Лятото дойде, ноемврийче в жегите расте - Тема 5

  • 24 357
  • 732
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 209
Момичета, исках само да споделя, понеже няколко пъти коментирахме проблема с ходенето до тоалетна (запека).
редовно като пътувам някъде ми се случва да имам такива проблеми и е голяма мъка.
този път реших че ако 2 дни не мина през тоалетната ще вземам ранни мерки, защото много се притеснявам да не ми се налага да се напъвам  Laughing
и така , отидох в аптеката за Дуфалак, но една много мила аптекарка ми препоръча едни свещички, които били много подходящи за бременни. реално те не представляват лекарство, а имат по-скоро механичен ефект.
Съгласна съм, че далече не е най-приятното нещо, но пред това, което преживявам иначе, направо ми се струват песен  Mr. Green
Та, сложих една и след 5 минути вече имаше ефект. Затова реших да споделя.
Свещичките са ето тези:

http://www.remedium.bg/?page_id=27&record_id=239884

Нядавам се , че няма да се приеме като някаква реклама, никак не е това целта  Peace

Иначе, съм...най-накрая след 2 зверски седмици на работа, на моренце Simple Smile

И с бебо сме добре, шути по няколко пъти на ден, особено вечер  Heart Eyes

# 646
  • Мнения: 481
Точно на тези свещички имаше брошура в клиниката, при моя доктор. Аз за сега нямам такива проблеми, но мисля да си взема да си имам за всеки случай, че има още 4 месеца до края, не се знае нищо. А щом казваш и че действат... защото хич не ми се иска ако се налага някога, да пия лекарства или това може да е алтернатива на клизма, която най-вероятно правят на повечето места преди секциото.

# 647
  • тук и там
  • Мнения: 11 752
laseine,благодаря за линка за свещичките-аз специално нямам такива проблеми,но си мисля,че ще са ми полезни преди раждане.В Бг правят клизма и преди нормално раждане,но тук не съм сигурна че правят,така че ще си взема непременно за да съм подготвена.
Утре най-накрая съм на ехографски преглед и ще видя бебето дали е добре и евентуално пола- не съм го виждала от 2 месеца.
Цветка,кураж!Стисксам палци за амниоцинтезата!
Хубава седмица на всички!

# 648
  • Мнения: 77
Добро утро, момичета!
laseine тези свещички по какъв начин действат? Смисъл, налага ли ти се да седиш дълго време в тоалетната или просто чрез тях отиваш по нормален начин? Защото в събота заминаваме за море и там винаги имам този проблем та да се заредя за всеки случай...
Иначе с мм бяхме на Пирин на хижа този уикенд. Ама то беше едно "разтоварване".... нямам думи, не че не беше красиво, но явно от пътуването по завоите и качването на два лифта та корема ми реши да ми напомня за себе си. Беше ми много неприятно и притеснително, а нали все си мисля, че съм мъжко момиче и на мен нищо няма да ми се случи та и едно хапче не носих Tired Направо съм зле, изтърпях си болката и притеснението от чиста глупост. Днес вече не усещам болки в корема и кръста, взимам си но шпа-то с мен на работа, пък дано не ми се налага да го пия. Иначе да ви се наоплаквам, седмицата беше толкова изтощителна, първо инцидентно се местихме в новия ап. с все багаж. Три дена работя до посреднощ за да може поне да нямам глупости отгоре по мобелите, нямаме врати още, дори на тоалетната  ooooh! чисто новия ни бойлер протече, а пък климатика на колата сдаде багажа  #Crazy а и за капак снощи като се прибрахме на пук на другата болка та и разстройство ме удари явно от водата горе  Joy
Вече ми е смешно като си помисля, ама що рев изревах  Laughing
Хелия  при мен жк протича по абсолютно същия начин, ако питам нещо док- ми казва, ако не -просто проверява това което тях ги интересува, а то е дали протича нормално бремеността и това е. На фм отидох благодарение на момичетата от форума Heart Eyes
blueyed стискам ти палци да изкараш леко в болницата, дано всичко е наред.  В коя болница отиде?
Аз да попитам, някой има ли силно сърцебиене? И не говоря за ускорено,а силно. Понякога чак цялото тяло ми се тресе, в началото не знаех от какво е и все имах чувството, че има земетресение, но установих че е от кръвообращението ми. Дори в петък докато си лежах и ръката ми беше облегната на гърдите, цялата ми се местеше нагоре надолу от сърцето  Shocked
Направо не знам как да реагирам в такива случаи, никога не ми се е случвало преди...
Мнооого се разписах, знам и спирам да бягам на работа:)


# 649
  • Мнения: 231
Добро утро момичета Simple Smile аз съм от ранобудните тук не по мое желание. Цяла нощ от 1 до 5 раждаше някаква от малцинствата и така викаше и нареждаше че не съм спала. И дали от товя ме стягаше корема през нощта няколко пъти. Накрая в 5 чух бебе да изплаква, тя млъкна и съм заспала, а в 6 ме събудиха за взимане на кръв, урина и секрет Simple Smile днес казаха да следя ако имам стягания, тогава да кажа да ми включат системата. Стискайте ми палци да няма повече. brymi, в хирургии съм на пещерско шосе ( Пловдив).

# 650
  • Мнения: 172
blueyed, Цвети стискам палци всичко да  е наред! Hug

# 651
  • Мнения: 222
Мами от Варна, да ви питам всички,че  питах и във фейсбук- Има ли желаещи за лекцията на сп."9 месеца" в МОЛ Варна в четвъртък (03.07) ОТ 10ч.- темата е "Първи грижи за новороденото в болницата и у дома"; първи дрешки и аксесоари от Boboli,както и текстил за детската стая от Interbaby. Ако има и други желаещи, може да се срещнем и да идем заедно. Ето иначе и линк към програмата за целия месец http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=1&id=5 

# 652
  • Мнения: 1 619
blueyed, дано всички е наред при теб.  Можеш ли да ги попиташ кога имат дни на отворени врати?

Моята госпожица рита все по активно, макар и лекичко. Вече започваме да се чудим за името. Смях се доста с предложенията на баткото. Вчера направихме с ММ една дълга разходка пеша до центъра, беше малко горещо понеже тръгнахме почти на обяд, обаче се чувствах добре. Преди когато валеше дъжд следобедите ми беше много по-тежко и неприятно от сегашната жега.

# 653
  • Мнения: 24
Здравейте,искам да попитам тези от вас,които са ходили на ФМ в 11-13,6 г.с,споменаха ли ви да отидете на междинна ФМ в 16,17г.с и след това на основната 20-22г.с?

# 654
  • Мнения: 268
Здравейте момичета, отдавна не съм писала, но ви чета редовно - аз ходих на междинна ФМ и сега ми предстои третата в 20-21 седмица - БХС не съм пускала повече, защото по преценка на лекаря резултатите ми са добри и не се налага! някъде по-назада бяхте питали за яденето на сладко преди преглед, аз го бях споменала в друг форум и горещо го препоръчвам преди преглед - при мен поне много помага като уточнявам, че не никак не ми се яде сладко в момента. нядавам се че при вас всичко е наред и вече започват да ме налягат едни морски мисли Crazy Crazy Crazy, споделете вие бяхте  ли на моренце, къпахте ли се каква козметика ползвахте newsm78

# 655
  • Мнения: 10
Бях на море в началото на месеца за 7 дни. Общо взето в басейна съм влизала само веднъж, защото според мен имаше много хлор в него. Според другите беше чист, за мен - не. В морето влизах през ден и седях основно на сянка. Като се върнах бях на преглед, точно тогава ми правиха и изследванията (записах се на ЖК)    и всичко беше ок. Нямаше никакви инфекции.

# 656
  • Мнения: 2 358
За свещичките Ева Кю да кажа, че първо, че чувството е отвратително заради отделящите се от тях газове, докато се топят ами и на мен въобще не ми действат, ползвала съм ги преди операции, но ефект никакъв

# 657
  • Мнения: 493
Здравейте,

относно ФМ бих искала само да споделя, че колкото повече имате толкова по добре. И най-добре е да са при един и същи доктор. Целта е да може да се проследи развитието на определени стойности и по тях да се хване евентуален проблем. Изолирано ФМ и без да има доктора информация за предишно ФМ не носи достатъчно инфо и понякога може да  се пропусне нещо важно като проблем. Това е, което аз знам.

За EVA Q, всеки сам за себе си трябва да опита. При много тежки случаи го ползвам и при мен помага, но частично......някак си не е цялостно. За този сезон безотказно ми действат / за сега/ плодове на гладно - череши, нектарини, диня и няколко глътки кафе.

За морето - ами аз мисля да се къпя в него , но не бих влязла в басейн. Чист, нечист в него има огромно количество химикали! За бактерии даже не споменавам.

# 658
  • Мнения: 222
blueyed стискам палци бързо да се оправиш и в болница вече само за раждането  Peace
Аз съм сравнително по-спокойна, колкото може да се каже, че може да съм спокойна  Cry В сряда ще е амниоцентезата сутринта, пък на обяд ще ходя и до д-р Марков да ме гледа. Моето АГ се свърза с една доцентка в МД, която ще ми прави амниоцентезата, но можела в сряда, АГ-то ми й обяснило, че имам час в 13ч при Марков и тя казала, че щяла да ме пусне...Стискам палци и не спирам да се моля да е малкото зло- само цепнатина на устната, да няма друго  Praynig

# 659
  • Мнения: 80
здравей те мамчета  Heart Eyes
искам да ви попитам късния БХС кога се прави,че аз другата седмица съм на ФМ и ми казаха че ще ми е късно за късния БХС като аз ще съм тогава в 21с и 3 дена.та ме хвърлиха в тъча днес като ми го казаха верно ли ще е късно

Общи условия

Активация на акаунт