Православни пости - 5 тема

  • 62 887
  • 740
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 545
Каква е тази салата от маринова патладжан? Мнооого го обичам във всякакви форми.

Много лесно се приготвя.
Нарязваш патладжана на кубчета, оставяш го в подсолена вода за няколко часа.
После отцеждаш тъмната вода, прехвърляш го в буркан, добавяш малко ябълков оцет и зехтин, и няколко скилидки чесън. Повече сол не е нужна, тъй като патладжанът си е поел достатъчно сол още при накисването. 
Трябва да поседи няколко часа в хладилника и е готов за консумация.
Получава се много свежа, бърза и вкусна салатка.

# 46
  • Мнения: 204
За обяд в работата си приготвям сандвич с пържени тиквички, купувам си едно сокче (от тези за деца), малко бадеми и ако ми се яде сладичко - локумена вафличка. За вечеря има леща и гъби с ориз.

# 47
  • Мнения: 122
Подпуках вишните. Grinning

Простата храна много ме радва. Хем лесно, хем вкусно, а и съм забелязала, че (поне при мен) много добре се повлиява ПМС. С една дума: Препоръчвам.  Peace   Simple Smile

# 48
  • Мнения: 2 545
Днес отвово правих крекери с овесени ядки. Определено подобрих рецептата си и съм много доволна.

Този път накиснах предварително овесените ядки и счуканото ленено семе. За да не остане прекалено влажна сместта, добавих и малко сухи овесени ядки - колкото да поемат излишната течност. Този път не сложих никакво брашно, а само ядки, подправки, доматен сок и зехтин.

Освен овесените ядки добавих - каша от накиснато ленено семе, шепа смлени бадеми и лешници, 3-4 суп. лъжици чия, 3-4 суп. лъжици сусам, сол, доматен сок - около 1 кафена чаша, риган, маслини (без костилка) нарязани на колелца и 3-4 суп. л. зехтин.

Сместта я разстилам върху хартия за печене на тънко, нарязвам я на квадрати и я намазвам с четка потопена в зехтин. Отгоре поръсвам с още риган.
 
Пека на 160 градуса около 40-45 минути, като в последните 10 минути включих и вентилатора.

Последна редакция: сб, 21 юни 2014, 23:19 от simpatikonia

# 49
  • Мнения: 427
Довечера мисля да метна едно зеле с домати. Ако имам вдъхновение ще му добавя ориз и ще го сложа да се запекат във фурната. Ако не - само зелето. Simple Smile

# 50
  • Мнения: 2 545
Да попитам и в тази тема - имам соево мляко, около 2 литра, домашно приготвено.
Някакви идеи какво може да се приготви с него?

# 51
  • Мнения: 1 316
От днес сарми с лозови листа, за десерт- грис халва. Благодаря на zhabche за споделената рецепта.Приготвих картофите по този начин и се наложи още 2 тави да приготвям.
 Лека седмица!

# 52
  • София
  • Мнения: 7 876
Да попитам и в тази тема - имам соево мляко, около 2 литра, домашно приготвено.
Някакви идеи какво може да се приготви с него?


Отиваш в аптеката да намериш те това. И с него си правиш кисело мляко. Иначе като почнеш всичко в което се слага мляко го заменяш с това мляко. Даже и в козунаците.

Апропо ще споделиш ли как го направи ?

# 53
  • Мнения: 2 545
Апропо ще споделиш ли как го направи ?

Следвах съвсем точно указанията на това клипче  и се получи супер.
А тук има указания как се прави тофу. Много е лесно и през по-дългите пости сигурно ще се пробвам да направя Grinning.

Колкото до киселото мляко нещо не съм много изкушена. Става ли вкусно?
По-скоро ми се иска някакъв десерт - мляко с ориз (булгур), някакво кремче ...  newsm78
Ей такива неща ми се въртят в главата Rolling Eyes.

# 54
  • Мнения: 9 991
Веган крем карамел може да си направиш симпатикона, само и агар агар трябва да си набавиш . Имало в мола , някакъв щанд.
Дядо хаджия , аз правих кисело мляко с пробиотик био витал . Каква е разликата с лактофора.

# 55
  • Popovo
  • Мнения: 219
doroty3 много се радвам, че са ви харесали картофите.
За днес съм намислила една яхния с грах да направя, че сега в къщи сме на тема "Грах" . А за утре нямам и на идея какво да е.

# 56
  • София
  • Мнения: 7 876
Апропо ще споделиш ли как го направи ?

Следвах съвсем точно указанията на това клипче  и се получи супер.
А тук има указания как се прави тофу. Много е лесно и през по-дългите пости сигурно ще се пробвам да направя Grinning.

Колкото до киселото мляко нещо не съм много изкушена. Става ли вкусно?
По-скоро ми се иска някакъв десерт - мляко с ориз (булгур), някакво кремче ...  newsm78
Ей такива неща ми се въртят в главата Rolling Eyes.

Продават едни кремчета на Йоткер дето стават за три минути, виж съдържанието им мисля, че нямат нищо животинско в тях. Сипваш си 400 мл соево мляко биеш три минути с миксера и аре готово.

Сега за тофуто. Правил сам го много пъти, но там без подправки и овкусители ще получиш едно нищо. Аз съм правил и пълнозърнесто тофу но това е друга тема.

Веган крем карамел може да си направиш симпатикона, само и агар агар трябва да си набавиш . Имало в мола , някакъв щанд.
Дядо хаджия , аз правих кисело мляко с пробиотик био витал . Каква е разликата с лактофора.

Лактоформа се състои от бактериите, с които се прави киселото мляко.

# 57
  • Мнения: 2 545
Съвсем неочаквано и за самата мен реших да направя тофу Grinning.
Оказа се нещо съвсем лесно, бързо, което не отнема много време.
Дори си намерих и подходящ съд за пресоване на тофуто - една пластмасова фруктиера с улейчета за водата, която ми свърши отлична работа.

Дядо хаджия, да си призная съвсем не съм очаквала получаването на някакво много твърдо сирене, което да режа на филии Grinning.
Далеч бях от тази мисъл, затова и не съм разочарована от резултата.
От литър и половина мляко, което се пресича със сока от два лимона, получих около две шепи соева извара. Веднага й намерих приложение, като си направих пастет с авокадо и чесън. Макар и безсолна, ми се видя доста вкусна. С две думи - доволна съм от резултата.

Открих в интернет рецепта за веган-чийзкейк и някой ден ще го пробвам.
Ето рецептата за тези, които проявят интерес:
Веган "Чийз-кейк"

# 58
  • Мнения: 427
Вие ползвате ли соеви заместители на млякото и месото?
Преди купувах на мъжа ми веган шоколад и той не го ядеше и аз му се сърдех. Като че чак сега разбирам защо...

# 59
  • Popovo
  • Мнения: 219
   Аз лично не използвам никакви соеви заместители. Просто не мога да ги приема като хранителен продукт, а и колкото такива продукти съм опитала никога не са ми харесвали. Просто нямат никакъв вкус, та дори и подправени. Но това е въпрос на личен избор. Това, че аз не ги използвам, не значи че другите са като мен.
  Ние днес сме на яхния с грах и ми се иска да си направя хумус за довечера.

Честит имен ден на всички който празнуват днес. А на всички честит Еньов ден!

Общи условия

Активация на акаунт