Лятото дойде, ноемврийче в жегите расте - Тема 5

  • 24 345
  • 732
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 358
Ето ти линк от първата страница, относно БХС  http://www.mc-markovs.com/index.php?option=com_content&task= … 48&Itemid=103

# 661
  • Мнения: 600
blueyed , оправяй се бързо   bouquet ..болниците са добри за някакво лично успокоение,че си под наблюдение, но случаи там всякакви и може да повлияят негативно понякога.
Някой питаше за сърцебиене. Във 21-22 седмица се увеличава количеството кръв ,най-вече плазма и сърцето работи по - интензивно..вероятно за това се получава.
Искам да попитам за тези фетални морфологии в 20 седмица. Ако открият проблем,какво правите ? В смисъл този етап на бременност едва ли е подходящ за аборти. Остават едни 20 седмици евентуален кошмар.Заслужава ли си ?

# 662
  • Мнения: 493
Не го мисля това......... Ако открият проблем, зависи и от проблема, някои са решими, много не са тежки и т.н. Не всеки проблем изисква аборт! Още след първия преглед след варицелата док ми каза евентуалните проблеми. До сега сме отхвърлили всички големи и фатални. Остават малки неща, заради които не се прави аборт. Разбира се , аз се моля всичко да е наред  Praynig Така и вие!

Цветка- Кокетка успех! Мисли позитивно и   Hug

# 663
  • Бургас
  • Мнения: 88
Здравейте момичета , някой знае ли какво значи завишаването на СУЕ при мен е 28 , а трябва да е до 25 ?

# 664
  • Мнения: 2 563
Ако открият проблем,какво правите ?

Има неща, които могат да се лекуват. За други пък е хубаво да знаеш, за да си подготвен. В моето семейство има генетична болест, която бебето има 50% шанс да наследи, и тъй като сме решили да не правим амнио, ходим на ФМ да видим дали детето я има. Ако я има, има я, нищо не се променя за нас, но има неща, които трябва да подготвим.


А правото да абортираш е в законите ни и жената си решава сама. Аз никого не съдя за такова решение; нали няма аз да живея живота на това семейство.

# 665
  • Мнения: 222
Ханна Влад и аз се интересувах за лоши последствия, недай Боже, какъв е варианта, в нашият случай, ако е нещо хромозомно, ако е лоша амниоцентезата - вариантът е аборт по медицински показатели, то ще е по-скоро раждане, тъй като вече плода е голям.
Аз да попитам мамите правили амниоцентеза в МД - освен изследвания и направления какво друго да се носи? Нощница и лични принадлежности е ясно, но от сорта на чаршафи? как стои и въпроса с храната, сигурно има от къде да се купи наблизо?Не че ще заслабна за 3 дни, ама все пак... Crazy

# 666
  • Мнения: 231
blueyed стискам палци бързо да се оправиш и в болница вече само за раждането  Peace
Благодаря ти, миличка! Стискам силно палци за теб и някак си съм сигурна че всичко ще е наред с бебчето ти. Да можеше да съм толкова сигурна и за себе си... Почти нямам промяна, днес сметнаха че няма да ми вливат магнеЗий, защото действал във времето и да видим как ще е. Само no spa, венозно. Интересното е, че усещам стягане само като легна в леглото на някой от двете страни. Но ми се струва че понамаляха. Днес пак ме гледаха на ехограф, всичко е ок. Дано да утихнат нещата, май трябва и психически да се успокоя, че това влияе много.

# 667
  • Мнения: 2 358
Здравейте момичета , някой знае ли какво значи завишаването на СУЕ при мен е 28 , а трябва да е до 25 ?

При бременност е нормално да е ускорена утайката, а при теб дори не е много, така че всичко си е в реда на нещата, споко  Peace

# 668
  • Мнения: 600
Cvetka ,пожелавам ти наистина добри резултати на изследванията!   bouquet Както и на всички,които имат да правят подобни.
Аз си правих последните изследвания в 16 седмица и бяха добри..понеже чета,че се прави ФМ в 16 седмица и после след 20 ,какви евентуални проблеми биха се появили в този период от 4 седмици ?

# 669
  • Мнения: 2 358
Аз не съм правила в 16-та г.с, но на тази след 20 г.с. е важна защото тогава вече е оформено напълно сърцето. До тази седмица то не е било напълно оформено, така че тази ФМ се отделя повече внимание на сърцето.

# 670
  • Мнения: 600
 Да, влязох в сайт на МЦ Марковс и разгледах . Явно при нас не правят тези сизледвания поотделно,защото моят доктор с тази апаратура ни преглежда всеки месец по този начин...ясно .

# 671
  • Мнения: 2 585
Цветка, стискам ти силно палци и се моля за твоето бебче, всичко да е наред  Praynig Praynig Praynig.
При мен за сега нищо ново, чакам си прегледа на 5.07. и ме е надуло шубето  Tired

Иначе днес се поддадох на изкушения и купих една рокличка на госпожицата  Laughing

# 672
  • Мнения: 251
Здравейте, мами!
Не мога да стигна да пиша... Цял ден водих обучение и на крак.. така са ми се подули краката.. Мрън.
Някоя ммама беше питала за сърцебиене -  аз имам от началото на месеца. Не е постоянно, но е точно такова - вижда се как пулсира всичко. Било нормално. Но като хипохондрик се чудя дали все пак да не направя консултация с кардиолог?
И аз си чакам ФМ-то... Първа ще ми е и точно както Рапунцел, вече почва да ме хваща шубето...
Надявам се с всички мами всичко да е наред! Особено при Цветка!  Hug

Относно ФБ групата, въпреки че е тайна... кой може да види какво пишем вътре? Защото сестра ми веднага видя. Дали е защото ми е в семейство?

Хубава вечер, мили дами!  Hug Hug Hug

# 673
  • Мнения: 1 617
ФМ е важна защото се търсят евентуални малформации в органите. По този начин, дори да не се прекъсне бременността по мед. показания ще има възможност да се насочи бременната към подходяща болница за раждане. Защото не всички болници са подготвени за дете с проблеми, а шанса при раждане в болница с добро неонатологично отделение за детето са повече. Освен това и семейството ще бъде подготвено какво го очаква.

# 674
  • Мнения: 164
здравейте!

Толкова съм хепи! Simple Smile Мина ми прегледа при Балев - ФМ. Всичко е наред. Няма никакви забележки, нищо не го притеснява. На този етап всичко ни е ОК. Потвърди пола- момче! Изкара че върви 2 дни напред, но каза, че това не е фатално. Всичко му е съразмерно. Мърдало ръчички и крачета. Бедъра ни е 3см, обиколката на главата 16.8, пулса 154уд/мин.-според вас това нормално ли е за 19г.с?
 Малко се затрудни със снимката докато слушахме сърцето и затова си го слушах в повече-толкова мило ми стана, че за пръв път откак съм бременна си пролях една сълза по време на преглед.
Накрая го помолих да ми го покаже, да го видя и обърна екрана към мен, обясни ми-това е сърце, ностна костица, стомах, бъбрек...а на мен ми беше важно само да го зърна, че толкова се бях затъжила за бебо! А цял следобед ми беше толкова сдухано дали всичко ще е наред...
добре че се улисах с работата, та мина по-бързо времето.
Другата седмица съм на 4д. Пак ще го видя мушмурока Simple Smile

Хубава вечер от мен и повече радости и позитивни мисли!

Общи условия

Активация на акаунт