Токуда болница - София - 19 тема

  • 80 268
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 242
Благодаря момичета!
Алена, може да Simple Smile ако нямаш нищо против Simple Smile

# 706
  • Мнения: 595
Аз не съм раждала при него, но отделението е супер! Доволна съм ор всичко.

# 707
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Благодаря момичета!
Алена, може да Simple Smile ако нямаш нищо против Simple Smile

Внимателен, грижовен, беше му напечено - имаше 3-4 секциа по спешност и между тях идваше да
ме види. Но наоколо бяха специализантка и акушерки.

На всичките ми въпроси отговаряше спокойно, без препиране, с ангажираност.

Активен беше в последната фаза. Каза, че ако го слушам - как точно да напъвам ще мина без разкъсвания и наистина така стана. Трудно е в такъв момент да действаш по наставления, но пък с 3-4 напъна родих и нямаше шиене  Peace

След това ме посещаваше редовно, въпреки, че видимо бях ОК. Понеже бях и в стая с родили секцио - предложи да се изместя в самостоятелна стая, без да плащам за това - за да имам спокойствие Simple Smile Много мил жест - предполагаме било обсъдено с колегите.

На двата контролни прегледа също беше ангажиран с възстановяването ми. Забеляза и че имам повърхностни вени и настоя да ме види съдов лекар.

# 708
  • Мнения: 177
Здравейте,
и аз родих преди 7 месеца с избор на екип при д-р Илиев и съм доволна. Имахме само малки разногласия относно упойката, тъй като всичко се разви неочаквано бързо.
В седмицата, когато родих му се бяха насъбрали много раждания и въпреки видимата умора (и следи от възглавница по бузата) след поредното среднощно извикване в болницата, ме подкрепяше много и се опитваше да разведрява обстановката. Таткото присъства на раждането от самото начало до появата на бебо и се сработиха доста добре Grinning Получи се супер мъжки екип.
Акушерката, на която за съжаление не помня името, не беше от най-милите, но всички останали се опитаха да направят престоя ни в болницата приятен и спокоен. Неонатолозите са изключително внимателни, препоръчвам силно д-р Калайджиева!

# 709
  • Мнения: 595
Д-р Калайджиева е страхотна! Много мила и разговорлива жена! Вдига си телефона, а ако не може връща обаждане!

# 710
  • Мнения: 310
Страхотна е наистина Д-р Калайджиева. С двете ръце съм за нея.

# 711
  • Мнения: 34
Само да се върна на темата за стафилококите - аз родих в края на ноември 2014 и наскоро разбрахме, че детето е било заразено с въпросната инфекция (тип Aureus). Факт е, че това е вътрешноболнична инфекция и много се ядосах, защото пръснахме хиляди левове точно, защото мислихме, че в Токуда не може да се случи подобно нещо...
Иначе родих при д-р Илиев - много страхотен лекар, но МНООООГО зает! Паднахме се 2 родилки при него с избор на екип и понеже другото момиче беше с усложнения, разбира се, д-р Илиев беше при нея и малко закъсня за моето раждане! Чакахме го много, а болката беше неописуема (нормално си родих), като дойде ме закараха в родилна зала и... вече се беше показала главата на бебето - нали си представяте как сме закъсняли и как е можело да ми се спести всичко това, ако докторът беше при мен.
Но няма как, това си е късмет! А и разбира се - който е по-спешен е с предимство, ясно е това. На всеки може да се случи да съвпаднат 2 родилки, но е ужасно, че ме държаха в коридора права с ужасни напъни и кървене... Това няма да им простя, не съм виновна, че нямат стаи. Не бих родила отново при него, бутаница е голяма да се вредиш и шансът да съвпаднеш с някой друг е голям.
Иначе някои от акушерките и неонатолозите бяха много мили, други - не чак толкова. Убедиха ме, че нямам зърна и че не мога да си кърмя детето, накараха ме да използвам силиконови зърна и така се бях разранила, че край с опитите за кърмене по време на болничния престой! Оказа се, че нищо ми няма на зърната, бебето си засука след мноооого опити от моя страна и си оформи зърна....
Съжалявам, че повярвах на неонатоложките и не успях по-рано да си закърмя бебето.

# 712
  • Мнения: 276
Еее, най-накрая някой да ми повярва, вече почвах да се притеснявам да не ме сметнат нещо за конкурент или луда, или не знам и аз каква точно.
И като говоря на другите дето раждахме заедно , да си пуснат секрет на бебетата  - ма то нищо му няма. И така си карат, какво е това спокойствие не знам ... Докато някой ден не лепне вирус и стафилокока не им разкаже играта като се обостри.

Иначе и при мен беше така само че в предродилна. Колева е няма, аз им казвам, че раждам, акушерката Ели ми вика - я легни да видя. Не и се вярваше , та като погледна - давай да бягаме в родилна.  Tired И аз така кървях и припадах вече от болка,а то просто бебето си излизаше и не е много комфортно да си прав.

# 713
  • Мнения: 595
Добре де, от къде сте сигурни, че стафилококите са от родилното? Не искам да споря, просто ми е интересно да разбера! Все пак всеки от нас може да е носител без да знае или има симптоми. Аз пуснах секрет на бебето ми за всеки случай, но мисълта ми е, че има и други начини на заразяване. Резултатът още не е готов.

# 714
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Моят голям син хвана такива на годинка и нещо. Казаха ни, че най-често се предават от контакт с малки деца, особено такива в яслено-градинска възраст  Peace Ние с баща му също проведохме курс на лечение и трябваше да дезинфекцираме всичко у дома, до което той може да се е докосвал  Peace Вероятно ги беше хванал някъде навън с децата  Peace в контакт с дете носител  Peace

# 715
  • Мнения: 595
Днес излезе резултата-да, има стфафилокок. Но аз имам и по-голямо дете, не мога да съм сигурна от къде са. Оценени са като носителство.

# 716
  • Мнения: 276
Как разбрах ли? Ами пуснах и на себе си . Само бебето има .

Забравих да кажа, че има няколко вида стафилокок, Ауреус е точно вътреболничният.

Последна редакция: чт, 26 мар 2015, 15:45 от St1

# 717
  • Мнения: 595
При бебо е ауреус, но той беше изследван в родилното и тогава в секретът му нямаше ауреус, а ст.емидермалис. Допускам, че може да е прихванал от някой от семейството. Голямата ми дъщеря често е сополива и ходи на училище. Той няма секрет от нослето, нито кашлица, единствено от време на време нослето му похърква. Сега ще ги лекуваме, то е ясно. Но нашите не са от родилно!

# 718
  • на пясъка при черупките от миди
  • Мнения: 1 305
Здравейте,

Имам следното питане. Имам опция да родя в Токуда - моят следящ лекар изражда там, но е приходящ (не съм наясно точно какви са му отношенията с болницата). Може ли мамите, родили там да споделят за отношението на сестрите, кога се дава бебето, има ли опция за присъствие на таткото и тн?
Предварително благодаря за отговорите.  Blush

# 719
  • София
  • Мнения: 4 143
Здравейте,

Имам следното питане. Имам опция да родя в Токуда - моят следящ лекар изражда там, но е приходящ (не съм наясно точно какви са му отношенията с болницата). Може ли мамите, родили там да споделят за отношението на сестрите, кога се дава бебето, има ли опция за присъствие на таткото и тн?
Предварително благодаря за отговорите.  Blush

Раждах през април 2013 г. и съм супер доволна от болницата и персонала. Вярно скъпо е, но си заслужава.
Ако раждаш нормално веднага след като родиш ти дават детето. За нормално раждане има опция бащата да присъства на раждането ако желае.
При секцио - само до предродилна може да присъства.

Общи условия

Активация на акаунт