Великобритания - тема 52 Лятно Морска

  • 39 668
  • 752
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 377
Както аз обичам да казвам навсякъде се живее добре стига да имаш пари Wink. А без пари и в най-красивия град ще ти е гадно и мизерно.

# 706
  • UK
  • Мнения: 1 334
този пост трябва да го заковем в началото на темата  Laughing
аз отивам в БГ утре и съм си приготвила стройна програма (след работа де)  Wine Glass
следващите ми дестинации са Украйна и Израел  Laughing

# 707
  • UK
  • Мнения: 3 959
Аз съм на друго мнение, ако някой е решил да му е гадно, колкото и пари да има, пак ще му е гадно. Ако му е добре - му е добре дори парите да стигат само за сметки и храна. За мен лично промяната и преместването не беше заради повече пари, а за да се махна от онази страна на България с хората, които само гледат как да те прецакат, силиконовите кифли, чалгата и тн. Може би след 25 години тук ще ми се вижда  точно толкова кофти, но и с пари, и без пари, човек или намира начин да е щастлив, или не. Има някои и Виктория Бекъм да са, пак ще са недоволни, има и обратното.

# 708
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ние също бяхме решили заради децата.
С риск да ме изядат, но се местиш от една помия в друга такава.
.......

И мен много ме изненада това. gorgonZ, много съжалявам за негативното преживяване. Но не мисля че може да се обобщава така. Просто има хора, за които не се получава, негативите им идват в повече, и решават че е по-добре за тях да живеят в Бг. Други решават че в Бг негативите са прекалено много за тях, и е по-добре да се преместят (в случая - тук).

# 709
  • Мнения: 377
Аз съм на друго мнение, ако някой е решил да му е гадно, колкото и пари да има, пак ще му е гадно. Ако му е добре - му е добре дори парите да стигат само за сметки и храна. За мен лично промяната и преместването не беше заради повече пари, а за да се махна от онази страна на България с хората, които само гледат как да те прецакат, силиконовите кифли, чалгата и тн. Може би след 25 години тук ще ми се вижда  точно толкова кофти, но и с пари, и без пари, човек или намира начин да е щастлив, или не. Има някои и Виктория Бекъм да са, пак ще са недоволни, има и обратното.

Аз пък много съжалявам, че някои хора виждат само това в България - чалгата, силикона и т.н.  Има си прекрасни умни и преуспели (със собствените си усилия) хора. Има си прекрасни места и т.н. Има неща в България, които нищо не може да замени за мен. Тоест има си и хубаво и лошо.

Иначе това, което имам предвид за парите мисля, че много добре се разбра. Много ясно, че не става да се живее в страна, която е във война. Просто, когато си добре материално и подсигурен можеш да си позволиш всичко, което искаш - хубава къща, добро образование, задоволяване на всички прищевки, почивки, екскурзии, да отидеш на състезание на формула 1 примерно и т.н. Нематериалните неща са ясни - те не зависят от това, в коя страна живееш.

# 710
  • Мнения: 3 861
Ох , направо ме втрещихте!
Доста сериозно трябва да обмисля нещата, много години сме бачкали за да стигнем до нивото, на което сме, изплатихме си апартаментите, нямаме заеми, ипотеки и чак сега започнахме да водим що годе нормален живот с мъжа ми и действително основната ни мотивация е простотията тук, това че всичко върви надолу и желанието ни децата ни да живеят на по-добро място. Ако обаче това е с цената на смъкване на стандарта на живот, нови години на лишения и мизерия незнам дали има смисъл. От друга страна с БГ доходите си нямам шанс да си изуча децата в чужбина например...
Пфффф...ще ви чета, ще ви следя и ще продължавам да пускам сивита....

# 711
  • UK
  • Мнения: 3 959
Лили, като слушам от майка си какво се случва там и как са я подкарали на доизживяване... Не знам след още една година, или пет, или десет как ще е. Не знам, за мен е важно, че за пръв път в съзнателния си живот се чувствам нормална с моите си килограми, ти си ме виждала неведнъж и знаеш как се гледа в България на хора като мен, че никой не ме зяпа като извънземно, като ходя по улиците, че никой не ме гледа с какво съм облечена, скъпо ли е, евтино ли е, ново ли е, марково ли е, никой не се интересува какъв ми е телефона, каква ми е колата, има ли кола изобщо, никой не смята, че най добре е да си "вървежна", със силикон, с къса пола, с богат спонсор... И тук не е идеално, но на мен ми е добре.

Изолда, затова съм написала "тази страна на България", очевидно смятам, че има и друга, но точно тази ми е писнала.

# 712
  • Англия
  • Мнения: 1 006
Децата ти, ако имат желание и им сети учи и без твоите доходи могат да се изучат в чужбина-има и стипендии, и работа. Аз заминах с 1500 евро и на втория месец почнах работа, която съвместявах с ученето и сама се издържах до края.

# 713
  • Мнения: 479
От позицията на краткия ми опит тук, мога да кажа, че стандартът ни е твърдо по-нисък.
Скрит текст:
В Блъгария върнахме 2 нови лизингови коли, едната полуизплатена...  А, тук, всеки ден ходя по 6 км пеша минимум, бутайки количка по баир и под дъжда...).
Но, качеството на живот е много по-високо, от гледна точка на спокойствие, предвидимост и други трудно измерими обективно показатели.
Това, разбира се, при една сигурна работа в семейството.

# 714
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
От позицията на краткия ми опит тук, мога да кажа, че стандартът ни е твърдо по-нисък.
Скрит текст:
В Блъгария върнахме 2 нови лизингови коли, едната полуизплатена...  А, тук, всеки ден ходя по 6 км пеша минимум, бутайки количка по баир и под дъжда...).
Но, качеството на живот е много по-високо, от гледна точка на спокойствие, предвидимост и други трудно измерими обективно показатели.
Това, разбира се, при една сигурна работа в семейството.

Имай предвид,че сигурна работа няма никъде. Преди 10-ина години ,имах момент в които едва ли някога съм се чувствала по сигурна за работата. На другия ден ми обявиха че рвлокират позицията, но предложения пакет за релокация не беше примамлив,т.е. Опцията беше съкращение. Друг случай, пак от мой опит,добре развиваща се компания ,собствениците изведнъж решиха буквално вечерта да я продадат,което и напрВиха. Нали се сещаш,че новия собственик замени целия персонал.

# 715
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
Така е, gorgonZ до някъде е права  Peace И аз имах подобни усещания в началото и се чудех, дали направихме правилния избор. Но в крайна сметка, винаги я имаше опцията да се приберем в Родината. Театрите са скъпи, но качеството на постановките, които съм видяла тук, просто нямат сравнение с това, което съм гледала в София. Обожавам да ходя на театър тук, не съм си и представяла, че бих харчила такива суми и бих купувала билети за постановка, почти година предварително  Crazy Има и безплатни музей, има и скъпи такива, но пък са супер интерактивно направени за деца. Същото важи за зоопаркове, аквариуми, паркове на нашънъл тръст, дворци... Аз непрекъснато се организирам и все обикаляме някъде. И за тази събота бях измислила по-скромен маршрут, но толкова уморена бях, че в последния момент бих отбой (за мой късмет и доста дъждовито беше сутринта Wink ).
Между другото, някои кина сутрин през уикенда имат детски прожекции и билетите са по-малко от два паунда, независимо възрастен или дете. В нашето кино, Vue Cinema, за тези прожекции за £2.50 можете да вземете на детето детски размер кофичка с пуканки и фрут шут. Аз редовно се възползвам от тази оферта Wink Зимата офертата е много популярна и се налага добре да планираш киното и да купиш билетите няколко дни предварително, за да няма разочарования. Отделно пък на гърба на билетите има 20-30% отстъпка за някой ресторант. Мъжът беше попаднал на такава за Харвестер (хапвали ли сте там десерта Роки-роуд  Twisted Evil ), аз имам сега за Бела Италия  Mr. Green
И аз си мислех в началото, че за детето уж е по-добре. Но от сегашната ми гледна точка, в момента за мен е по-добре  Laughing А децата, ако имат желание наистина и самички могат да емигрират и да се оправят успешно. Не едно и две такива съм видяла тук.

# 716
  • UK
  • Мнения: 3 959
Абе не е същото децата като емигрират сами. На мен годините ми вече никак не са детски, но положението ми е като на 18 годишна, тръгнала сама да покорява света - изобщо не е същото. Друго си е детето ти да е завършило тукашното училище, дори да не е най великото училище, да си вземе тукашното висше образование, даже да не е в най великия университет, да си познава държавата, хората, навиците, да говори езика свободно и без акцент... На 18 може да му се наложи да работи в Макдоналдс, но на 28 няма да слугува на мидълклас идиоти и да чисти къщи. Това е важно, съвсем не е като да решиш един хубав ден, че ти се емигрира.

# 717
  • Мнения: 377
Нищо няма да му стане и пак ще се оправи детето и от България да идва само. А езикът за 6 месеца ще го говори гладко, ако следва в университет. Имам предвид ако идва с база и ниво на знания де.

# 718
  • UK
  • Мнения: 3 959
Не е същото, като да се възприема за гражданин на страната. Аз винаги ще съм повече емигрант от моите деца, а те повече от техните, не виждам защо да не им осигуря тази възможност. Да не говорим за рестрикциите, свързани с българското гражданство - това, че не можеш да пътуваш навсякъде, да работиш навсякъде... Колкото и прекрасно да твърдим, че е в България, тези неща са си факт. Не можеш да ме убедиш, че е по добре да си емигрант, отколкото нейтив, дори такъв тип "нейтив", който е дошъл да живее тук на три години. Познавам един куп хора на моята възраст, които вече си имат собствени, изплатени жилища, понеже са имали възможност да спестяват от 18 годишни. Кога ще успея аз да си купя жилище тук?

# 719
  • Мнения: 358
Maimunka, ти сериозно ли за Украйна и Израел ?
Аз малко не разбирам как стандартът е по-нисък , пък качеството на живот по- високо  newsm78
Наши познати в България през седмица пътуват из страната, имат повече отпуски и време, но спят по някакви съмнителни места и т.н. Това го минах ( към 17  Joy) и ми е по-важно качеството на изживяването. Дали ще гледаш " Мама мия ! " в Лондон и Реноар и Вермеер на крачка пред теб в националната галерия...А киното пък въобще не е по-различно като цена с България, за нас даже беше по-скъпо там.
МГМ, знам, че ти е трудно , в такъв момент един приятел тук ми каза : Ще става все по-добре , по-зле няма да стане  Peace

Общи условия

Активация на акаунт