Йога - промяна или не?

  • 26 648
  • 125
  •   1
Отговори
# 45
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Айа, много благодаря! Абонирах се за всички канали Grinning и ще ги следя Simple Smile

# 46
  • Мнения: 2 761
Изгледoх клипчетата по диагонал-това не е йога,а някаква спортна гимнастика с йога елементи,наблягаща на тялото-няма статика в асаната...само едно постоянно мърдане и наместване...

# 47
  • Мнения: 550
Ор, не знам кои клипчета си гледала, но повечето от тях са виняса или ащанга йога. Това са динамични видове йога, в които се набляга и на плавното преминаването от една асана в друга като движението и правилното дишане са важна част oт практиката.
http://www.yogashala-bg.com/index.php?option=com_content&vie … -30&Itemid=71
http://www.womenshealthmag.com/yoga/ashtanga-yoga
Това определено е моят стил йога.  Heart Eyes

Кой предпочитате вие?

# 48
  • Мнения: 2 761
Аз лично съм привърженик на класическата хатха йога с всичките и проявления.За физическо натоварване прибягвам до други спортове и не само.

А иначе сайта на Ирина(yogashala-bg.com) го харесвам много. Peace

# 49
  • Мнения: 4 312
И аюревидчни книги съм чела, и на аюрведичен доктор съм била и с индийци много съм общувала. Впрочем образованите индийци често пъти първи отхвърлят аюрведа. Защо ли? Че и се изнасят масово в чужбина.

Не бих казала,че отхвърлят аюрведичната медицина и всъщност каква е целта ти- хвърляш бомбички ей така наедро?

# 50
  • Canada
  • Мнения: 3 358
Ор, не знам кои клипчета си гледала, но повечето от тях са виняса или ащанга йога. Това са динамични видове йога, в които се набляга и на плавното преминаването от една асана в друга като движението и правилното дишане са важна част oт практиката.
http://www.yogashala-bg.com/index.php?option=com_content&vie … -30&Itemid=71
http://www.womenshealthmag.com/yoga/ashtanga-yoga
Това определено е моят стил йога.  Heart Eyes

Кой предпочитате вие?
                             
Ащанга естествено! Simple Smile Аз съм почитател на Дейвид Суенсън, което не ме прави противник на други инструктори или стилове.

Последна редакция: пн, 30 юни 2014, 01:39 от Polar bear

# 51
  • Мнения: 7 745
не го разбирам разделянето на темите за йога в спортния, алтернативния и отслабващия подфорум, ама да се запиша и в тази група

и според мен йога е начин на живот, не спорт

# 52
  • Мнения: 4 312
то аз целия форум не го разбирам и всеки път ми става все по-неприятно да влизам тук-изобщо незнам кое къде е

# 53
  • Мнения: 2 761
Форума е отражение на ставащото в "държавата"-пълна манджа с грозде...На тази тема попаднах случайно и също не разбирам какво общо има със спорта.

# 54
  • Мнения: 2 352
За мен йога е предимно физическо преживяване, но всеки път когато правя йога усещам как душата и тялото са свързани и как успокоявайки тялото, спокойствието се пренася и върху душата, макар да не го целя. Не гледам клипчета в интернет. Започнах да практикувам преди около 8-9 години, като във времето не съм съвсем постоянна, учих се от една книга-ръководство. За вътрешна промяна - предполагам че има, но йога не е така водеща при мен, че да ме промени толкова съществено. Просто откак започнах да правя йога, винаги съм усещала, че това е нещо изключително близко на същността ми, и някак си винаги се завръщам към нея.

# 55
  • Мнения: 97
Много благодаря на всички, които се включиха в темата, освен на тези, които дойдоха тук само за да спорят. За начините на хранене мога да кажа, че хората са различни и различни режими действат различно на всеки организъм. Това е много дълга тема. Не съм специалист и затова ще запазя мълчание, защото и темата не е за това. Също така, както с всичко - наука, религия и т.н, има много шарлатани и изкривявания на оригиналната идея за йога. Чувала съм за секти и какви ли не още ужасии. Всичко това е до човека и колко може да му е слаба психиката, за да се върже на измамите. В такъв свят живеем просто. Надявам се спора по-горе да приключи и да обърнете внимание на темата. Предполагам, че модераторите са тези, които са преместили темата. Извинявам се и ако не съм се изразила точно по някой от въпросите за йога. НАЧИНАЕЩ съм все пак  Hug
Относно темата: Thinking

Лично аз като начинаещ се възпирам от това да правя йога сама в нас, с изключение на някои по-прости движения, точно, защото ме е страх да не се контузя. Знам, че много трябва да се внимава и да слушаш много внимателно тялото си. В крайна сметка в часовете не сме на състезание - кой най-много ще се огъне.

Откакто почнах да ходя на йога (вече 7-8 месеца) някак, и аз се чувствам по-спокойна, и уравновесена. Мисля, че успявам да се справя донякъде със седмичния стрес. Изпитвам и силна нужда да ходя и даже се чувствам малко виновна, когато пропусна час. Определено мога да кажа, че ми действа много добре на психиката и болките в гърба значително намаляха. За мен йогата е 1 вълшебен час, в който се отпуска, разтягам и си почивам емоционално. Мисля, че имам още много да уча за нея и аз поне не възнамерявам да се отказвам, въпреки кофти нещата, които се изписаха. Всеки прави своя избор!   bouquet

# 56
  • Мнения: 575
...не разбирам участието в тази тема на съфорумк/ци,които не са запознати с  философията на йога , и че тя е  част от Аюрведа......няма спорт, няма отслабване- те са резултат от практикуването на асаните и медитацийките/зависи кой от кое се нуждае и на кое набляга повече /....нещата са много прости - или усещаме енергията и пробваме ,  или продължаваме както сме си били до сега - всичко се решава "на момента"....Не е нужно да  отричаме нещо , което не  познаваме... Simple Smile

..а вие практикуващите йога /особено тези ,които се занимават с нея от години / как сте с месото ...защото аз съм на моменти...принципно се стремя да не ям,но ми е нужно усилие за това...понякога хапвам по малко /и забелязах,че когато съм яла месо,особено ако съм попрекалила с него ,не ми върви , късметът ми за в момента се изплъзва някак  - това е знак за мен,че не трябва изобщо да ям месо /.....такива неща с мен, а при вас как е ? Simple Smile

п.с:   Редактирам се ,за да пожелая успех на всички ,които са решили да се потопят в обятията на тази Велика Енергия и да не слушат всичко от всички,а само от практикуващи йога ...каквото трябва да се случи, то ще се случи така или иначе, от нас се иска само да изберем  правилната за нас посока на развитието си...

Йога ми дава всичко от което се нуждая на този етап - вътрешно спокойствие , баланс и хармония/а бях много хаотичен човек "преди"  Party и ми позволява да се усещам каот част от Космоса....Бъдете щастливи , съфорумчета  Simple Smile

Последна редакция: сб, 05 юли 2014, 17:41 от румид

# 57
  • Мнения: 2 761
румид, след като изпитваш усилие да не ядеш,значи не е дошъл момента да го откажеш,а може би и не трябва.След като си запозната и с Аюрведа сигурно знаеш,че има хора,които се нуждаят от него.Изключение се прави пo здравословни прични.Когато се яде месо е добре да се съблюдава следното: да се яде месо само на обяд,когато храносмилателният огън е най-силен,да се сдъвква много добре,да е минало добра топлинна обравотка и да се яде топло!, да се избягва свинското,защото затлачва организма.И най-важното е каквото и да правиш да изпитваш наслада-така че яж без угризения и не се вкарвай във филми,че после не ти върви.Когато човек изпитва удоволствие от нещата (по принцип) никога няма да прекали с нещо.

# 58
  • Мнения: 2 352
За съжаление знам че месото не е моята храна, не го обичам, но ям, понеже се налага да готвя, а ако готвя, не ми се получава да не ям, ако откажа да ям месо, ще откажа и да готвя, но останалата част от семейството не е на моето мнение и така - ям, основно вечер, когато вечеряме заедно.
И аз още едно нещо имам да съжалявам - не мога да се уединя и да правя йога, за да усетя спокойствието й.

# 59
  • Мнения: 10 012
Към клипчетата на Айа мога да добавя тези на Кристина Сел-прекрасна!
http://www.youtube.com/watch?v=hZyj5nZldgA
Това е само един пример, много я харесвам.

Амамамама, а преди да се събудят децата и след като заспят не можеш ли да отделиш време?

Общи условия

Активация на акаунт