Православни пости - 5 тема

  • 62 886
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 110
zhabche, тази вечер и ние сме на грашеч.
Ако смелиш джанките да не се виждат няма ли да се възприеме ястието нормално. Аз така ... абе не знам колко е правилно, ама кремсупите ми "не са това, което са"  Laughing. Моя мъж и до ден днешен е убеден, че зелен боб и бамя не яде  Embarassed.

# 31
  • Мнения: 5 060
И аз тук. Много ми е трудно с храната на работа. Винаги мога да си взема солети, но не е там работата  Rolling Eyes

# 32
  • Мнения: 524
здравейте как сте
черпих идийки от вас по време на великденските пости ,сега пак съм с вас от вчера.до колкото се ориентирах спираме млечните и месото а риба може.и да питам може олио и зехтин или има пак строги дни .благодаря ви и леки пости от мен.  bouquet

# 33
  • Мнения: 1 110
ваня/kalpazanka77, не се спират мазнините, в тези пости няма дни на сухоежбина  Simple Smile.

# 34
  • Мнения: 2 545
За днес съм предвидила скумрия на скара.
Гарнитурата ще бъде арпа с китайски зеленчуци и гъби кладница.
Купих тази сутрин и една готова паста "Том Юм" - пише, че е за пържене и овкусяване на зеленчуци, меса и риби. Допадна ми на вкус, но ще видим как ще се получи готовото ястие.


Много ми е трудно с храната на работа. Винаги мога да си взема солети, но не е там работата  Rolling Eyes

blackisback, има много неща, които можеш да си вземеш за ядене - и вкусни, и полезни.
Например - микс от ядки и стафиди, предварително накиснати от вечерта, за да станат сочни и за да се отстранят вредните вещества от тях. Плодове, фрешове,  филийка пълнозърнест хляб с паста от маслини, пюре от авокадо или обикновена лютеница... Има също и различни видове готови бисквити - солени и сладки, също пълнозърнести с различни семена, с фибри и стафиди... Днес в супермаркета разглеждах няколко вида (пазарувах в "Лекси") - не ми допадна само това, че са с палмово масло. Не си взех. Имам все още домашно приготвени крекери и сега през поста ще си ги изконсумирам с удоволствие. Обикновено купувам само "Бел вита" - "Добро утро" с лешник и мед. Задоволяват ми глада за сладко и гледам да ми се намират вкъщи.

Последна редакция: вт, 17 юни 2014, 10:42 от simpatikonia

# 35
  • Мнения: 5 060
Знам, че има такива варианти, но имах предвид готвеното.  Laughing Преди най-лесно беше тост от магазина, сладолед, нещо готвено. Постните тук са кът. Днес една боб чорба ядох. Вероятно поста на това ще карам за обяд  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 2 545
Аз имам късмет, че на работата ми готвят постни неща и дори ги правят доста вкусно.
Е, няма кой знае какво разнообразие - прясно зеле, зелен фасул, ориз с тиквички, ориз със спанак, гювеч... Това е общо взето. Имам какво да хапна, когато искам да ям постно, но понякога си нося нещо приготвено от мен за хапване.

# 37
  • Мнения: 5 060
Това е много хубаво. При нас обаче има само три варианта като място за хапване. Едното е твърде фюжън и гурме, другото постно рядко има, третото е това с боба  Laughing Има много работници при нас и гледат да готвят по-народни неща, които същевременно да ги нахранят. Та основно месо се готви, от време на време има и огретен, което пак не става. Докато има боб, явно това ще си ям.

Иначе вечерята са постни сърми.

# 38
  • Мнения: 427
Лятото постът минава доста по-леко, защото и като цяло и извън постни дни месото по това време не ме влече. А и има толкова зеленчуци, плодове... Градината е пълна.

# 39
  • Мнения: 1 316
За днес приготвих този вкусен ориз по рецептата на labrex от Любимите рецепти
Когато го готвя се придържам точно по рецептата и винаги се получава

МНОГО ВКУСЕН ОРИЗ С........ВСИЧКО!

1 тиквичка
1 глава лук
1 морков
1 чаша ориз (слагам непълна 240 мл)
4-5 домата
4 чушки
150 гр. зехтин или олио
сол на вкус
(подправки не слагам, макар че може да се сложат)
И НИКАКВА ВОДА!!!!! Оризът се сварява в маслото и сока от зеленчуците!

В дълбок тиган с дебело и незалепващо дъно,( от типа Tefal ), наливате 150 гр. мазнина. Слагате нарязаните на кубчета тиквички. Върху тях моркова, нарязан на тънички пръчици, върху него наситнения лук – посолявате и разбърквате. Отгоре разпределяте изчистения ориз, леко посолявате. Върху него слагате нарязаните на шайби домати, върху тях – чушките на тънки пръчици. Затваряте с капак и слагате на огъня. Отначало на силен, да заври, после намалявате и оставяте така около час.

Моите бележки: Вкусен ориз се получава. Може да се свари и за 40 мин, така че поглеждайте го. Аз поръсвам ориза с черен пипер, добавям най-отгоре, върху чушките нарязани гъби, а върху доматите слагам пресован чесън. Става и за самостоятелно ястие, но и като гарнитура към месо.


# 40
  • Мнения: 2 545
Интересна рецепта, ще се пробва  Peace.
За утре обаче съм се подготвила за пълнени чушки със зеленчуци и кафяв ориз.

# 41
  • Popovo
  • Мнения: 219
  Аз продължавам със зеленият боб. Днес съм на яхнийка със зелен боб и картофки и едни печени картофи на фурна.

   Картофи на фурна
Картофите се измиват и обелват. Нарязват се на колелца, посоляват се с морска сол, поръсват се с нарязан на ситно копър, малко червен и черен пипер, няколко скилидки чесън (ако са малки ги оставям цели), 1 -2 с.л. вода и малко зехтин ( с масло стават по вкусни, но сега пропускам). Покривам с алуминиево фолио и слагам в гореща фурна на 200 градуса. Като се задушат за около 20 минути махам фолиото и оставям леко да се запекат само да придобият лек загар.


   Десерта ни е сладкиш с домашно ягодово сладко, който вече е преполовен.

# 42
  • Мнения: 508
Здравейте!
Днес съм на макарони с доматено пюре, кисели краставички, маслини и много подправки.
Преди няколко дни правих най-накрая мечтаните от мен моркови. Ами не станаха точно като онези, които ви описвах, но все пак се получиха добре. Фурната ни е развалена, затова ги направих на тефлонов тиган със съвсем малко зехтин, оцет и сол. Ама те като пуснаха една вода, мале ми то няма извиране. Ама после като се позапекоха се получиха добре. Вкусни бяха.

# 43
  • Мнения: 2 545
Днес направих една по-мързелива версия на пълнени зелени чушки и държа да я споделя Grinning

Е, по-мързеливо от това няма накъде.
Понеже рядко успявам да преценя точното количеството ориз за обема чушки, затова реших този път чушките да присъстват в рецептата нарязани. Прибавих ги към сварения кафяв ориз накрая, заедно с доматите.

Ястието се комбинира доста добре със салата от маринован патладжан. Едва успях да го подържа в хладилника час време и веднага беше включен в употреба Grinning.

# 44
  • Мнения: 5 060
Каква е тази салата от маринова патладжан? Мнооого го обичам във всякакви форми.

Днес
- боб яхния
- гювеч

Уикенда съм решила провансалски гювечета да правя, че мнооого ги обичам  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт