С деца на сватба

  • 21 580
  • 426
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 15 044
Какво общо има споделянето на площадките със стадното мислене? И аз уча сина си да споделя, как пък не го поощрявам да се драпа с някого за китайски играчки.

# 391
  • Мнения: 744
Не смятам нищо повече от очевидното, vespers е цитирала два мои поста, тогава към кого би трябвало да е насочен нейният коментар? Казва "И ако правилно те разбирам теб", аз и отговарям, че изобщо нищо не е разбрала.

В поста ми цитирам твое изказване , в контекста на други такива   от последните   страници   и изрично соча че давам и пример на  обща анонимна база. Трябва ли да пиша досадни за всички фермани за да си ок, или да  пускам няколко отделни коментара, защото не  ти харесва  обобщен  отговор по няколко поста  в един дух?

И за да ти стане по простичко, не  съм съгласна с виждането ти  че някой на сватбения си ден трябва да се занимава да мисли за креватчета, столчета  и прочие на нечие бебе (още повече в контекста на темата ако принципно не  са желани малки деца като гости). И за да не се объркаш пак - да, не  казваш  това ясно и директно, а имплицитно  с умилителния възторг колко  предвидливи, гостоприемни и загрижени за комфорта на гостите  си са някои двойки домакини, разбирайте за сметка на други  олигофрени, които няма се сетят  да  осигурят  кошари, столове   и кой знае още какво за  бебетата на  гостите, на които освен всичко друго осигуряват и нощувка.

Съжалавам но тези дни чета и пиша от неудобен  таблет и ми е трудно  да скролвам за точни дословни цитати. Извинявам се на всички и за лошия правопис Simple Smile

# 392
  • Мнения: 744

Като за човек с двама неканени гости правиш уникални обобщения от глобален характер  Laughing Я пробвай да видиш картинката с 8 неканени деца, една баба към едното от тях и за десерт - още трима възрастни (върнали ли се в последния момент от някъде от чужбина братовчеди и поканената леля разбира се ги довела, щото знаела че ще е "уникална" изненада). Еми да, уникална, когато масите в ресторанта са максимално допустимия брой за да седят хората удобно и да има къде да се минава. и танцува ...

Дори и със задължителните 5 излишни менюта отгоре, върви се оправяй как да настаниш и нахраниш тези хора, щото това ти е работата в този ден. На всичкото отгоре някои семесйтва си се бяха настанили и хич не им пукаше че са седнали на обозначените места на други хора на масата, които възпитано седяха прави и се чудеха какво да правят.

Сигурно има такива булки. Има булки, жени, хора  дето изпипват нещата, държат на стила и хармонията, радват се да направят нещо както трябва, на определено ниво. Има и такива, дето им е все тая - да се сберем, да хапнем, да се понапием и да люшнем хорце, другото се тая...
А има в крайна сметка  и много хора дето НЕ ИСКАТ ДА РАЗБЕРАТ че от тяхното виждане за шумна приятелска сватба с оркестъра, кебапчетата, децата, цялата рода и танца с петела до друг вид сватбени сбирки на хора с друг вкус към нещата има ОГРОМНА РАЗЛИКА. Ея това е проблема - и продължават на обща база да наливат акъл на всички как трябвало да бъдат нещата и кой какво да прави...

Такива хора не познавам, /дето не разбират/ но ако познавах, нямаше да поканя. И дошлите в излишък спрямо поканите бяха странични хора, та за бройката съм съгласна, че може да стане - половинки неизвестни за мен бяха.

Но да твърдиш, че места е имало, не знам на каква база стъпваш. А и не забравяй, че темата е за деца, а те и без меню могат да минат - само с нещо допълнително от кухнята, и парче торта. И въпреки това, темата не е зиобщо за менютата. Авторката, която отдавна е забравила проблема, е нямала опция за меню.

Ом, това последното с местата не го схванах, но без значение. Не говоря като цяло за примера  на авторката  а на  обща база от собствен опит и примери  наоколо Simple Smile

# 393
  • Мнения: 341
НЕ употребявайте израза "не са желани", защото тук настръхват от тази мисъл.

# 394
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Как така дете без меню може да мине, ами ако е на 5 годинки? Вие нормални ли сте?  Имам чувството, че не коментираме сватби, ами някакви мрачни апокалипсиси, където брат от брата отделят и майка от дете, и повече никога няма да се срещнат.
Ужас, просто ужас.
Не е ли написано "може без меню"?
Ти "може без храна" ли го четеш? Макар, че до 12мес си е без храна изобщо.
Че даже и после според майката.

# 395
  • Мнения: 341
Извинете, вие явно ги храните със сухи комати, докато нагъвате мръвката.

# 396
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Извинете, вие явно ги храните със сухи комати, докато нагъвате мръвката.

Всъщност не. Та няма как.
Даже съм го написала.
А и не забравяй, че темата е за деца, а те и без меню могат да минат - само с нещо допълнително от кухнята, и парче торта. И въпреки това, темата не е изобщо за менютата. Авторката, която отдавна е забравила проблема, е нямала опция за меню.
А ти чете ли?

# 397
  • Англия
  • Мнения: 1 009
Не се връзвай, на всички стана ясно, че бонбонбон не чете.

# 398
  • Мнения: 341
Не се връзвай, на всички стана ясно, че бонбонбон не чете.
Чета и мисля. Прочетох и че не съм единствената, която те смята за отнесен егоцентрик.

Ом, прочетох, да. И смятам за НЕУДАЧНО и НЕВЪЗПИТАНО да си домъкнеш чавето, само и само да е там и да разпише присъствие, да е там НА ВСЯКА ЦЕНА, и да яде "нещо от кухнята".
Както сега мрънкате, че не ви искат съкровищенцето, така после ще мрънкате, че са го оставили без полагащото му се като гост на сватба меню.

# 399
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
"Ние" "мрънкаме"? Или някой е писал това дето се опитваш да вмениш????
Дете до към 15 месеца не може да има меню /ако се храни подходящо за възраста/, а след това пак не е удачно. И това е коментар за решенията на организатора.

Път за твоите "чавета" си знаеш.
Направи си нещо топло за пиене, че да изпуснеш парата! Simple Smile

# 400
  • Мнения: 6 833
На нашата сватба имаше деца на една и съща възраст - едни имаха детско меню, на друго родителите казаха, че предпочитат само място да има и да е на свободна консумация.

# 401
  • Мнения: 165
Почнах да чета темата, понеже в момента си планирам сватбата. Поканили сме гости с деца.Изрично нито сме казвали елате с децата, нито не идвайте с децата. Просто помолих, ако ще идват с децата да ме информират в срок, какъвто е и за тях. Т.е например до 20 да ми кажат ще идват ли те и дали ще са сами или с деца. Повечето с малки бебета ( до 2 год.) казаха че ще дойдат сами. Имаше и доста семейства, които казаха че ще дойдат. Под това, аз разбирам, че ще дойдат те.

Днес се виждам със сестрата на бъдещия ми мъж, която ми казва, че са се събрали много деца. Тя има две и те ще присъстват по подразбиране. Представете си моята реакция, като ми изреди 15 деца. Никой от родителите им не е счел за необходимо да ме уведоми, че ще ги взима. Масите са разпределени, има ограничение на маса да има макс. по 10 души. Да ама като сега излиза, че имам примерно 2 двойки възрастни с по две деца, общо 8, аз трябва да махна от тази маса останалите 6 души, и те с деца и да им направя отделни маси.

Супер че го РАЗБИРАМ СЕГА, а не на сватбата да ми се бяха появили всички хора с децата. Не ме разбирайте погрешно, пак казвам. Нямам против да дойдат децата, ама родителите да предупредят, че ще ги вземат. Организацията на тази сватба до тук ми струва 25 000 (100 души гости) и не ми се иска в деня на събитието да се чудя от къде и как да взимаме още столове и как да пренареждаме всичко, защото някой не е благоволил да уведоми. Мисля, че съм била достатъчно коректна, питала съм по два пъти, обаждах се да питам кой от какво ще има нужда допълнително, ако е с деца, за да се осигури. Но не, защо да ме уведомяват?

Само за пример - бях на сватба Септември.  Семейство, настанено на нашата маса, си беше взело децата. те седнаха на места за други гости, които закъсняха. Децата бяха супер интелигентни на около 10 - 11 год. водихме много светски разговор с тях, за разлика от този с родителите им. Но представете си какво стана, като дойдоха гостите, за които бяха предвидени местата. Понеже бяха закъснели, младоженците не забелязаха влизането им в ресторанта. Точно тогава вървеше един от ритуалите. Двойката дойде, видя че няма място за тях на масата и се почувстваха като не канени гости. Понеже ме познаваха, решиха да оставят подаръка си при нас и си тръгнаха, защото нямаше къде да седнат. Ресторанта беше пълен и наистина нямаше дори един стол. Младоженците видяха суматохата и се опитаха да решат проблема. Накрая настаниха двойката при тях и кумовете на пластмасови столове, които не знам от къде  персонала изрови. И всичко това само и единствено защото на някого му хрумнало, че може да си вземе децата без да предупреди.

Някъде назад четох, за една дама, която искала да си вземе детето, но булката я предупредила да не го прави. Накрая се оказало, че има 15 деца. Ами ето така става. Явно в България етикета и възпитанието го нямат за нищо.

И в двата случая говоря за много уж интелигентни родители, дето най редовно ги слушаме и ни дават тон в живота по някои ТВ предавания, но манталитет.

Не знам в мен ли е проблема, че просто съм искала да ме предупредят, за да няма изненади и мъкнене на столове в последния момент? Какво толкова усилие изисква това.  newsm78

# 402
  • Мнения: 643
ООо перфектно те разбирам , същата ситуация стана и на сватбата на кумовете ни . Уж щеше да има само 2 деца и те по подразбиране канени а на деня се изтупаха още 4  #2gunfire . Булката супер много се вбеси и притесни , защото капацитета на ресторанта беше до край усвоен . Искрено се надявам на нашата сватба да не се случват подобни изцепки , затова и съм решила да кажа предварително , без деца , пък който ще да се сърди . Не искам точно на сватбения си ден да треперя , кой къде да настаня .

# 403
  • Down south
  • Мнения: 7 706


Някъде назад четох, за една дама, която искала да си вземе детето, но булката я предупредила да не го прави. Накрая се оказало, че има 15 деца. Ами ето така става. Явно в България етикета и възпитанието го нямат за нищо.
Не искам да цитирам целия ти пост, за да не разстягам излишно темата.
Много добре си го казала.
Дано повече хора го прочетат и а, дано вникнат в написаното.

Поканите са покани, но нека не се приема че ако родителите  са поканени някъде, това  означава, че и трите им деца, са поканени също.

За протокола и аз имам дъщеря, която не е била канена на сватби.
Това е в реда на нещата и няма общо с приятелски взаимоотношения и пр.

Родители, съобразявайте се с желанията на канещите ви, все пак те са центъра на събитието, а не вие и децата ви.

# 404
  • Мнения: 40
За първи път се замислям, че някой не би желал детето ти на сватба. Ние бяхме кумове и 7 месечния ни тогава син беше през цялото време с нас и се получи страхотна и изключително забавна и вълнуваща сватба. Честно казано и младоженците много се радваха, че решихме да го вземем. Другото което е че до 8 месеца той беше посетил вече 3 сватби и смея да твърдя че се забавлявахме на ниво както ние така и всички останали.

Общи условия

Активация на акаунт