Бродирани амулети (Оберег)

  • 24 217
  • 172
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 849
Бачийска ще чакаме да покажеш когато е готово  Hug

mama iasi и аз по първият въпрос съм в чуденка Thinking . Започнах да клоня малко към бяла панама и аз, но като не ми е ясно това с рамката...освен да направя и двете и зелено да ушия и в зелена рамка да сложа  Mr. Green.

Относно това за земята, ако ги намериш покажи ги двата вида да  гадаем кое е вода и кое земя Crazy , да не би под двата реда зелено да е имало някакъв знак който да е воден  Thinking

Иначе ето различни модели мисля, че точно зеленото значи земята.
   

само този вид символ под нея, съм виждала да не е ушит в зелено, но символа е един и същ, може той самия да си значи земя  newsm78


Допълвам се, че сега го мярнах този символ , той е точно главата на женската фигура и се нарича Макош  Laughing . До колкото помня торбичката която беше показана по-рано и пишеше, че е Макош беше точно с тези символи....абе кашата е пълна  Crazy Joy


П.П. а ти си ги показала вече  Simple Smile

Последна редакция: пт, 30 май 2014, 10:11 от mibobo

# 46
  • По света и в нас.
  • Мнения: 3 568
Когато прочетох за първи път за Макош ми се наби в главата ,че трябва да е на зелена панама,а вече за следващите обереги се шие на каквато се прецени.

# 47
  • Мнения: 11 849

Рысич - счита за най-мощният талисман срещу силите на мрака.  В древни времена, е изобразяван на стената на светилището и храма, на скалите край олтарите.  

Рыжик – символ на плодородието.

Родовик - символизира помощ, подкрепата от предците за тези потомци които работят за благото.
 
Сварожич- символ на силата и мощта на небесния огън, символ на бог Сварог . Този  символ защитава самоличността на собственика от духовен разпад, помага за поддържането на чистотата на мислите и бистър ум.  Полезен за хора, чиито професии са свързаните с открития, проучвания и изследвания.  Дава силна подкрепа по пътя на реформите, защитава срещу объркване и съмнени, при лоши пороци - алкохол, наркотици, хазарт...

Сварга - знак за духовно извисяване към съвършенство.  Предпазва от удари на съдбата, дава на своя собственик устойчивост и увереност в обучението му и постигането на целите.  Символът носи късмет и просперитет, постигнат чрез честен труд и воля.
 
Свадбеник - силен семеен амулет, представлява преплитането на мъжкото и женското начало в единен жизнен път.

Расич - знак за единството и силата на великите раси.

Сваор-солнцеват - символизира постоянното движение на слънцето на небето. Дава чистота на ума и духовно просветление.

Сваор - символизира постоянното и безкрайно движение на вселенския кръговрат. Изобразява се на домашни предмети и носи в къщата благоденствие и щастие.





Последна редакция: пт, 30 май 2014, 14:56 от mibobo

# 48
  • Мнения: 11 849

Чароврат- символ, който предпазва човек от действието на зло заклинание.  Смята се, че този огнен символ изгаря тъмните сили.

Родимыч -  символизира приемствеността на поколенията и надеждно запазва родова памет. Предаване на мъдрост от родител на дете.

Посолонь -  символизира залязващото слънце.  Олицетворява завършването на творческа работа, постигане на духовен мир и стабилност на човешката природа.

Остинец -  защитава срещу несгодите, не само хората, но и добитък и домашни птици.  Символа е изобразяван върху земеделски сечива, за да се подобри растежа на културите, увеличаване на добива. 

Огневик - огнен символ на Бога на семейството.

Обережник - знак за добър късмет, здраве и радост.  Пазител на късмета и щастието.

Новородник - символът често присъстват в украшение на дамско облекло.  Смятан е за мощен символ даващ "умножение на расата".

Небесен кръст - символ на духовна сила и власт, дава защита на човек от неговия род.

Навник - олицетворение на духовните пътища на човек след смъртта.

# 49
  • Мнения: 11 849

Святоч - символизира духовно просвещение и възраждане на великите раси, обединява възраждане и духовност.

Свята дар - символизира древния свещен фамилен дом на северните бели народи - Daar, намиращи се в северните океани, които са  изчезнали след потопа.

Стрибожич - символ на Бога на бурите и ветровете.  Защитава домове и плевни от лоши климатични условия, предоставя на моряците и рибарите спокойна водна шир.  За хора с белодробни заболявания, заболявания на дихателните пътища, астма - помага за лесно/леко дишане.

Суасти - представлява кръговрата на живота и вечното въртене на Земята.  Символизира четирите посоки на света.

Фаш - защитен огнен символ, който пази хората от долни мисли и егоизъм.  Символизира победата на разума над силите на тъмнината и невежеството.

Солонь - символ, който предпазва човек и неговото имущество от влиянието на тъмните сили.  Слага се на дрехи и предмети от бита.

Последна редакция: пт, 30 май 2014, 15:01 от mibobo

# 50
  • Мнения: 11 849
- Звездни половини/Двуцветна звезда - Помага човек да срещне половинката си ви живота и е основа за един проспериращ и щастлив семеен съюз. Двата цвята символизират мъжкото и женското начало.

- Белобог/Светъл бог въплъщение на светлината, богът на добрия късмет, щастие и създава хармония в семейството.

- Боговник покровителства и помага на хора със светли мисли стремящи се към усъвършенстване.

- Даждьбог (Летен и Зимен) бог на плодородието, символизира силата и яркостта на светлината.  Зимният Даждьбог  е в син цвят и е за родените от Октомври до Март, Летният Даждьбог е в червен цвят и е за родените от Април до Септември.

- Огнено око против уроки и негативно влияние, също така пази и от собствени лоши мисли. Най-често се използва за защита на деца.

- Пътник  символ покровителстващ всички онези, които пътуват. Слага се в транспортното средство, в пътни чанти и предпазва пътника от беди и нещастия, помага за успешното стигане на крайната дестинация.

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 10:45 от mibobo

# 51
  • София
  • Мнения: 607
Хайде и аз в кюпа с шиенето на макош  Flutter,  но тази която съм си харесала ушитата на зелената панама не намирам схема .
Дали мога да помоля mibobo да ми помогне къде да си я намеря предварително благодаря .
  bouquet

# 52
  • Мнения: 11 849
nadezhda96 незнам точно за коя схема говориш (покажи ми я) защото принципно Макош-а се шие на зелена панама. Отделно предполагам си разбрала, че всеки си прави сам схемата т.е. може да комбинираш от няколко схеми символи. Ако съм налучкала  Simple Smile и става въпрос за тази схема, това е най-доброто й изображение, но мисля че може да се шие по него

Скрит текст:


Пропуснах да благодаря на Роси за сложената информация и в частност на Деси за превода   bouquet

# 53
  • София
  • Мнения: 607
Благодаря точно тази е  Hug Hug Hug Hug
ако не съм много нахална искам да попитам и за символа
"Даждьбог (Летен и Зимен) бог на плодородието" какво означава летен и зимен  , според месеца в който си роден или според месеца в който шиеш и другото което  не разбирам виждам че в тази която съм си харесала  го има този символ в жълто аз мога ли да го променя в червено след като е даден че това е зимният ooooh! май го обясних объркано дано ме разберете   bouquet
Благодаря  Hug

# 54
  • Мнения: 571
Наде, аз доколкото разбрах летен и зимен е според месеца, в който си родена. И на мен не ми допадна особено варианта със шиенето на почти всичко в жълто и си смених цветовете, но мисля че ако сменяш летния трябва да е с червено, а зимния със синьо. Виж на втора стр на тази тема в един от постовете на мама Яси е пуснала снимка на Макоша на рускинята Ала- там нейния Даждбог е син, само дето и според мен е попрекалила с бройката на символите.

# 55
  • там където има винаги вятър
  • Мнения: 2 400
Наде,  ето тук на последния пост 44  Алла е дала описание:
http://www.kladovo4kasxem.ru/forum/3-173-3
Символите са дадени по азбучен ред и продължават на следващата страница.
Исках да копирам само този пост, но не можах  Embarassed

# 56
  • Мнения: 11 849
От обяснението на Алла и аз това разбрах (и го допълних по-горе в поста си при сиимволите) - зимния се шие в синьо и е за родените от Октомври до Март, а летния е в червено и е за родените от Април до Септември.



да сложа и още няколко знака, че нямам спомен по-горе да ги има

- Звезден кръст  символ на късмет, успех и постигане на цели.

- Засято поле един от най-големите древни символи. Символа означава просперитет, богатство и успех. Символа може да увеличи жизнеността на човек, да му даде самочувствие, подобрява способността да се раждат деца.

- Кръст символ на живота, небето и вечността. Така прав кръста символизира взаимодействието на женското и мъжкото начало.

- Лада  Съпруга на бог Сварог,  майката на боговете.  Помага при раждане, покровителка е на  семейството, любовните отношения , плодородие , реколта и майчинството.

- Леля дъщеря на Лада. Тя е богиня на пролетта и олицетворява пробуждането на нов живот в природата, символ за млади жени.

# 57
  • Мнения: 571
Аз съм готова с втория оберег- за автолюбителя. Направих го за Радослав и колата, която той кара. Четох кой символ какво означава, но не ги запомних... Embarassed Важното е да предпазва от произшествия и да стигаме леко и безпрепятствено там, за където сме тръгнали.
Ето го парчето панама върху, което ших:

Това е изрязано и готово за сглобяване:

И след малка борба по сглобяването се получи това:


Мисля да направя и за себе си и колата, която аз карам. Само трябва да проверя кога мога да го започна...

# 58
  • Мнения: 11 849
Много хубаво се е получило, аз точно сглобяването ме притеснява, но до там да стигна.  Вътре с какво си го напълнила? А за теб не трябва ли друг да го направи  newsm78 , аз така разбрах, че за себе си може само Макош да се прави.

# 59
  • Мнения: 571
Много хубаво се е получило, аз точно сглобяването ме притеснява, но до там да стигна.  Вътре с какво си го напълнила? А за теб не трябва ли друг да го направи  newsm78 , аз така разбрах, че за себе си може само Макош да се прави.
Вътре е с вата. А сега ме хвърли в размисъл. Аз Макош вече си направих. Моля и другите, които са чели повече да се изкажат дали аз мога да шия друго за себе си или трябва само за близките си да правя.

Това е в единия пост на Алла за правилата за шиене на оберег(амулет)  Обереги не могут быть изготовлены для себя. Для себя любимой делаются талисманы. Аз си го превеждам че за себе си не се правят обереги(амулети). За себе си се правят талисмани. Питах и гугъл преводача. значи това, което показах е амулет за мъжа ми, но ако направя такова за  себе си, ще е талисман. Права ли съм? Кажете.

Последна редакция: сб, 31 май 2014, 15:02 от Роси 123

Общи условия

Активация на акаунт