Красива и с побелели коси?

  • 21 590
  • 130
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 21

Вижте колко е красива тази жена ...обаче като се замисли човек  определено ,ако се боядиса ще изглежда по-добре.

Аз лично побелях рано и започнах да се боядисвам рано. Повечето бои не покриваха косата ми ,а аз исках съвършенство. Боядисвах се често на  2 ,рядко на 3 седмици . Боядисвах се с професионални  и качествени бои. Много маркова подхранваща козметика.Но каквото и да си говорим боята е боя - тя съсипва косата. Освен съсипана коса от честото боядисване се сдобих и с алергия ... и сега определено съм в безизходица. Ако някой може да ми даде съвет ,ще го приема с удоволствие. Само да кажа ,че разните тревички и билки изобщо не ми покриват косата .

# 31
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Броиш ли къната в отбора на тревичките?
И склонна ли си да станеш рижа/конячна и подобни цветове?
Защото този тип треви докарват много слънчево рижо и стои супер на зрели жени - хем свежо, хем светло. А може и да по-студен нюанс дори.

# 32
  • Мнения: 186
Добър вариант за леко прошарените са кичурите, ако са направени майсторски в подходящи тонове, чудесно стават и за тъмни коси.
Моята перушина започна да побелява още на 19 , до 25 я прикривах с къна- българска и индийска, после  - с Гарние- не съм му изневерявала вече 12 години и  изтръпвам от ужас да не ми  бастисат номера  hahaha С проблемна коса съм и  това е единствената боя, която ми е щадяща, въпреки, че се отмива лесно, а кърпата ми е като на заклана след къпане. Joy
 Наколкото ми опита с професионални и безамонячни бои бяха плачевни, от първите освен тлъсти суми, при последното боядисване половината ми коса остана в ръцете на момичето ,което я плакнеше, а вторите грам не ми покриват бялото..Естествено, не съм опитала всичките видове след няколкото злополучни експеримента.
Боядисвам се в кестеняво, максимално близък до естествения ми цвят  , на 4 седмици, но скоро или ще трябва да скъся интервала или да изсветля боята- много личат корените.Много трудно ще се разделя с брюнетството и май ще почна по- честото мазане.
Майка ми е аналогичен случай, откакто мина на руси  нюанси, се боядисва по- рядко  и не личи разликата при израстване.

# 33
  • Мнения: 21
Благодаря ви ом и Синя ... диня !  Hug

Бях склонна да стана рижа ,червена...и т.н. но къната не ми покрива бялата коса .При мен от къната белите ми коси  стават оранжеви ама гадни .

Идеята за кичури е много добра . А, някой прави ли се така ? Скриват ли се белите коси ?На колко време се прави ? Успяват ли фризьорите да те намажат с боя  без да докасват склпа ?

# 34
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да справят се, само че нямаш голям избор с цвета ако не искаш първо да обезцветиш, после да боядисаш.
Вариант са оранжевите кичури на къната, с добавка на индиго за да стане поне коняк. Тогава белите ти кичури получават цвят.

# 35
  • Мнения: 559
Благодаря ви ом и Синя ... диня !  Hug

Бях склонна да стана рижа ,червена...и т.н. но къната не ми покрива бялата коса .При мен от къната белите ми коси  стават оранжеви ама гадни .

Идеята за кичури е много добра . А, някой прави ли се така ? Скриват ли се белите коси ?На колко време се прави ? Успяват ли фризьорите да те намажат с боя  без да докасват склпа ?

Кичурите са подходящи за малко побелели коси! Ако си с доста побеляла, по добре се изруси и след това си направи светли и тъмни кичури.

# 36
  • Мнения: 186
Не знам дали има начин боята, дори и за отделни кичури, да не докосва скалпа.
А това с алергията е отвратително, казвам го от гледната точка на моя милост , която е със студова, слънчева и алергия към парфюми и силноароматизирани миещи средства и кремове..Кошмарно е, чесане до припадък от почти всичко.
А ти имаш и коса да пазиш, освен разните там рискове от задушаване и т н.
Аз затова си кютам още на Гарнието, струва ми се мека боя, на всичкото отгоре я ползвам и с лечебна цел- резорцина в боята убива бактериите и така премахва плаките от себореята, от която също страдам доста време.
Посъветвай се с дерматолог, можеш да направиш изследвания към коя точно съставка от боята си алергична

# 37
  • София
  • Мнения: 35 289
Благодаря ви ом и Синя ... диня !  Hug

Бях склонна да стана рижа ,червена...и т.н. но къната не ми покрива бялата коса .При мен от къната белите ми коси  стават оранжеви ама гадни .

Идеята за кичури е много добра . А, някой прави ли се така ? Скриват ли се белите коси ?На колко време се прави ? Успяват ли фризьорите да те намажат с боя  без да докасват склпа ?
Майка ми е с изключително тежка алегрия, има доказана непоносимост към 290 вида храни, тъкани и препарати от битовата химия и козметика. Косата и е тъмно руса, прошарена. Прави се на кичури от 10-тина години на шапка. Не покрива корени до основата на скалпа, но пак е на милиметри. Русото, прошареното и кичурите стоят много естествено, сливат се и звученено е на младост и светлина Peace

# 38
  • София
  • Мнения: 4 714
Приятелка на леля ми побеля изведнъж на 45г.
Плътно бяло. На лицето й стои невероятно. Винаги, когато мога ходя при нея за да й се наслаждавам.
Измислям си разни поводи, та да не ме помисли за
Скрит текст:
обратна
.
След като хората се правят на кичури (чат-пат и аз съм в този отбор), защо да не може да си красива и с побеляла коса? На едни им отива, на други-не. Peace

# 39
  • Мнения: 21
Благодаря за вниманието и съвети те на всички  Hug Hug Hug Много сте мили ! Дадохте ми хубави насоки!Ще се посъветвам с алерголог-дерматолог и ще предприема нещо !  

# 40
  • Мнения: 1 463
Има безамонячни бои. Аз с такава се боядисвам. Доволна съм, въпреки че косата ми е много тънка.
С къна пробвах, но не останах доволна. Къната обхваща плътно косъма и той не може да диша.
Пък може и къната да не е била качествена.

# 41
  • Мнения: 3 675
Има безамонячни бои. Аз с такава се боядисвам. Доволна съм, въпреки че косата ми е много тънка.
С къна пробвах, но не останах доволна. Къната обхваща плътно косъма и той не може да диша.
Пък може и къната да не е била качествена.
Косъмът представлява съвкупност от мъртви клетки и той не диша  Peace Laughing
А безамонячните бои не покриват добре побелелите коси  Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 648
Ако цялата ми коса беше посивяла и е хубаво стоманено сиво, не бих се боядисвала. Обаче косата ми е тъмна с един бял кичур и пръснати тук там бели косми, грозно е  Sad  Имаше едни снимки по-напред, третия вариант много ми хареса, но не ми изглежда естествено, а направено с бои така бяло/тъмносиво.

# 43
  • Мнения: 427
Абсолютно смятам, че ако лицето е поддържано, и косата е оформена според типа лице, дори и да не е боядисана, може да излежда много добре.

Много често има известен чар в това, личи си, че жената остарява, но усмивката, очите са като на младо момиче.

 Кой както се харесва.

Последна редакция: ср, 16 юли 2014, 17:10 от ivelinkaaa

# 44
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Прошарена на 40-50 ми навява нещо тъжно, а дълга прошарена ме ужасява (направо се стряскам от високи дългокоси прошарени дами) ... може би го свързвам с мой си опит
Но на 50-60-70 при меки черти, светла кожа, къса свежа бяла коса е супер...
На мен безамонячните (поне casting-а) не ми покриват белите, а къна така и не съм ползвала.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт