Боледуване на децата ни – тема 16

  • 30 636
  • 739
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 21 282
Момичета,в чуденека съм да я пускам ли на градина утре ..
засега казва,че не я боли ухото вече ,но аз капя пак Отипакс


Моят съвет е да спреш да капеш капки, за да не замаскираш евентуална болка. Остави я без капки, ако я заболи, поне ще знаеш.
Много често от хрема или болки в гърлото дава отражение в ухото; оплакват се от остра болка, понякога от болки 2- 3 дни, но се оказва, че е заради набъбналата лигавица и отражението на това към тъпанчевата мембрана( или нещо подобно, разбираш за какво говоря  Wink).
Ако пък можеш, позадръж я вкъщи още 1-2 дни.
Благодаря,Тарталета ,днес е доста шен,други болежки и оплаквания няма.

# 691
  • На един клон
  • Мнения: 1 064
Да ти кажа одеве като си издухваше нослето се хвана за ухото ...

Не знам сега се успокои и заспа.


Сори, не съм те чела ни назад , ни напред  Mr. Green , нооо :

Не я карай да си издухва носа, вредно е.

Промивай го със солеви разтвори. Болката в ушите е от натикани в евстахиевите тръби сгъстени секрети. Обикновено прилагат антиалергични сиропи плюс парацетамол под някаква форма. Това не е срещу температура , а срещу възпаления. И основното е атака срещу хремата. Трябва да я види УНГ.    bouquet

# 692
  • Мнения: 21 282
Благодаря ти,Кукумявка под прикритие   bouquet

# 693
  • Мнения: 483
Здравейте мами!
Изчетох последните 10 страници и аз да споделя, че и ние боледуваме доста - ходим 5 дни на градина и после 10-15 дни в къщи. До сега си мислех, че само ние сме така но от изчетеното се успокоих, че това явно си е съвсем в реда на нещата.
По отношение на това, че другите деца ходят със сополи и кашлят мисля тази година да повдигна въпроса в градината, защото миналата година в яслата се нагледах на такива неща а накрая изкараха, че моето дете било ходело болно и разболявало останалите и майките ме гледаха накриво, при положение, че съм си позвалила 2-3 пъти да го пусна така на фона на постоянно болните но тук да вметна, че с учителката в яслата не се обичахме, защото не и се подмазвах както останалите мами и това може би се отрази и на отношението към детето (ама това е друга тема).
След всичко това напуснах работа и от края на февруари съм си в къщи и при първия сопол го спирам от градина.
И аз както и вие стигнах до извода, че явно градината е инкубатор на бацили, защото доката си е в къщи не се разболява но щом тръгне на градина е готов.
Този година е в първа група но пропуснахме първия учебен ден, защото няколко дни преди това се появиха сополи след 2 дни ходене на градина. Офффф.
Днес за първи път е на градина официално в първа група и чакам да видим на къде ще тръгнат нещата.
Тук искам да ви споделя, че от средата на август му давах Енгистол(хомеопатично) и приключих точно на 15.09. но както ви писах няколко дни преди това се появи хремата. Сополите бяха гъсти и бели като мляко не си промених цвета до края. Започнах да давам и Цинабсин но в сравнение с друг път не видях особен ефект, тъй като хремата си изтрая точно 7 дни като по учебник. Пръсках и с Куикс, от който много съм доволна, защото мигновенно изкарваше секретите. Накрая , последните дни не издържах и му купих и Макситрол капки и от тях, като че ли сополите изведнъж престанаха. Доволна съм, че не слезе надолу. Преди щом се появяха сополи, задължително преминаваше в кашлица и пиехме АБ.
Също тока да спомена, че от март тази година до средата на май му давах Инфлуцид превантивно и не ми се е разболявал но пък и не ходеше на градина именно заради конфликта ми с учителката от яслата и честотоболедуване.
Но от както му давам хомеопатията поне не стигаме до АБ.
Днес преди да тръгнем на градина му дадох витаминен сироп Апровит(не яде никакви плодове и зеленчуци и вече съм се видяла в чудо, само картофи и ориз), прахче Пробиен за деца, 1 тб. Вит С 100мг.(стривам я в хаванче и после я смесвам с една лъжичка каша на Слънчо, зада я изяде иначе не иска) и дано да не се тръшне пак.
А да ви попитам добре ли ще да е ако му забъркам мед с пчелен прашец, сусам и още нещо беше като е на 2г. и 10мес.?
Извинявам се за дългия пост но исках да споделя, тъй като от скоро ви открих и досега само четях.

# 694
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Катриче,какво да ти кажа...свиквай....
Тази тема сме я нищили и ще я нищим докато почнат у-ще май.... Simple Smile

Дано детенцето ти успешно се адаптира и заболяванията се свеждат до минимум  Hug
За пчелния прашец:досега давали ли си подобни продукти?
Опитай с малка доза и ако не прояви реакция може спокойно да приема детето.

Тази сутрин дребното ме събуди в 6ч.сутринта с думите:
-Мамо,обичам те.... Crazy Heart Eyes и последваха два чифта ръчички с топла прегръдка...
Е как да не се събудиш с кеф .... Party

Оставих я в градината заедно с бумащината от изследвания/всичко ни е ок естествено/,карантината е отменена -спокойна съм.
Другата седмица ще има РС да видим какви ще ги нищим...

--------------------------------------------------------------------------
Изпращането ми беше съпроводено от  серия  влажна кашлица на друго пристигащо дете... Confused
Какво да кажа...въздъхнах и излязох надявайки се горещо да мине транзит покрай моето дете... Tired
А дано....поне съм оптимист... Simple Smile



# 695
  • Мнения: 6 618
eex, devi4ca, прекрасно ти е започнало утрото, много сладко. дано детенце се размине.
нас пък ни посрещнаха приятелчетата, 3 броя, позабърсвайки нослета с ръкави и присмърквайки  Confused като знам, че цял ден ще играят, скупчили главички едно в друго...

# 696
  • Варна
  • Мнения: 25 286
Ужас просто... Днес ходихме на лекар с малкия, гърлото е чисто, гърдите също. Бил здрав. Е какво отхрачва тогава? Слабо е, от време на време само, но през нощта поне по веднъж се закашля. Лекарката каза, че мога да го пускам на ясла, но реших да го задържа тази седмица вкъщи.

# 697
  • Мнения: 21 282
Прекрасно утро си имала , devi4ca  Hug

Аз като гледам май ще ходим до Пловдив пак скоро ...

# 698
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ужас просто... Днес ходихме на лекар с малкия, гърлото е чисто, гърдите също. Бил здрав. Е какво отхрачва тогава? Слабо е, от време на време само, но през нощта поне по веднъж се закашля. Лекарката каза, че мога да го пускам на ясла, но реших да го задържа тази седмица вкъщи.
Храчки от хрема...само това е  Peace
Няма и да минат,докато не излекуваш секрета.
Особено ако е задна.... ConfusedТи не можеш  да ги видиш,УНГ би се изказал правилно  Peace
Когато е в покой организма на  детето най-силно се усеща/считай нощно време/

Пусна ли МБ?
Използвай времето щом си решила да го оставиш в къщи за това.
Нека и ти си спокойна  Hug

# 699
  • Варна
  • Мнения: 25 286
не съм пускала... ще пусна днес или утре, само да не е такова противно времето, че ще се влачим по автобусите. И аз смятам, че все още има нещо, макар че наистина силно намаля кашлицата, и като интензитет и като честота. Но е факт, че се случва да изкашля нещо Tired

# 700
  • Мнения: 6 002
Девичка, прекрасно е това  Heart Eyes Много се радвам, че и резултатите са ОК  Hug

Лиси, какво ви праща пак в Полвдив  Rolling Eyes

# 701
  • Мнения: 21 282
Ами,Рали,още си покашля детето,аз също,говори ми пак носово , редовният проблем при нас е този пусти нос ... нямам идея вече какво да правя.В Пловдив ми е по-спокойно сякаш,тук джаста праста нищо й нямало,пък още не се оправя ...

# 702
  • Мнения: 1 383
ние приключихме курса с Макситрол, но си му хърка носа. Вече не знам какво да слагам. Някакви капки изписвали Унифлокс и Левофлаксан / не знам дали са правилни наименованията/, но не смея без УНГ да давам. Вчера уж почти не кашляше. През нощта един път,а сутринта на няколко пъти сухо. Сърцето ми изтръпва. Сега нямам търпение в 16 да стане да го взема.

А да ви попитам вие прихващате ли от вашите деца ? Аз да. Даже тая година 4 антибиотика съм изпила.

# 703
  • Мнения: 6 002
Ами,Рали,още си покашля детето,аз също,говори ми пак носово , редовният проблем при нас е този пусти нос ... нямам идея вече какво да правя.В Пловдив ми е по-спокойно сякаш,тук джаста праста нищо й нямало,пък още не се оправя ...
Аз те разбирам донякъде, въпреки, че ми се струва, че ако въпросният сопол не направи някоя порази другаде, не би следвало да е голям проблем. Забелязвам, че въобще вяра нямаш на никой лекар в Кърджали - толкова ли наистина няма читави  newsm78





А да ви попитам вие прихващате ли от вашите деца ? Аз да. Даже тая година 4 антибиотика съм изпила.

Случва се, но в доста по лека форма (аз). При ММ е малко по-сложно, той почти не консумира плодове и с него все се карам за това Confused Но чак до АБ не сме стигали.... 4 АБ/годишно за зрял млад човек ми се вижда мночко  Thinking

# 704
  • Мнения: 21 282
Рали,не че нямам,ама не мога да обясня,особено ако се проточат леченията и гледам,че няма подобрение,предпочитам да я заведа там,където ще й обърнат внимание,знам ли вече и аз какво да правя,шашардисах се ...



Общи условия

Активация на акаунт