На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 061
  • 741
  •   1
Отговори
# 405
  • Варна
  • Мнения: 10 585
Ще се омъжвам,обаче събитието е две седмици преди почивката,по спомени имам месец срок да сменя паспортите,имал ли е някой такъв казус,щото ако не е така ми изгарят самолетните билети Thinking

# 406
  • Мнения: 134
Ще се омъжвам,обаче събитието е две седмици преди почивката,по спомени имам месец срок да сменя паспортите,имал ли е някой такъв казус,щото ако не е така ми изгарят самолетните билети Thinking
Да, един месец е срока за смяна на документите, после пък докато ти издадат нови още 20тина дни поне, така че спокойно можеш след почивката да ги смениш  Simple Smile

# 407
  • Русе
  • Мнения: 856
roje22, още да питам има ли сейф в стаите?

И също- как организирате по време на престоя си в Турция телефонните разговори с България? Как е най- изгодно да се говори?  bouquet
Zhiki, споко, има сейф в стаята. Не мога само да се сетя дали беше платен или не newsm78. Но мисля, че бе платен. 2 долара на ден бе, ако не се лъжа Thinking. Абе не се бъжа Simple Smile Толкова си бе. И бяха с ключ сейфовете, а не с код Simple Smile
Телефонните разговори с България ги правехме с Viber най-често, че е без пари с WiFi-то на хотела Joy. Отделно имаме включен и роуминг. Изберете си Водафон за оператор ако имате роуминг, че разговорите през тях са двойно по-евтини от другите оператори. Входящото повикване бе на 0,99лв.минутата, а изходящото към 3 лв.  Peace


На мен ми казаха да избера оператор Turkcell , но аз съм на Глобул.
И ще си активирам един от двата пакета Travel Balkan

                                                                                            
Цена на пакета   Travel Balkan 30      22.90 лв.                     
Цена на минута разговор в пакета        0.763 лв.                     
Включени минути за разговори (входящи и изходящи)   30                                     
БЕЗПЛАТЕН номер за активиране на пакета        12105         


     Цена на пакета   Travel Balkan 60      42.90 лв.                     
Цена на минута разговор в пакета       0.715 лв.                     
Включени минути за разговори (входящи и изходящи)   60                                     
БЕЗПЛАТЕН номер за активиране на пакета        12106                       

Последна редакция: чт, 19 юни 2014, 07:37 от maiche

# 408
  • София
  • Мнения: 1 845
Водафон ми ги препоръчаха от Виваком Peace.
Трябва всеки да пита оператора си, с кого е най-добре да се свърже в роуминга Simple Smile

# 409
  • Мнения: 5 459
Онзи ден гледах клипчета в youtube за джип сафаритата в Мармарис. Такава тъпотия е. Няколко джипа, натъпкани с хора. Раздали им водни пушки да се пръскат с вода, а някакъв ненормалник пръскаше хората с един маркуч с вода. Ама яката ги накваси. А самото джип сафари е возене с джипове из разни прашни пътища. И за това ти искат 40 евро  ooooh!. Е, поне набързо отказах моя мъж от идеята му за джип сафари  Laughing

Ина, 7 екскурзии не са ли множко  Rolling Eyes. Кога ще успееш да се насладиш на почивката си и морето !? А и Родос ви идва далечко от Бодрум.

А така! Това като се събудят моите главочи ще ги насадя да го прочетат, защото с това джип сафари от зимата още се караме.....ми пък няма да отидат пък  #Cussing out
 А мен ме е срам да си призная, обаче от сега ми се е свил стомаха как ще преминем утре през Дарданелите.....е то бива страх от вода, ама пък чак толкова. Даже и от самолет не знам дали бих се панирала толкова. Моля ви дайте малко подробности......направо със автобуса ли се качваме на този ферибот, или трябва първо да слезем , ми каквато съм спъната блондинка, да не взема да се хлъзна и да се изпльоскам във водата  Cry и много ли се клатушка  newsm78

# 410
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 856

А така! Това като се събудят моите главочи ще ги насадя да го прочетат, защото с това джип сафари от зимата още се караме.....ми пък няма да отидат пък  #Cussing out
 А мен ме е срам да си призная, обаче от сега ми се е свил стомаха как ще преминем утре през Дарданелите.....е то бива страх от вода, ама пък чак толкова. Даже и от самолет не знам дали бих се панирала толкова. Моля ви дайте малко подробности......направо със автобуса ли се качваме на този ферибот, или трябва първо да слезем , ми каквато съм спъната блондинка, да не взема да се хлъзна и да се изпльоскам във водата  Cry и много ли се клатушка  newsm78

Целият автобус се качва на ферибота (заедно с още автобуси, коли, камиони) .. Досег и поглед към вода имаш само ако искаш, можеш да се качиш на горната пауба, за да гледаш  Peace Там се предлагат и чайчета и закуски. Обикновено много духа, така,че задължително връхна дреха.
Не клати изобщо - първо е доста голямо нещо, второ прехода е около 20мин само  Wink
Ако искаш можеш и изобщо да не слезеш от автобуса Simple Smile

# 411
  • Бургас
  • Мнения: 10 827

А така! Това като се събудят моите главочи ще ги насадя да го прочетат, защото с това джип сафари от зимата още се караме.....ми пък няма да отидат пък  #Cussing out
 А мен ме е срам да си призная, обаче от сега ми се е свил стомаха как ще преминем утре през Дарданелите.....е то бива страх от вода, ама пък чак толкова. Даже и от самолет не знам дали бих се панирала толкова. Моля ви дайте малко подробности......направо със автобуса ли се качваме на този ферибот, или трябва първо да слезем , ми каквато съм спъната блондинка, да не взема да се хлъзна и да се изпльоскам във водата  Cry и много ли се клатушка  newsm78

Целият автобус се качва на ферибота (заедно с още автобуси, коли, камиони) .. Досег и поглед към вода имаш само ако искаш, можеш да се качиш на горната пауба, за да гледаш  Peace Там се предлагат и чайчета и закуски. Обикновено много духа, така,че задължително връхна дреха.
Не клати изобщо - първо е доста голямо нещо, второ прехода е около 20мин само  Wink
Ако искаш можеш и изобщо да не слезеш от автобуса Simple Smile

Няма нищо страшно. Не се клати ферибота. Само да предупредя, че тоалетните на ферибота са тотален гнус, така че ако някой му се ходи да се възползва от някоя бензиностанция по пътя преди качването на ферибота.
alinnna, пусни им на твоите мъже клипчета на джип-сафари, за да видят с очите си каква тъпотия е. Аз видях няколко и се хванах за главата. Ми то карането по нашите пътища е много по джип сафари от това, предлагано в курортите.

# 412
  • Мнения: 136
И все пак зависи от вълнението. Досега само веднъж ми се е случвало, но имаше големи вълни и преживяването не беше никак приятно. Вълните буквално бяха напълнили тоалетните с една педя вода и хората влизаха в тях запрятайки панталоните си... Алина, с това не искам  да те стряскам. Пожелавам ви безаварийно пътуване, хубаво време и само приятни емоции около първата ви почивка в Турция. Очаквам и коментар за Грийн Нейчър, тъй като за догодина съм си го набелязал в "моя" списък!

# 413
  • Мнения: 5 459
  bouquet оффффф, поуспокоихте ме малко. Джули, ако не беше споменала за тоалетните можеше да ги пропусна, но сега понеже ми спомена, на пук точно на ферибота ще ми се приходи  Joy

# 414
  • Мнения: 5 459
И все пак зависи от вълнението. Досега само веднъж ми се е случвало, но имаше големи вълни и преживяването не беше никак приятно. Вълните буквално бяха напълнили тоалетните с една педя вода и хората влизаха в тях запрятайки панталоните си... Алина, с това не искам  да те стряскам. Пожелавам ви безаварийно пътуване, хубаво време и само приятни емоции около първата ви почивка в Турция. Очаквам и коментар за Грийн Нейчър, тъй като за догодина съм си го набелязал в "моя" списък!
Тогава за всеки случай ще бъда с къси панталони  Joy
Задължително ще споделя като се върнем, но до сега за този хотел само добри отзиви съм чувала и чела  Simple Smile

# 415
  • Мнения: 51
А мен ме е срам да си призная, обаче от сега ми се е свил стомаха как ще преминем утре през Дарданелите.....е то бива страх от вода, ама пък чак толкова. Даже и от самолет не знам дали бих се панирала толкова. Моля ви дайте малко подробности......направо със автобуса ли се качваме на този ферибот, или трябва първо да слезем , ми каквато съм спъната блондинка, да не взема да се хлъзна и да се изпльоскам във водата  Cry и много ли се клатушка  newsm78

Аз съм също спъната блондинка   Laughing  и много ме беше страх с този ферибот. Нито мога да плувам, а и в тази тъмница още по-голям страх ме хваща Simple Smile Но за моя голяма радост не беше никак страшно, не се клати, даже на връщане не усетих, че е тръгнал ферибота. А и за още по-голямо успокоение има спасителни пояси  Heart Eyes
П.П. Забравих да кажа за тоалетните- УЖАСНИ !!! И едни дълги опашки има пред женската...По добре да се пита кога ще има спиране около ферибота и да се ходи там наистина....

# 416
  • София
  • Мнения: 195

...И също- как организирате по време на престоя си в Турция телефонните разговори с България? Как е най- изгодно да се говори?  bouquet

На мен ми казаха да избера оператор Turkcell , но аз съм на Глобул.
И ще си активирам един от двата пакета Travel Balkan...

Водафон ми ги препоръчаха от Виваком Peace.
Трябва всеки да пита оператора си, с кого е най-добре да се свърже в роуминга Simple Smile

Благодаря, ще го мъдрим и този въпрос у дома...  bouquet

# 417
  • Мнения: 221
Здравейте!

Моля, препоръчайте ми хотели в Турция за след 15.07. Ние сме с дете на 4,5 години. Бюджетът ни е около и малко над 2 000 лв. за 7 дни ол инклузив. Хотелът да има забавления за деца - басейн, водни пързалки, подходящи за възрастта (нито е за бебешките, нито е за възрастните  Sad), детски кът с аниматор, който евентуално да се грижи за него. Тъй като има алергия към плесен и мухъл моля, препоръчайте ни такъв, в който стаите да са без тези "екстри". Евентуално в Кушадасъ или Йоздере, защото са по-близо.

# 418
  • Мнения: 9
И на мен доста ми изглежда, обаче го четох ето тук - http://pinebay.com/news.htm  - в страницата на хотела. Може да са 42 декара, не 420 Simple Smile

ПП. Във всички ТА пише , че е 421 000 кв. м

Разгледах линка, който си приложила. Вярно е, че в първите редове пише, че територията е 421 000 кв.м., ама малко по-надолу (в пред-предпоследния ред на първата колонка) са написали, че "open area"-та е 420 акра (а не декара) - това според мен е по-реално. Ясно е и, че всички ТА преписват машинално - или от сайта на хотела или една от друга.
Уикипедия казва следното,относно тези мерни единици-1 акър=4 декара!!! Ние бяхме в Маджести Тархан Дидим,за който пишеше,че има територия от 50 акра,което по бакалски сметки трябва да е около 20 декара,нооо територията според мен в никакъв случай не беше толкова.200 декара са мноого нещо,а цялата територия на хотела плйс плажа се обхождаше спокойно за не повече от 10 тина минути! newsm78

# 419
  • Мнения: 9
И на мен доста ми изглежда, обаче го четох ето тук - http://pinebay.com/news.htm  - в страницата на хотела. Може да са 42 декара, не 420 Simple Smile

ПП. Във всички ТА пише , че е 421 000 кв. м

Разгледах линка, който си приложила. Вярно е, че в първите редове пише, че територията е 421 000 кв.м., ама малко по-надолу (в пред-предпоследния ред на първата колонка) са написали, че "open area"-та е 420 акра (а не декара) - това според мен е по-реално. Ясно е и, че всички ТА  преписват машинално - или от сайта на хотела или една от друга.
Уикипедия казва следното,относно тези мерни единици-1 акър=4 декара!!! Ние бяхме в Маджести Тархан Дидим,за който пишеше,че има територия от 50 акра,което по бакалски сметки трябва да е около 20 декара,нооо територията според мен в никакъв случай не беше толкова.200 декара са мноого нещо,а цялата територия на хотела плйс плажа се обхождаше спокойно за не повече от 10 тина минути! newsm78
Пардон 50 акра=200 декара,а не 20 Laughing

Общи условия

Активация на акаунт