадеш КМ, защо не и овче (въпреки че е с по-висока масленост).
Можеш и риба, и черен дроб. С белтъка бих изчакала още 1-2 мес.

Последна редакция: пт, 25 юли 2014, 08:49 от Benny G

# 741
  • София
  • Мнения: 795
Възможно ли е пюрето от тиква да предизвиква повръщане?
Давах 5 дни картоф, на 6-тия сложих 2 лъжички тиква, 7 и 8 ден давам само тиква по няколко лъжички. Тези последните два дни след тиквата повръща на всяко кърмене, че и между тях...утре я спирам нея, но все пак да попитам?

Ааа и освен пресеченото мляко има и такова в жълто..

# 742
  • Мнения: 377
desideskata, не ми се вярва да е реакция от тиквата, но все пак - спри я и наблюдавай.

# 743
  • UK
  • Мнения: 4 311
Стар лук откога може да се слага в пюретата?

# 744
  • СОФИЯ
  • Мнения: 533
Здравейте, толкова отдавна не съм влизала, че ми изписа, че има 99+ нови коментари  Shocked   Та за това се извинявам ако скоро сте отговаряли по някой от моите въпроси, които са:
Кога мога дадавам черен дроб, белтък, риба?
Мога ли да давам овче кисело мляко? Майка ми кваси и става прекрасно  Simple Smile
аз бих изчакала още малко с черния дроб.

# 745
  • Мнения: X
Стар лук дадох около годинката, но не съм критерии..
Белтък след годинката. Педи ме накара да дам преди ваксината за шарките.
Овчето КМ е тежичко и предполагам че след година е добре.
Дроб и др. вътрешности не бих дала.

# 746
  • Мнения: 75
Момичета, включвам се с няколко въпроса:
1/ От кога мога да давам праскови, нектарини и кайсии?
2/ Как да да дам зеле? Може би сварено?
3/ Въвеждам глутен. Защо трябва да се дава без прекъсване 1 месец? Притеснявам се, че малката отказа за известно време да се храни с лъжица и не ядеше глутенови каши 5-6 дни.
4/ След колко време може да се появи евентуална алергия към глутена?

# 747
  • UK
  • Мнения: 4 311
Чакам го с нетърпение този лук, защото тогава вече мога спокойно да заделя от зеленчуците от супата за семейството преди фидето и застройката. Сега всичко отделно правя.  

# 748
  • Мнения: X
Чакам го с нетърпение този лук, защото тогава вече мога спокойно да заделя от зеленчуците от супата за семейството преди фидето и застройката. Сега всичко отделно правя.  
Има майки дето дават лук на 8-9 месеца... Решение твое.. Фиде почнах да давам след като въведох глутен..

# 749
  • Мнения: X
Момичета, включвам се с няколко въпроса:
1/ От кога мога да давам праскови, нектарини и кайсии? 8 месеца
2/ Как да да дам зеле? Може би сварено?тежко е! Според мен след година и половина
3/ Въвеждам глутен. Защо трябва да се дава без прекъсване 1 месец? Притеснявам се, че малката отказа за известно време да се храни с лъжица и не ядеше глутенови каши 5-6 дни. дава се месец за да се види дали няма да даде реакция, но непоносимост може да се появи и след години
4/ След колко време може да се появи евентуална алергия към глутена?може и след година и повече

Общи условия

Активация на акаунт