На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 041
  • 741
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 4 500
Благодаря за отговорите и за отзивчивостта  Hug

# 616
  • Мнения: 5 459
верно ли толкова ви държат на граница
ние на отиване 1 час-сменяха се
на връщане 5 мин-ама наистина-даже не слизахме-проверка в автобуса Grinning
Ние минахме и двата пъти много бързо-веднага ни провериха, удариха ни печат и тръгнахме......но пътя и в двете посоки си беше 20 часа....нямам идея защо. Може би просто спирахме често, а и разтоварвахме и после прибирахме хора от Акчай и Дидим.........

# 617
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
alinnna , не се скатавай, а разкажи повече за хотела, на какви екскурзии сте ходили и как сте изкарали като цяло  Wink
В колко часа тръгнахте от София? На мен днес от нашата ТА ми казаха, че автобуса тръгвал в 10 ч. сутринта от Бургас. На мен ми се вижда доста рано. Обикновено автобусите не тръгват ли ранния следобед  Rolling Eyes

# 618
  • Мнения: 5 459
От София тръгнахме в 11 часа и  на другата сутрин в 7.30 бяхме в Мармарис.  Ходихме само на Далян, защото детето вдигна висока температура и вечерта беше на системи, но му обърнаха внимание и с две системи и една инжекция с някакъв антибиотик на другия ден беше добре. Само, че аз се изплаших и не отидохме на другия ден на Егейските острови-нищо следващия път  Grinning........аз се поулях с пазаруването и половинът ходи да купува допълнителен сак и , докато се пазарял продавачът се ядосал и му казал комшу-мафия  Joy Дребното пък се изпозапозна с аниматорите, че на тръгване само дето не рева, че се разделя с тях  Mr. Green И на мен ми бяха много симпатични де....много сладка анимация !!! И още веднъж ще се изфукам, че не качих ник,ви килца пък  Simple Smile

# 619
  • Сoфия
  • Мнения: 295
верно ли толкова ви държат на граница
ние на отиване 1 час-сменяха се
на връщане 5 мин-ама наистина-даже не слизахме-проверка в автобуса Grinning
Aми ние бяхме от нетърпеливите - на 30 април пътувахме  Embarassed и не мога да ви опиша колко автобуси бяхме...На границата пред нашия имаше поне 30-та други автобуса...затова си почакахме доста... Да не ви разкажвам после какво беше за тоалетна  #2gunfire  Joy На връщане стояхме не повече от 15-20 мин.
Иначе автобуса от София тръгна в 17:00 часа, незнам на другите фирми кога тръгват.

# 620
  • Мнения: 3 021
Посрещата фирма на Емералд е "Посейдон". Не знам как е при пътуващите с автобус, но при самолетните, още в трансферния автобус ни раздадоха брошурка с описание на някои от екскурзиите, както и ценоразпис за тях. Ще напиша само някои от тях за информация.

Аква парк - 20 евро/10 евро-деца от 7 до 12 г., Клеопатра, ден четвъртък - 25/15 евро, Егейски острови - 30/18, Далян-Каунос/автобус - вторник-петък - 30/15 евро, Далян-Каунос/яхта - вторник-петък - 25/15 евро, Памуккале - сряда - 40/30 евро, Ефес - четвъртък-неделя - 55/35 евро, обзорна екскурзия - 2 евро, запознанство с делфин - 42 евро, посещение на делфин - 15/10 евро, самостоятелно плуване с делфин 10 мин. - 130 евро, плуване за двама с делфин - 10 мин. - 85 евро, групово плуване - 3 до 5 човека, 15 мин. - 75 евро.

Ние си букнахме от тук няколко екскурзии от местна фирма, момчето ни чакаше в хотела почти веднага след престигането, там му платихме /може в евро, т.л., паунди/, даде ни билетите и след това всичко си протече по план. Най-смешното беше, че след като си говорихме /а преди това и по интернет с имейли/ 10 мин. на английски, се оказа, че той е преселник от България, жена му също, много се смяхме, и разбира се откарахме 30 мин. на сладки приказки за тук и там Sunglasses Цените на всички местни фирми са на половин цена почти. Тъй като се разбра, че се него може да се комуникира и на български - ако някой има желание може да дам линк към фирмата /или телефонен номер/.

В следващия пост ще напиша нещо и за самите екскурзии, които ние направихме.

# 621
  • Мнения: 4 500
Предварително се извинявам за следният въпрос
Скрит текст:
Теглите ли кредит за тези почивки или събирате пари през годината  Embarassed
Още 1 път сорри за прекалено личният въпрос   bouquet

# 622
  • Мнения: 7 605
Предварително се извинявам за следният въпрос
Скрит текст:
Теглите ли кредит за тези почивки или събирате пари през годината  Embarassed
Още 1 път сорри за прекалено личният въпрос   bouquet

Лично аз никога не бих теглила кредит за почивка, абсолютно табу си е за мен. Ако теглиш кредит за да си купиш някаква вещ, е друго, защото ако стане нещо и не можеш да платиш вноските (безработица, болест,... - дано не се случи!!!), ще можеш да продадеш вещта - но ако си ходил вече на почивка, какво правиш? Кредит за удоволствие за моите лични разбирания е немислено.

По-добре събирай пари през годината, хем получаваш лихви вместо да плащаш такива.

# 623
  • Мнения: 10
Имам последни два въпроса, обещавам Simple Smile

Сега разгледахме и MAJESTY CLUB TARHAN BEACH - Didim.

Прочетох коментарите за хотела, някой друг да има наблюдения?
В Дидим има ли нещо за разходка и възможност за екскурзии ( корабче до острови.. ) или няма?

Благодаря много за отговорите : )

# 624
  • Мнения: 4 500
С коя агенция пътуваш до този хотел?? Емералд ми казаха, че са stop sale за този хотел  Rolling Eyes

# 625
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 854
Имам последни два въпроса, обещавам Simple Smile

Сега разгледахме и MAJESTY CLUB TARHAN BEACH - Didim.

Прочетох коментарите за хотела, някой друг да има наблюдения?
В Дидим има ли нещо за разходка и възможност за екскурзии ( корабче до острови.. ) или няма?

Благодаря много за отговорите : )

Ние бяхме в началото на юни, на цялата компания много им хареса   Heart Eyes Качила съм снимки в албума от първия пост -красиво, зелено, разгърната площ, хубава храна, наистина ултра all inclusive. Като цяло освен към вечерната анимация, нямам никакви забележки към хотела. Дидим има хубава крейбрежна алея, от хотела до Дидим е около 7км , долмушите вървят до полунощ.На около 10тина минути има пазар.  Wink За много дати обаче хотелът още януари беше на stop sale  Peace
Екскуризиите са стандартните - Ефес, Памуккале, Бодрум, разходка с яхта, обзорна на Дидим и т.н.  Peace

# 626
  • Мнения: 24
Здравейте, чета много старателно коментарите и впечатленията ви от хотелите. Току-що разговарях с представител на една ТА, като целта ми беше препоръка за хотел в Мармарис, а той човекът направо започна да ме разубеждава, че там не било така хубаво, плажа бил кофти и т.н. Като цяло бях гледала ПАША БИЙЧ, но ми се стори доста по-евтин от останалите хотели и реших да попитам в агенцията. От там ни препоръчаха за майските празници БАТИХАН и останахме очаровани. За жалост сега не случих на отзивчив служител. Аз май се отказвам от ПАША БИЙЧ, интересуваме имате ли отзиви за Blue Bay Platinum. Много искам да посетим Мармарис в края на септември, но ми е толкова трудно с избор на хотел, че накрая може и да се откажа. Очаквам вашите препоръки.
Само да добавя, че в Батихан бяхме настанени в новия корпус в стаите на последния етаж, които са мезонети, разкошни са, ако някой се интересува, може и да детайлизирам информацията Simple Smile

# 627
  • Мнения: 4 133
bopemi мен ме интересува батихан- чистотата и храната разбрах че са на ниво
как са плажа и басейните-има ли достатъчно шезлонги
тези мезонети се водят фамилни стаи ли, защото ние сме двама възрастни и дете
аз пак да попитам-какви са потребителско име и парола за снимките

# 628
  • София
  • Мнения: 195
...аз пак да попитам-какви са потребителско име и парола за снимките

turkey  Simple Smile

Скрит текст:
Ако кликнеш на линка към албума се вижда потребителското име, а паролата е същата като потребителското име, както е посочено на първа страница. Peace

# 629
  • Мнения: 24
iliana-mama, надявам се да съм ти полезна Simple Smile
В мезонета мисля, че попаднахме малко на късмет. От България си платихме за стая с изглед море заедно с едни наши приятели. Искахме стаи със спални, но ни казаха в ТА, че не могат да ни ги гарантират. Когато ни оставиха в хотела, настана лек смут при раздаването на  картите, защото аз се запътих към рецепция, после ни казаха, че на едно от масите в лоби-то се дават картите и се оказа, че с нашите приятели сме на различни етажи, но решихме да не искаме смяна на стаята. Аз не знаех, че тези мезонети ги има дори и като видях, че сме на последен етаж, дори малко се нацупих  Grinning. Оказа се, че всяко зло е за добро и се паднахме в мезонет - две бани, диван, тераса с разкошна гледка, както и спалня на втория етаж и прозорче на тавана, а бяхме само аз и съпругът ми. Не съм питала в ТА как се водят тези стаи, бях питала само за едни, от които директни влизаш в басейн, но ми казаха, че в България не се предлагат.
Относно морето, дори в началото на май беше достатъчно топло, за да се къпем. Спокойно е, без вълнение. Като влизаш има камъни няколко метра, но аз без аква обувки си минавах през тях. За достатъчност на шезлонгите не знам какво да ти кажа. Винаги сме имали шезлонги, макар че след като 3 дни наблюдавах как се запазват сутрин шезлонги от чужденците, реших, че там където ние се разполагаме ми харесва най-много и започнах и аз да си слагам Blush. Персоналът е много вежлив, в момента, в който стъпиш на пясъка и си избереш шезлонг идват и ти слагат матрак, има и чадъри и масички.  Wink Ако друго те интересува, питай. Дано да съм помогнала

Общи условия

Активация на акаунт