Йога - промяна или не?

  • 26 675
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Игнор и толкоз!  Peace

# 31
  • Мнения: 1 274
Всеки наистина си има глава на раменете.
Функционалната медицина съвсем не е само билки. Билки се продават стандартизирани и контролирани (Nature's way), има и специализирани билкови аптеки. Но става дума не за билки, а за хранене - ензими, витамини, антиоксиданти, мастни киселини в храната, хормонален баланс и пр. Например, аюрведа лекува затлъстяване без мазнина, с определени зърнени храни, подправки, бобови. Е добре, някой с метаболитен синдром, диабет или хиперинсулинемия, затлъстял черен дроб /стеатоза/ какви последствия ще има от подобно хранене? На този човек му трябва нисковъглехидратно хранене с достатъчно качествени мазнини. Един малък пример.

# 32
  • Мнения: 2 761
Аюрведа не лекува нито затлъстяване,нито други заболявания с храна-това може да го прави функционалната ти медицина,каквото и да се крие зад тази поредна измислица.Нито пък можеш да си решиш проблемите с теглото с какъвто и да е хранителен режим,обаче със сигурност може да си ги задълбочиш.Хората не се хранят правилно и постоянно изпробват върху себе си последните модни увлечения (без или с краткотраен ефект и последващ дефект) като се въртят безпирно в омагьосан кръг-нещо подобно на хамстер в колело...

# 33
  • Мнения: 1 274
И аюревидчни книги съм чела, и на аюрведичен доктор съм била и с индийци много съм общувала. Впрочем образованите индийци често пъти първи отхвърлят аюрведа. Защо ли? Че и се изнасят масово в чужбина.

Последна редакция: ср, 25 юни 2014, 10:34 от hjkl;

# 34
  • Мнения: 8 536
Някой би ли ме упътил към другата тема за йога, нещо не мога да я намеря?

Благодаря!

# 35
  • Мнения: 2 761
И аюревидчни книги съм чела, и на аюрведичен доктор съм била и с индийци много съм общувала. Впрочем образованите индийци често пъти първи отхвърлят йога и аюрведа. Защо ли? Че и се изнасят масово в чужбина.

И докато си напиша постинга си преправила твоя...
И се опитаха да те излекуват с храна....Айде стига смешки.  Stop
И ти предписаха да се лекуваш с подправки...
Не знам какви книги си чела и какво си разбрала,но никой уважаващ себе си д-р няма да започне да те лекува с храна-освен ако теб само това те вълнува не виждам проблем да ти вземат парите...
Като искаш лечение-има специални клиники в Индия,ама не тези дето са за почивка и развлечение с елементи на СПА,ами сериозни клиники-ще те потят,ще си драйфаш,ще ти "стържат" кожата със загряващи смеси,клизми,"отровни" билки,Йога,и изобщо няма да се сетиш за храна даже. И така ако изкараш на казармения режим от рано сутрин до късно вечер повече от месец ще повярвам,че нещо си направила.Останалото "лечение" е за хора разглезени западняри,дето даже един хранителен режим не могат да спазят,щото им се ядяло мазно,пък било в противоречие с прочетеното в нета...и оспорват знанията на хора,дето са се учили години в една съвсем различна от западната медицина област.

# 36
  • Мнения: 1 274
Много ясно, че се дава храна за кафа доша. Това е класика в аюрведа.
В Индия нямам желание да отида. Има много по-лесни, евтини и ефективни начини, че и изпитани. Клизми, непознати билки и масажи от непознати хора - благодаря, няма нужда, че и на хиляди километри, друг свят, че и пари да давам, няма нужда.
В Индия май всеки отслабва заради жегата, а и храната много люта.

# 37
  • Мнения: 2 761
Много ясно, че се дава храна за кафа доша. Това е класика в аюрведа.
В Индия нямам желание да отида. Има много по-лесни, евтини и ефективни начини, че и изпитани. Клизми, непознати билки и масажи от непознати хора - благодаря, няма нужда, че и на хиляди километри, друг свят, че и пари да давам, няма нужда.
В Индия май всеки отслабва заради жегата, а и храната много люта.

Никой не е казал,че не се дава храна,в-са е ти какво желание ще имаш за нея,а и каква точно е храната,щото има различни видове затлъстяване,както и храни,които засищат и не се дебелee при това без да се броят калории..Кафата може да е извън баланс и при слаби хора и това е най-трудната за регулиране доша,щото най-бавно излиза от баланс и най-много време и трябва за да се върне на мястото и.
В Индия ядат топла храна,въпреки жегата,лютото е по друга причина.
Като има изпитани евтини средства-дерзай.Днес едно евтино нещо,след време като се върне проблема-друго нещо и така цял живот глад,диета и неудовлетворение.Лично на теб трудно някой ще ти помогне дори и по скъпия начин.

# 38
  • Мнения: 1 274
Нещо което е по-евтино от билет и лечение в Индия не означава, че е чак толкова евтино.
Никой не е казал,че не се дава храна
Виж си предходната публикация.

# 39
  • Мнения: 2 761
Никой не е казал,че не се дава храна
Виж си предходната публикация.

Цитирай! Щото аз много добре виждам,но ти много зле разбираш.И понеже само двете си пишем,може да минеш на лични да не отегчаваме останалите.

# 40
  • Мнения: 1 274
Аюрведа не лекува нито затлъстяване,нито други заболявания с храна
Пардон, по-предходната...

# 41
  • Мнения: 2 761
Нещо което е по-евтино от билет и лечение в Индия не означава, че е чак толкова евтино.
Никой не е казал,че не се дава храна
Виж си предходната публикация.

Аюрведа не лекува нито затлъстяване,нито други заболявания с храна
Пардон, по-предходната...

Хайде стига си пълнила темата със спам-наистина ли не осъзнаваш какво пиша?Аюрведа не лекува с хранене,тя не е диета.Хранителният режим е притурка към ЛЕЧЕНИЕТО,дето ти го описах по-рано!
Аз лично спирам дотук,пък ти отвори тема за аюрведа -ще дойда да ти репликирам глупостите там.


# 42
  • Мнения: 1 274
Струва ми се, че се разминаваме относно някои критерии в общуването. 

# 43
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Признавам си, че прочетох само първата страница, а полемиката в следващите 2 я пропуснах. Имам си изградено мнение за йогата и то е, че тя е полезна... вече който не иска да не я практикува и толкоз  Peace

Влезнах с намерението да ви помоля да си споделите любимите клипчета йога, ако имате такива и я практикувате вкъщи  Party  също може би по-известни имена, ако те имат уеб страници, публикации и пак видео за домашно ползване  Simple Smile

Да си споделя и личния опит - йога правя от скоро, може би 2-3 месеца. Правя предимно на Боб Харпър: http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=3354262  на Зузана, тук -таме някое клипче от тубата и с едно приложение за тв YourYoga се казва, до сега не съм имала проблеми, всичко си изпълнявам, слушам инструкторите и тялото си, ако нещо вземе много да ми "опъва", не бих го правила, но не съм имала такъв случай Simple Smile

Та, така Simple Smile Надявам се да се включите с вашите любими йога клипчета Simple Smile

Пък за вътрешната част дали ми помага... не знам, може би, на мен тренировките като цяло ми помагат за вътрешната част  Laughing  не само за видимата - външна  Peace

# 44
  • Мнения: 550
Ето няколко предложения и от мен:
Любимката ми Кино, има и цели видеа с Ашанга в рутракер:
https://www.youtube.com/results?search_query=befit+kino+macgregor

И другата ми любимка - Kathryn Budig, за съжаление, безплатно се намират много малко нейни онлайн класове:
https://www.youtube.com/results?search_query=kathryn+budig

Виняса йога с бъгларски привкус - Али Каменова:
https://www.youtube.com/channel/UCtlgTcIe6ObHOhp6VmEHaKQ

Сади Нардини:
https://www.youtube.com/channel/UC5ZldqU8Sj7jpB2N36kO79A

И едно холандско онлайн студио, което има както кратки, така и по-дълги видеа в тубата (видеата са на английски):
https://www.youtube.com/user/yogatic

Общи условия

Активация на акаунт