С деца на сватба

  • 21 568
  • 426
  •   1
Отговори
  • Мнения: 643
Здравейте , имам нужда от вашето мнение. След броени месеци аз и моя годеник сме решили да узаконим връзката си , както се и предполага планували сме почти всичко , мястото , видео , фото и т.н та чак до гостите . И тук идва моя въпрос към вас newsm78. Моето мнение е , че децата нямат работа на сватба още повече на вечерна сватба ( каквато ще е нашета ) съпроводена със половин часови преходи  до мястото на събитието и после още път до ресторанта .  Не ме разбирайте погрешно аз много обичам деца , но когато те се изморят нито те разбират какво се случва на този ден нито родителите им разбират нещо от сватбата защото само бягат след тях и като завършек на двд-то не можеш да чуеш речта на кума защото е заглушена от детски плач #Cussing out. Та въпроса ми е мислите ли , че трябва сама да кажа на семействата с деца , че не сме предвидили аниматор ( защото това не е детски рожден ден ) и да не ги взимат или да ги чакам сами да се усетят ?

# 1
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Не е ли по-лесно да наемеш аниматор? Не всеки има възможност да наеме бавачка или да остави децата си на някой.

# 2
  • Мнения: 643
За съжаление в  ресторанта който сме избрали , няма как да се обособи детски кът и няма къде да се позиционира този аниматор  . Пък и то не е само до ресторанта на ритуалите какво ще правим , не може да се разхождаме с аниматора .

# 3
  • Мнения: 3 157
Ако наистина не желаеш деца на събитието,мисля,че е редно да уведомиш предварително поканениете,а не да се измъкваш по този евтин начин с аниматора.Всеки си преценява дали ще издържи детето му и до колко часа ще стои.Моето мнение,е че детският смях ще създаде много по-хубава атмосфера от пиянските крясъци,а речта на кума е възможно най-баналното нещо(поне за мен).

# 4
  • Мнения: 8 242
На всички сватби, на които съм ходила, е имало винаги деца. Който си е дошъл с децата си ги гледа.
За какво пък аниматор...
Децата си се забавляват прекрасно и сами.
Или ще ти пречат?

Аз не бих отишла на сватба, ако ми кажат, че не мога да си взема децата. Егати дискриминацията  Crossing Arms

Страшни родители се очертава да станете, ако от сега те дразни детския плач  Outta Joint

# 5
  • Англия
  • Мнения: 1 008
Аз като майка бих се обидила, ако някой ми каже, че детето ми не е желано. Обидя е дори меко казано. Все едно някой да те покани на негов празник и да ти каже в прав текст, че не иска годеника ти да присъства. Ще останеш с отворена уста, предполагам. За един родител детето му е най-скъпото нещо, то е част от него самия и когато някой ден имаш деца ще разбереш каква голяма глупост е родил мозъкът ти. Отделно всеки родител си преценява, ние също сме канени на сватба скоро и няма да взимаме бебето, но това е лично наше решение.

# 6
  • Мнения: 643
Не мисля , че се измъквам по какъвто и да е начин , какво лошо има да се наеме аниматор , просто искам да избегна неприятните ситуации. На последната сватба на която ходих едно детенце не сря да плаче по време на целия ритуал а след това докато младоженците танцувата първият си танц друго бяга заля булката със сок . Какво лошо има , че не искам това да се случи и с мен , единственият разумен начин е да се наеме аниматор , но както казах не е опция за нас . А още повече , че децата за които говоря в 80 % са между 1-2 годишна възраст .

# 7
  • Мнения: 1 701
Аз съм твърдо "без деца". Толкова за половин ден могат да се намерят баби или детегледачки. На последната сватба, на която бях, имаше пиано в салона. Голямо бягане и дрънчане беше, все едно бяха на футболно игрище. Малки деца нямат работа до късно на място задимено със силна музика. Ако са на възраст, на която разбират какво им се говори, са добре дошли.

# 8
  • Мнения: 8 242
Как на задимено - нали не се пуши в заведенията?

Може и да могат да намерят гледачка, но да не ИСКАТ да оставят децата си. Толкова ли е трудно за разбиране?
Моите деца не ги ръся по баби и гледачки - водя си ги с мен и точка.
Като не може с децата - не отивам и аз.

# 9
  • Мнения: 8 889
Не знам за сватба, но когато организирам събитие по личен повод, директно казвам на хората, че е без деца - всеки да си прецени, дали иска да присъства. Изобщо не се чувствам неудобно, все пак е мой празник  Peace

# 10
  • Мнения: 3 157
Няма лошо,ти искаш съвет,а не приемаш отговорите-просто бъди коректна към гостите си и ги информирай,че децата им не са желани на това събитие.Кажи им в прав текст,че се омъжваш ТИ и не желаеш вниманието им да се разделя между разни сополанковци със сокчета и теб Laughingпък който ще да идва Grinning

# 11
  • Valencia-estadio de Mestalla, Barcelona-estadio de Camp Nou
  • Мнения: 901
Ами ако поставиш условие да не идват с децата си, повечето от поканените няма да дойдат, Не прави тази грешка. Ако ти имаш дете на 1-2 години и те поканят на сватба и нямаш възможност да го дадеш на някой да ти го гледа, какво ще направиш? Ако ме покани някой на сватба, но има условие да съм без детето, аз няма да отида - след като детето ми не го искат там, аз също нямам работа там.

# 12
  • Мнения: 8 889
И каква работа има дете на 1-2 г. на вечерна сватба и въобще вечерно събитие  newsm78

# 13
  • Мнения: 643
Май никой не е прочел въпроса ми затова го повтарям ( защото вече почвам да се чувствам неразбрана) та на въпроса ОТНОВО  : Да казвам ли на родителите , че не сме предвидили аниматор и да не ги взимат или да ги чакам сами да преценят . Нито се измъквам нито съм мислила да се измъкна ,  май ме нападнахте ( като едни майки орлици ) преди да сте ми разбрали въпроса . И да нека да съм лоша , ако мисля , че едно 2 годишно дете няма работа на шумни и задимено( ще се пуши защото ще е частно парти )  място .

# 14
  • Мнения: 8 889
Кажи им директно  Peace
Преценката на родителите е много субективно нещо и не винаги адекватно за обстановката, поводът и мястото  Wink

Общи условия

Активация на акаунт