БЪРЗИ КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 38 513
  • 736
  •   1
Отговори
# 600
  • Sofia
  • Мнения: 26 410
от портокали или от портокалови кори?

много вкусно от портокалови и лимонови кори съм купувала от Карфур,но в Гърция,в тукашните незнам дали има

# 601
  • Мнения: 7 779
а да почерпите и бат`Бонго с туй сладко , а    #Cussing out
мъжко съм и може да ми стане нещо  hahaha

# 602
# 603
  • Мнения: 9 111
снимката е на Вили Конова, нейните рецепти са доказано вкусни. Защо не си направите в къщи портокалово сладко?

# 604
  • Мнения: 1 906
Благодаря за отговорите Simple Smile В Карфур предлагат такова сладко,но горчи. marchеva14 ще потърся това,това ,което си написала,дано намеря. А дали от портокал или от корите,не зная. От портокали просто  Wink А да си направя сама,на този етап не бих се наела или поне така мисля Simple Smile

# 605
  • София
  • Мнения: 11 716
снимката е на Вили Конова, нейните рецепти са доказано вкусни. Защо не си направите в къщи портокалово сладко?
Винаги ми е минавала тази идея, но ти знаеш предполагам, че е доста сложно, няколко пъти се изваряват корите,  изхвърля се водата, после пак и отново и отново,  навиват се на малки рулца  пък се защипват, не е лесно като сладко от ягоди или вишни.   Peace От меката част на портокала не зная как се прави.  Може би се поставя предварително в пепелива вода....не знам.

# 606
  • Sofia
  • Мнения: 26 410
аз правя,но само от портокалови кори,пет пъти се сменя водата,прави се захарен сироп и се варят корите до прозрачност в него

# 607
  • Мнения: 9 111
даже съм правила, но не можах да си намеря рецептата на първо четене. Вярно, чее  дълга работа, но е за по 30-40 мин. на ден. http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,634.msg9671.html#msg9671 Не съм се сетила скоро да направя и да сменя тази ужасна снимка  Mr. Green коричките ще минат без да ги навивам на розички; вкуса няма да пострада от това.  Peace

# 608
  • Мнения: 550
Правих кекс, но този път реших да сложа парченца шоколад. Обаче всичките парчета паднаха долу на дъното и няма да ви казвам как изкарах кекса от формата.  Mr. Green Какво да направя другия път за да не ми паднат парченцата?  Hug

# 609
  • София
  • Мнения: 11 716
даже съм правила, но не можах да си намеря рецептата на първо четене. Вярно, чее  дълга работа, но е за по 30-40 мин. на ден. http://www.gotvetesmen.com/forum/index.php/topic,634.msg9671.html#msg9671 Не съм се сетила скоро да направя и да сменя тази ужасна снимка  Mr. Green коричките ще минат без да ги навивам на розички; вкуса няма да пострада от това.  Peace
Благодаря ти за рецептата. Сложна ми е. Не съм търпелива. Вие ще ме черпите... Heart Eyes

Правих кекс, но този път реших да сложа парченца шоколад. Обаче всичките парчета паднаха долу на дъното и няма да ви казвам как изкарах кекса от формата.  Mr. Green Какво да направя другия път за да не ми паднат парченцата?  Hug
Не в всеки кейк може да се сложат парчета шоколад, зависи от тестото му. Някъде е по-тежко и тогава се слагат, а някъде е по -леко и падат на дъното и се разтопяват и става една....

# 610
  • София
  • Мнения: 10 888
Правих кекс, но този път реших да сложа парченца шоколад. Обаче всичките парчета паднаха долу на дъното и няма да ви казвам как изкарах кекса от формата.  Mr. Green Какво да направя другия път за да не ми паднат парченцата?  Hug

Често правя Нежни портокалови мъфини с шоколад. Слагам го отгоре и си остава там.  Peace

# 611
  • Мнения: 4 864
Правих кекс, но този път реших да сложа парченца шоколад. Обаче всичките парчета паднаха долу на дъното и няма да ви казвам как изкарах кекса от формата.  Mr. Green Какво да направя другия път за да не ми паднат парченцата?  Hug

Гледала съм,че ги замразяват и така замразени ги пускаха в тестото

# 612
  • Мнения: 550
Благодаря ви момичета   bouquet
Сега имам друг въпрос. купих един заек, но нямам никакво понятие как да го приготвя. Някой дали има изпитана и лесна рецепта?  Praynig

# 613
  • Мнения: 447
Благодаря ви момичета   bouquet
Сега имам друг въпрос. купих един заек, но нямам никакво понятие как да го приготвя. Някой дали има изпитана и лесна рецепта?  Praynig

В блога на Пеп-4о има много приятна рецепта за заек със спанак и ориз. Тествана и много сполучлива. Опитай! Peace

# 614
  • София
  • Мнения: 2 671
Правих кекс, но този път реших да сложа парченца шоколад. Обаче всичките парчета паднаха долу на дъното и няма да ви казвам как изкарах кекса от формата.  Mr. Green Какво да направя другия път за да не ми паднат парченцата?  Hug
Проблемът не е в рецептата за кекса, а в шоколада, който използваш.
Има видове шоколад, които са предвидени за термична обработка и не се разпадат - можеш да си купиш на блок или във вид на шоколадов чипс, различни размери.

Общи условия

Активация на акаунт