След секцио

  • 4 552
  • 58
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 626
Задължително  слагат катетър. Изправянето е до 24 часа след операцията.

# 46
  • Sofia
  • Мнения: 70
Сложиха ми катетъра след като ми биха упойката за секциото, лежах 20 часа след операцията, махнаха го и веднага ме раздвижиха. Аз бях чувала и чела, че колкото по-бързо се раздвижиш, толкова по-добре и болка-не болка, още на първия ден ходех из коридорите като гламава.

# 47
Много благодаря на всички ви, за отговорите!!!! Simple Smile

# 48
  • Мнения: 655
Родих сутринта и на следващата сутрин ме накараха да стана да се раздвижвам. Преди да стана ми махнаха катетъра. За мен катетъра си беше облекчение, защото непрекъснато ми вливаха разни банки. Но е истина, че колкото по-бързо станеш, толкова по-добре. Мен ме изписаха на 3-ия ден, а на 4-ия бях навънка и вече бях забравила за операцията. Но всичко се изтърпява, не е болка за умиране.

# 49
  • Мнения: 63
Привет мами, искам да ви питам и за секса как беше първия път след като се възстановихте имаше ли разлика, болки , проблеми, защото четох че има известни проблеми месеци след операцията newsm78.

# 50
  • Мнения: 46 526
Привет мами, искам да ви питам и за секса как беше първия път след като се възстановихте имаше ли разлика, болки , проблеми, защото четох че има известни проблеми месеци след операцията newsm78.

Единствената разлика първите месеци беше сухотата на влагалището, заради хормоналните промени (има помощни средства, примерно "Глайтгелен"), това е характерно за всяко едно раждане, не само секциото.
Ти за какви проблеми си чела? Обикновено такива има след нормално раждане. Кажи конкретно, за да ти отговорим  Wink

# 51
  • Мнения: 63
Ами силни болки при акта .

# 52
  • Мнения: 46 526
Ами силни болки при акта .

Аз не съм изпитвала, за къде питаш? Самото място, което е рязано е изтръпнало дълго време след операцията, нищо не се усеща, камо ли болка, а във влагалищято няма логика, то не е докосвано  Blush

# 53
  • Мнения: 2 673
родих в 22.35 ч.  и на другият ден следообяд ме раздвижиха - сама се миех , отказвах те да ме плицикат.
Катетър нямах.

# 54
  • Мнения: 213
Аз не съм имала никакви болки при секс ,нито сухота,даже преди бременноста ми се е случвало да ме понаболява,но след раждането нито веднъж.

# 55
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Привет мами, искам да ви питам и за секса как беше първия път след като се възстановихте имаше ли разлика, болки , проблеми, защото четох че има известни проблеми месеци след операцията newsm78.

При нас нямаше никаква разлика! Heart Eyes

# 56
мен  ме  оперираха  в  08.50ч.след  което  са  ме  качили  в  интензивното.следобед  някаде  шест  часа  след  операцията,  дойде  рехабелитаторката  и  ме  раздвижваше. накара  ме  и  да  стана  но  аз  успях  само  да  се  надигна.абе  боли  си  нямя  това-онова.на  другия  ден  сутринта  ме  свалиха  в  стаята  ми,  на  обед  ми  махнаха  катетъра  и  от  там  на  татък  ставаш  и  се  оправяш  сам.лека  полека  ти  минава. след  20-ят  ден  вече  си  нов  човек.  но  за  секса  невиждам  какъв  проблем  може  да  има, защото  при  мен  нямаше  никакъв. всичко  си  беше  както  преди.

# 57
  • Мнения: 2 381
Аз бях без катетър.Раздвижването направихме на 12-ия час.Адски ме болеше.Избягвай да се смееш, кихаш или кашляш, както вече по-горе някой беше писал.
С другото майче от стаята ни беше много смешно(за нещо,  не се сещам вече какво беше), но не можахме да се посмеем на воля.Боли, и това си е.
Аз си щъках из стаята на следващия ден след операцията.Казваха ми да ставам често и да вървя изправена.С всеки изминат ден се чувствах все по-добре.
Относно секса-чувствах се по-тясна.

# 58
  • Мнения: 163
Лежи се 24 часа и задължително с катетър защото не можеш да ставаш

Общи условия

Активация на акаунт