Панцеф в четвърти месец

  • 2 331
  • 13
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Тъй като хомеопатията и бабините средства  не ми помогнаха за този ужасен вирус с възпаленото гърло, който върлува в момента, джипито прецени да ми изпише Панцеф, понеже съм алергична към пеницилина, който обикновено се дава на бременни. Изгуби ми се гласа и тя каза, че ако не пия антибиотик, ще вдигна температура, ще слезе надолу и ще стане много лошо. Някой пил ли го е без последствия в 4-5 месец-пише , че е особено опасно първите 3 месеца и последните 6 седмици?


# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Не бих пила.За едно гърло АБ  Shocked.А и Панцеф е много тежък
Купи си локален спрей за гърло с антибиотик.Биопарокс например

# 2
  • Мнения: X
Панцеф не съм пила като бременна, но и по време на двете бременности често боледувах и съм пила по 4-5 антибиотика, като се почне от началото на втори месец, та чак до 6-7.
И двете ми деца са напълно здрави, така, че не се притеснявай.
В момента кърмя и пия точно Панцеф.

# 3
  • Мнения: 6 554
victorychild, консултирай се с гинеколога си, ако трябва и с алерголог.  аб от тази група може да дават кръстосани алергични реакции с пеницилините. наплашила те е нещо джипито, но не бързай, щом нямаше температура, а само ти е спаднал гласът, по-добре търси второ мнение.
иначе сестра ми пи панцеф в 5-ти месец, няма последствия за нея и бебето, но тя не е алергична към никой аб.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 271
Аз бих отишла при УНГ  Peace

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Не, към него не съм алергична, пила съм го и по-рано, притесненията ми са как ще се отрази на плода. Иначе джипито каза, че не е едно безобидно гърло, а се влачи 10 дни без оправяне с никакви други средства и не може да се мине без АБ.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Иначе джипито каза, че не е едно безобидно гърло, а се влачи 10 дни без оправяне

И какви са ти другите симптоми-температура,кашлица нямаш.Не си пробвала със спрей за гърло с АБ,за да скачаш на АБ през устата.Джи пи то ти е леко некадърно според мен

Като е толкова притеснена и загрижена за състоянието ти да ти даде направление за УНГ

Последна редакция: ср, 28 май 2014, 16:39 от ♥Elfita♥

# 7
  • Мнения: X
Една неовладяна навреме инфекция е много по- опасна за плода от подходящо подбран антибиотик.
Пък да влачиш повече от 10 дни инфекцията и да чакаш да вдигнеш висока температура , че да се стреснеш  ми се струва излишен риск.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 901
А джипито да се сети да пусне еднакръвна картина, ЦРП? Ще се види има ли нужда от антибиотик или не.

Можеш и сама да си го пуснеш. 10 лв средно излиза без потребитлска такса.

# 9
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Синът ми, който е на 3г. и половина от вчера е на Панцеф. Точно, заради едно гърло. Както всичко му беше наред/чисти гърдички, съвсем леко зачервено гърло, чиста кръвна картина и скенер/, изведнъж се появиха налепи. Беше 4 дни с температура, докато се появят и разберем какво му е. Сега вече и кашля, а гърлото му е огън. Та според мен по-добре АБ, отколкото висока температура. Дано се оправиш бързо  Hug

ПП. Педиатърката каза, че сега бил сезона на тези налепи, така че се пазете...поне, доколкото можете.

# 10
  • Мнения: 6 554
Кате, ти както го описваш прилича на гнойна ангина. дано при авторката да не е това  Peace

# 11
  • В сърцето на един мъж и половина, и една госпожица
  • Мнения: 1 834
Кате, ти както го описваш прилича на гнойна ангина. дано при авторката да не е това  Peace

Да, това е  Peace Дано наистина и при нея не е това. Мисълта ми беше, че не бива да се притеснява от АБ-то, а и Панцеф-а се пие и от деца.

# 12
  • Мнения: 1 517
Аз съм пила Панцеф за цистит през 5 месец (мисля), изписаха ми го от ЖК. Според мен имай доверие на лекарите, те преценяват кога рискът е по-голям.  Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Благодаря, но наистина се оправих точно за 3 дни с панцефа-по 1 на ден и засега всичко е наред, дано няма отражения.

Общи условия

Активация на акаунт