С деца на сватба

  • 21 579
  • 426
  •   1
Отговори
# 405
  • Мнения: 165
За първи път се замислям, че някой не би желал детето ти на сватба. Ние бяхме кумове и 7 месечния ни тогава син беше през цялото време с нас и се получи страхотна и изключително забавна и вълнуваща сватба. Честно казано и младоженците много се радваха, че решихме да го вземем. Другото което е че до 8 месеца той беше посетил вече 3 сватби и смея да твърдя че се забавлявахме на ниво както ние така и всички останали.

Тук не става въпрос за бебе. какво може да направи 7 месечно бебе - нито ще обърка кувертите, нито ще размаже тортата. Говорим за по- големи деца. Друг е въпроса, ако е вечерна сватба защо трябва да го тормозиш детето, още повече че при нас се пушеше в ресторанта.

Само за протокола. Сватбата мина, накрая взех аниматор, за да наглежда децата. И познайте когато трябваше да се реже торатата всички деца се скупчиха около нея и я размазаха с пръсти. Първо  очоплиха украсата, а след това успяха да бутнат единия етаж. Родителите им си зяпаха и им се радваха. Ето това за мен е неуважение. Най- малкото беше редно да им обяснят, че това не е рожден ден и така не се прави, но не се случи.  #Crazy Добре, че бях в добро настроение, та не го приех кой знае като какъв проблем.
Едно две годишно момченце се въргаляше под краката на танцьорите на дансинга, докато те играеха ръченица, а майка му го снимаше, като че ли не си даде сметка тая жена, че някой ще го настъпи и че не му е мястото там.
Друго пък глътна тапата от бутилката шампанско и се задави- естествено пред очите на родителите си, които докато си клюкарят, не го видели че се сврял под масата, но се усетили след няколко минутно давене, че нещо не е наред.

Да не говорим, че имаше гости, които просто не дойдоха, без да се обадят или предупредят за това, говоря за възрастни, тук не за деца. както казах, въпрос на възпитание. И ако някой смята че е супер сладко да се притесняваш за 15 деца, кой с какво ще се удави, задави или стъпче докато той си пие и пуши на спокойствие да си води детето по сватби. Или пък бебетата да дишат пушек, защото децата не пречат. Не те не пречат, сладки са,  пречи липсата на възпитание  и тактна родителите им. Вярно има и изключения, но покрай сухото гори и мокрото. А на тия дето ще ме нападнат колко е ужасно да не се канят деца на сватбата само ще кажа - ами надявам се поне вие да си ги гледате, че ако е както беше на нашата сватба, като нищо ще има играчка плачка в някое спешно отделение.

# 406
  • Мнения: 643

 ООО , Pepit0 това което се е случило на сватбата ви е доста ужасно , добре че не си си развалила настроението . Аз точно затова говоря и точно за такива ситуации става въпрос ,но не майките орлици всичките ме нападнаха . Истината е , че има и интелигенти и възпитани хора , които се съобразяват и не биха допуснали такова поведение на децата си . Защото те са деца , достатъчно малки са за да не правят разлика дали тортата е сватбена или за рожден ден , виждат торта нормално да си наврът ръцете в нея . Тук въпроса е родителите къде са в цялата тая картинка  #2gunfire ?

# 407
  • Мнения: 7 114
Именно това е причината човек да си подбира правилно компанията за празници и делници, т.е. възрастните. Децата им няма как да не са техни копия и подобия.  Peace

# 408
  • Мнения: 15 044
Аз само ще кажа, че не са били виновни децата, а родителите им! И без деца, тези родители щяха да покажат невъзпитанието си!

# 409
  • Мнения: 528
Смятам, че деца под 5 годишна възраст нямат място в ресторант след 20:00, където се пуши, пие и музиката е силна! Ако щете ме линчувайте!!! Аз имам племенница на 2г.и я обичам повече от всичко на света, но не бих причинила този стрес нито на нея, нито на сестра ми и мъжа й. Просто ще намерим някой, който да я гледа за една вечер. Децата на всички поканени ще са много малки и не би било празненство, а притеснение за тях, ако доведат и децата. Както казах-това е моята сватба и моето решение. успех в организацията на всички!

# 410
  • Мнения: 482
Смятам, че деца под 5 годишна възраст нямат място в ресторант след 20:00, където се пуши, пие и музиката е силна! Ако щете ме линчувайте!!!
Не, няма да те линчуваме, просто явно аз съм в грешка и си мислех че в България е забранено да се пуши на закрито в обществени помещения. Иначе си изключително права! Децата нямат място, където се нарушават законите, където възрастните са напиват до безпаметност и където егоизма е във висшата си форма. Също така нямат място сред наркомани, сводници, пласьори и т.н.
Изключително се радвам от факта че заведенията, които посещавам са без цигари, изключително рядко има някой пийнал, повече от колкото може да носи, и музиката е приятна и ненатрапваща се. Всеки си знае средата и всеки си съди от собствената камбанария.
p.s. Естуствено и децата ми не обикалят масите, не просят и не досаждат на другите посетители. Не бъркат в тортите, не се търкалят по пода и не крещят. Те обичат да излизат и знаят как да се държат.

# 411
  • Мнения: 40
Ходила съм на 6 сватби на нито една не се е пушило....

# 412
  • Мнения: 528
Дам, всеки има глава на раменете. В моя случай просто сватбата ще е отдалечена извън града и няма да е удобно за малки деца, тъй като ще започнем късно и няма да има къде да ги сложат да спят в удобното за тях време. Така, че ще по-добре да се спести стреса и за двете страни. Иначе няма нищо по-прекрасно от една красива шаферка!   bouquet

# 413
  • Мнения: 643
Смятам, че деца под 5 годишна възраст нямат място в ресторант след 20:00, където се пуши, пие и музиката е силна! Ако щете ме линчувайте!!! Аз имам племенница на 2г.и я обичам повече от всичко на света, но не бих причинила този стрес нито на нея, нито на сестра ми и мъжа й. Просто ще намерим някой, който да я гледа за една вечер. Децата на всички поканени ще са много малки и не би било празненство, а притеснение за тях, ако доведат и децата. Както казах-това е моята сватба и моето решение. успех в организацията на всички!
[/qu

  Абсолютно си права , ние също си имаме един прекрасен племенник ,който на сватба ще е на годинка .Казахме на родителите му , че не е добра идея да го взимат на 500 км за сватба от която той няма нищо да разбере . За мое огромно щастие са интелигентни хора и не се разсърдиха а напротив даже споделиха мнението ни .

# 414
  • Down south
  • Мнения: 7 706

 Защото те са деца , достатъчно малки са за да не правят разлика дали тортата е сватбена или за рожден ден , виждат торта нормално да си наврът ръцете в нея .

Това пък, от кога е нормално  #Crazy

Искренно съжалявам за случаката на по-горната съфорумка.
Моето мнение е и си остава - булката е тази, която определея правилата и всички трябва да се съобразят с нея.

# 415
  • СОФИЯ/ДРАГАЛЕВЦИ
  • Мнения: 752
Ние бяхме на сватба преди 10 дена , имам 2 деца на 5 и 10г. Очаквах още към 22 часа да се размрънкат да си ходим ,че ще им е скучно , но към 2 часа аз се размрънках  Joy. В ресторанта имаше огромен детски кът и децата не излезнаха от там.Бях очарована толкова се забавляваха там -имаха си уредба и си пускаха музика каквато си искат . Децата бяха само 4 и се забавляваха прекрасно . Накрая аз се изморих от танци  Joy и почнах да им се моля да си ходим , а те неискаха  Laughing

# 416
  • Мнения: 744
Сладурки, прави ми впечатление че темата се връща в изходна позиция от към 5 страница нагоре... То няма лошо, трябва да се споделят мнения  Laughing Накой скоро беше пуснал нарочна тема кога умират или се изчерпват темите.

На всички желая много здраве, любов и Коледни чудеса!

# 417
  • Мнения: 260
Включвам се в темата без да съм я изчела цялата...направо на въпроса:Имате ли информация за добри аниматори за деца по време на сватба,в ресторант без детски кът и кои са те?В Бургас!И много ми се иска така да се тушират нещата че да не става детско парти...Проблема идва от там,че 1-во 3 от децата са на булката и младоженеца,2-ро останалите са още 7 на брой и 3-то не ми се иска родителите им и бабите ни да се веят цяла нощ след дечурлигата, все пак сме ги поканили да пийнат и да хапнат хората, а и държим децата да са си с нас не искаме да вземаме детегледачка за вкъщи. Wink

# 418
  • в реалността
  • Мнения: 73
Аман от несъобразителни хора, които се мислят за център на вселената! С деца или без.

Миналата година присъствах на сватба, на която в ритуалната зала едно 6-месечно бебе се скъса от рев. Не престана по време на цялата церемония. Гостите нищо не чухме от ритуала, а на младоженците едва ли им беше приятно, въпреки че нищо не казаха. Майката на бебето въобще не съобрази да излезе навън - най-невъзмутимо си стоеше и въртеше очи 'какво да го правя, бебе е, нормално е да плаче'.

На друга сватба бяхме настанени на маса с 2-годишното отроче на едни от гостите. Скъса ни нервите цяла вечер. Удряше по масата с играчки и прибори неспирно, а родителите не виждаха нищо ненормално в това. Прекарах вечерта дърпайки чаши и чинии, за да не стане беля. И тъй като се било учило само да се храни, дадоха му да си бърка в чинията с ръце и да размазва където иска. Не мога да опиша на какво приличаше покривката.

Трети пример - в църквата тръгват младоженците да обикалят олтара, при което двойка родители започват да бутат нищо неподозиращото си 10-годишно дете да обикаля след младоженците (незнайно защо, предполагам за здраве?) Детето (което не беше шафер и нямаше никаква роля в ритуала) се дърпа и сърди, срам го е, родителите го бутат, младоженците насметени, всички гости гледат суматохата.

На сватба гостите са длъжни да се съобразяват и с поканите и с обстановката. Ако не им харесва - не ходят и толкова. Няма място за сърдене и претенции. И това не се отнася само за присъствието на деца. За мен е недопустимо да отидеш на официално събитие и дори да не си направиш труда да се облечеш подобаващо. Нагледала съм се на сватби в България, на които гостите смятат за удачно да се появят в дънки, тениски, 3/4 панталони или сандали. Не на всички сватби е удачно да сме с дълги рокли с гол гръб, но поне някаква семпла рокля или костюм е съвсем в реда на нещата. Много мъже обаче неща като костюм и вратовръзка ги нямат за нищо.

# 419
  • Мнения: 2 352
 Мирандина, през цялото време няколко човека се опитваме да обясним, че децата са продукт на родителите и че ако едно дете е толкова ужасно, че да съсипе едно тържество, място на това тържество нямат и родителите му, защото те не могат да направят зависещото от тях, за да не развалят фона.

Общи условия

Активация на акаунт