Йога - промяна или не?

  • 26 654
  • 125
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 8 463
От една йога тема минавам на друга-тази. Виждам, че тук мога да науча нещо и се записвам да следя. Grinning

# 91
  • Мнения: 282
При мен ефекта е преди всичко в подобряване на гъвкавостта. Thinking

# 92
  • Мнения: 2 810
Искам и аз да се включа в курс и скоро да съм във вашите редици.

# 93
  • Мнения: 2 431
П@нди, добре дошла!  bouquet
Скрит текст:
Препоръчвам ти йога студио "Янтра".
Успех! Simple Smile

# 94
  • Мнения: 2 810
Sahasrara, гледах го това студио. Даже ме устройва и като местоположение. Всъщност насочвам се към йога заради някои болежки.

# 95
  • Мнения: 2 431
П@нди, много се надявам и определено вярвам, че йогата ще ти помогне и за болежките, и за цялостното ти усещане.
Има различни видове йога курсове, така че би могла да избереш най-подходящия за теб и съобразно болежките. Simple Smile

# 96
  • Мнения: 3
Много искам да практикувам йога, но след всички коментари, който изчетох, сега ме е страх да не попадна на някой шарлатанин, който само ще ми навреди. Моля ви кажете ми къде да ходя в Пловдив  Simple Smile

# 97
  • Мнения: 97
За съжаление аз от известно време спрях да посещавам курсовете и честно да Ви кажа се усещам, че имам нужда, не само физически, но и психически. За жалост е нашия комплекс нещо не се задържат треньори и постоянно сменяме. А нямам време и възможност да ходя другаде.
Първата, на която попаднах и ме запали по йогата беше много спокойна и уравновесена жена. Някак и мен ме успокояваше и ми беше голям кеф да си ходя при нея. Толкова заредена се чувствах след тренировка  Praynig , след нея обаче някак не ме грабват на психическо ниво.
Още не се чувствам готова да си правя сама в нас. Според мен много трябва да се внимава да се правят правилно асаните.

# 98
  • Мнения: 2 761
Много искам да практикувам йога, но след всички коментари, който изчетох, сега ме е страх да не попадна на някой шарлатанин, който само ще ми навреди. Моля ви кажете ми къде да ходя в Пловдив  Simple Smile

Препоръчвам ти Живко Стоилов или Георги Яръмов.

# 99
  • Мнения: 4 312
аз пък с всикчи възможни крайници за Пловдив препоръчвам Дамян Василев Simple Smile Успех,където и да се насочиш и не се отказвай при първата трудност  Peace

# 100
  • София
  • Мнения: 2 671
Здравейте!
Първо да отговоря на въпроса от заглавието - ДА! Категорично има промяна при мен откак практикувам йога - около година.
 
Първо - чисто физически се чувствам много по-добре в тялото си. Две стари травми изчезнаха, стомашните ми болки значително намаляват след практика. Имах обаче и едно доста стряскащо преживяване, което така и не разбрах на какво се дължи, но Слава Богу не се е повтаряло. Излизайки от една съвсем невинна поза и изправяйки се, за някакви секунди изпитах усещането, че някой ми е взел мозъка и го разклаща като шишенце със сапунени мехури. Изгубих напълно контрол над тялото си и все едно се гледах отгоре над него как съм зациклила в позата и не мога нищо да направя. Според инструктурката ми нещо във вестибуларния апарат ми се е "намествало"  #Crazy

Второ и най-основно за мен обаче е емоционалната стабилност, която ми дава практикуването на йога. След практика се чувствам спокойна, уверена и... в хармония. И най-хубавото е, че успявам да задържа тази настройка за някакво време след това.

За съжаление хич не съм от хората, които могат сами да си практикуват. И не само не мога сама, но не мога и с всеки инструктор - смених 4, докато си намерих моята и се усетих на място в тази практика.

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 26 387
Някой посещава ли " Скорпион "зад хотел Родина?Как са инструкторите?Доволни ли сте?

# 102
  • Мнения: 97
И аз да предложа една, от която съм много доволна в Бургас - Мария се казва и преподава в центъра, във фитнес Дюн, срещу старото кино. Тя ме запали мен по йогата и съм страшно доволна от нея.

# 103
  • Мнения: 8 163
Практикувам йога отдавна, но открих своя си инструктор наскоро. На всички останали нещо не им достигаше или им беше в повече.

Поради промяната, която наблюдавам в себе си, стимулирам двете ми фръцли (11 и 8 ) да се занимават с йога. Засега на детско ниво + медитация всяка вечер преди заспиване.

Последна редакция: пн, 04 май 2015, 19:52 от Фея Кръстница

# 104
  • Мнения: 4 312
ох,Фея,винаги съм се чудела как успяваш да ги накараш да го правят- и за полезното смути и сега за йога Simple Smile Издай тайната Laughing Водих дъщеря ми /на 7 / при моята йога учителка/за съжаление тя си замина за Индия вече/,уж и дъщеря и бяхме включили,за да се стимулира моята,но тя каза,че това не е за нея.Отсече! /може би,защото е доста енергична и наистина и се видя мудна йога,но ми се иска да я въвлека в това/

Общи условия

Активация на акаунт