Православни пости - 5 тема

  • 62 888
  • 740
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 122

...не помня дали ви споделих, че ядох едни мноооого вкусни печени моркови на колелца. Е сега си търся рецептата за тях. Хапвах ги за гарнитура преди няколко месеца. Бяха нещо невероятно вкусно. Разгледах рецептите в интернет, ама нещо не попадам на точната. Някой от вас правил ли е такова нещо? Те бяха сладко, солено, кисели печени с мазнина.


katelinka, много ме заинтригува. Grinning Сподели, моля, как точно да ги приготвя, когато уточниш рецептата, разбира се. Simple Smile

# 16
  • Мнения: 713
Според мен ключът е в мариноването, следвано от престой в хладилник за 3-4 часа. За детайли обаче - не съм пробвала.

# 17
  • Мнения: 9 991
че ядох едни мноооого вкусни печени моркови на колелца. Е сега си търся рецептата за тях. Хапвах ги за гарнитура преди няколко месеца. Бяха нещо невероятно вкусно. Разгледах рецептите в интернет, ама нещо не попадам на точната. Някой от вас правил ли е такова нещо? Те бяха сладко, солено, кисели печени с мазнина.


Аз и пържа моркови , те си сладнеят, зехтин , масло , олио , кое да сложиш няма да е грешка, аз пека в керамична тава, да не залепват и не се слага вода , а само зеленчука, който и да е той . За киселото не знам, може някаква марината да е.

# 18
  • Popovo
  • Мнения: 219
Иска ми се да попитам нещо. Правилно ли съм разбрала, че тази седмица в сряда и петък се яде животинска храна?

# 19
  • Мнения: 2 545
Да, точно така е.
Има няколко такива седмици през годината, когато в сряда и петък не се пости.
Обикновено са отбелязани в календарчето с "Блажи се" Grinning

zhabche , можеш да погледнеш на първа страница от темата.
Там има табличка с постните и съответно непостни дни през годината.
Така ще се ориентираш най-лесно.

# 20
  • Мнения: 508
Здравейте!
Наближават пости и темичката ни се раздвижи! Hug
Аdelinda благодаря за споделения опит за морковите. Да може би и аз няма да им слагам вода, а само на мазнина ще ги опека.
Кехлибаровка Не се бях сетила за това да ги мариновам.
Като обединя идеите на двете ви мисля, че ще се получат нешата  bouquet
Дядо Хаджия слагаш ли някакъв набухвател в тези питчици?

# 21
  • София
  • Мнения: 7 876
Здравейте!
Наближават пости и темичката ни се раздвижи! Hug
Аdelinda благодаря за споделения опит за морковите. Да може би и аз няма да им слагам вода, а само на мазнина ще ги опека.
Кехлибаровка Не се бях сетила за това да ги мариновам.
Като обединя идеите на двете ви мисля, че ще се получат нешата  bouquet
Дядо Хаджия слагаш ли някакъв набухвател в тези питчици?

Бакпулвер.

# 22
  • Мнения: 2 545
И аз се радвам на раздвижването на темата ни Hug

Мисля да посрещна Петровия пост с една доза маринован патладжан Grinning

# 23
  • Мнения: 427
Здравейте, много се радвам на тази тема.
 Hug
Мъжът ми пости... и аз волю не волю покрай него, но не ми пречи. Даже много често постните манджи са ми по-вкусни и по-леки.

В Понеделник мисля, да започнем с ориз със тиквички или ориз със спанак и гъби.  Салатки, за пиене - боза! Simple Smile

А после - нахут с чушки и повечко магданоз.  Много добре се връзват.

# 24
  • Мнения: 1 316
Здравейте!!
Вече честичко ще се отбивам при вас. Ще споделя рецептата си за тиквичките, които приготвих за обяд,а и да се разнообрази менюто.
    Продукти: 2 тиквички, брашно, сол,червен пипер, мазнина-олио,зехтин
Тиквичките се нарязват на кръгчета, които се овалват в брашното, смесено със солта и малко от червения пипер. Нареждат се в намазената тава на един ред,а после върху тях още един ред, така докато свършат тиквичките. В тавата се налива 1ч.ч -1,5 студена вода,а отгоре върху тиквичките се поръсват с мазнина. Пекат се отгоре и отдолу на 200.
Това е бързият вариант, другият е- върху оваляните в брашно и пипер тиквички се поставя по 1 кафяна лъжичка доматен сок и пак тиквички. Завършва се с тиквички и отново мазнина. Получава се тиквички в сос, но по-бързия начин. Може да се увеличат тиквичките, които да са няколко реда.Подправки - поръсва се между тях чубрица.
Да ви е вкусно!! Лек пост!

# 25
  • Мнения: 3 550
Здравейте и от мен! През този пост мисля да не готвя особено, а да карам на хляб и салати.

# 26
  • София
  • Мнения: 7 876
Кухня за Петровите пости (рецепти но ... на руски език).

# 27
  • Мнения: 122
Леки пости! Heart Eyes
Плодове и салати, това ми се яде тези дни. Стремя се към лекота- и телесна, и духовна. Grinning

# 28
  • Popovo
  • Мнения: 219
Здравейте!
И аз се включвам в постите.
Днес съм си наготвила една супичка от зелен боб, с малко грах и картофки. Спомням си, че едно време баба ми като готвеше такава супа слагаше и кисели зелени джанки, но за съжаление аз пропуснах, че иначе в къщи няма да ядат.
За утре съм намислила да си сготвя грах яхния и ако си намеря моркови една морковена салата.

# 29
  • Мнения: 2 545
Днес сготвих един зелен фасул.
Забравих да сложа джанки, макар че имам замразени 2 дози в камерата. Обикновено ги оставям в хладилник, но докато дойде време да ги ползвам, те вече са узрели - стават жълти и не са толкова кисели. Затова предпочитам да ги замразя. Във фасула сложих още тиквичка, копър, морков и малко зелен лук. Стана вкусно.
За утре не съм решила още какво ще готвя newsm78.

Общи условия

Активация на акаунт