Лятото дойде, ноемврийче в жегите расте - Тема 5

  • 24 296
  • 732
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 847
Здравейте момичета,

Страхотни новини  мис блу! Радвам се, че бебенцето е добре. Дай Боже повечко такива новини!

Аз съм на преглед на 04 тоест в петък и също си ме е шубе. Тук това ще ми е феталната морфология. После и в България ще правя задължително, пък да видим. Някак е нормално като че ли през цялото време за нещо да се притесняваме, а като знам и след раждането пак е така, май цял живот вече спокойствие няма  Laughing

Стискам палци на всички да сте добре и в идеална форма!

# 676
  • Мнения: 164
Мами от Варна, да ви питам всички,че  питах и във фейсбук- Има ли желаещи за лекцията на сп."9 месеца" в МОЛ Варна в четвъртък (03.07) ОТ 10ч.- темата е "Първи грижи за новороденото в болницата и у дома"; първи дрешки и аксесоари от Boboli,както и текстил за детската стая от Interbaby. Ако има и други желаещи, може да се срещнем и да идем заедно. Ето иначе и линк към програмата за целия месец http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=1&id=5 

Ани, много ми се ходи, но съм на работа Sad жалко е че все в работни дни ги правят и няма как да дойда. Ако научиш за някоя лекция в събота или неделя-брой ме

# 677
  • Мнения: 126
Здравейте и от мен!
Аз най-накрая бях на ултразвука, н акойто тук се гледа дали всичко е наред. Видяхме всичко - очички, устенца, носленце, сърчице, стомах, бъбреци и всичко си има. Но чакаме доктора да разгледа снимките и да си каже стабовището, защото тук не доктора прави самия преглед. Имаме си и няколко снимки в профил и си е вече истинско човече Simple Smile Май минаваме към розовия отбор, но не на 100 % сигурно, че някой си беше здраве стиснал крачетата Simple Smile Ако не се прибирам на БГ незнам какво ще правим с уточноването на пола, аз повече видеозони нямам. Не ми казаха къде е плацентата, но каза че пъпа ми пречи да се направят хубави снимки. Това аз го разбирам, че вече се е качила нагоре.

От няколко дни имам много силен сърбеж и се оказаха гъбички и даже са се разпространили по бедрата. Почвам лечение довечера за 10 дни вагинално. И кожата ми доста е потъмняла, което доктора каза че е нормално и да съм подготвена, че може и след раждането да остане така.

Аз усещам всеки ден ритничета, приличат ми на балончета и като си сложим ръката с ММ се усеща.

Успех на мамите с амниото! Дано всичко неприятно да отшуми за всички и да се радвам на останалите няколко месеца!

# 678
  • Мнения: 231
Мамите, които ще ходите на море, бъдете внимателни, че предупредиха за опасност пт хепатит, след наводненията.

# 679
  • Мнения: 204
Добро утро, момичета!
laseine тези свещички по какъв начин действат? Смисъл, налага ли ти се да седиш дълго време в тоалетната или просто чрез тях отиваш по нормален начин? Защото в събота заминаваме за море и там винаги имам този проблем та да се заредя за всеки случай...

прочети ако искаш в нета и брошурката, но иначе, аз я сложих, стоя 3-4 минути и си отидох нормално, без да кисна 100 часа в тоалетната.
за съжаление днес пак не съм ходила и ако и утре е така, вечерта ще правя повторение  Rolling Eyes
ям сливи, праскови, кисело мляко, сега изядох една круша, не знам вече, изчерпах се  Confused

# 680
  • Мнения: 204
Браво на всички за добрите новини   bouquet
Цветка, да пишеш после, сигурна съм, че новините и при теб ще са добри  Peace
blueyed, хайде да излизаш скоро  Sunglasses

# 681
  • Мнения: 222
Относно ФБ групата, въпреки че е тайна... кой може да види какво пишем вътре? Защото сестра ми веднага видя. Дали е защото ми е в семейство?

Добро утро!
Честно казано не знам как е видяла. При мен никой не вижда- даже и мъжа ми,нито пък майка ми... newsm78
Аз иначе няма какво да се похваля- утре съм на хематолог за ниския хемоглобин и ще видим какво ще ми кажат.  Rolling Eyes
Стискам силно палци на мамите, които са пред амнио или в болница! И ви пожелавам н всички лек и успешен ден!  Hug

П.П Оказа се,че е излязла и програмата за Дни на отворените врати в болниците http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=3  Аз със сигурност този път мисля да ги посетя във Варна.

Последна редакция: вт, 01 юли 2014, 08:26 от AnnI_88

# 682
  • Мнения: 600
 Добро утро! Две чудесни новини от Мис Блу и Елие  Hug
Снощи неможах да мигна от малката футболистка.Тъкмо свършиха мачовете и нейното полувреме почна,та чак до 2  ooooh! Усещам,че ни чака дълъг сезон.

# 683
  • Мнения: 433
прочетох хубави новини, браво на всички, Цвети стискам палци всичко да е наред.

Мина ми прегледа, ще имам второ момченце Simple Smile Май си върви все така дребчо. Иначе плацентата се повдига и шийката е ок за този период. Явно ще си ходя с болките и тази бременност. Сега чакам фм след 18дни, тя е важна.

Монс, няма как някой да види какво пишеш в групата, да не си писала в друга група или сестра ти да е влезнала от твоя профил?

# 684
  • Мнения: 481
Радвам се за хубавите новини момичета  Hug
Гери, честит ти втори малък мъж   bouquet
Сутринта аз се събудих рано рано от болка. Май беше ритниче в бъбрека, все едно ток премина през мен и десния ми бъбрек колабира и го усещах като стафида. Излезе ми въздуха от болка.
Вчера бях на ЖК (божеее не помня дали ви споделих вече, съвсем изветрях  Crazy ) и каза, че момата била към 500гр. вече. А аз се теглих тая сутрин и съм вече +4,5кг.

# 685
  • София
  • Мнения: 8 940
Аз днес влязох през профила на сина ми и групата определено не се вижда. Въпреки, че ми се води семейство.
Иначе при мен нищо ново, утре ме чакат малко кръвни изследвания. Но аз се чувствам добре и не се притеснявам. Бебка е много активна, чувствам я постоянно, само нощем ме оставя намира. На всички пожелавам лек ден, а на почиващите - благородно завиждам. Ние сме в основен ремонт от началото на годината и докато не завърши - няма почивка за мен.  Tired

# 686
  • Мнения: 231
Здравейте момичета, аз съм си вкъщи и да чукна на дърво съм добре. Пожелавам на себе си и на всички ви, в болницата чак ноември Simple Smile fortuna, честит мъж Wink

# 687
  • Мнения: 2 604
Здравейте, как сте днес? Излязоха ли вече мамите от болниците (който е бил там)?
Вчера говорих с една лекарка за сърцебиенето и тя каза, че след 20 г.с. било нормално да е ускорен пулса от големия приток на кръв и съответно от по-големите нужди на бебето Wink
Моята госпожица е доста по-активна от няколко дни насам, даже я усещам и когато съм в движение.
Ще питам първо вас преди АГ-то в петък, защото ме е срам да не ми се смее Embarassed Някоя усещала ли е леки пулсации на входа на влагалището буквално, засякох нещо подобно 2-3 пъти при движение на бебето и при покой? Embarassed Embarassed Embarassed
И за прегледите на ЖК- успокоихте ме, благодаря ви  bouquet Изводът за ФМ е, че никой АГ не е препоръчал ако не е искал второ мнение от колега, поне аз така разбирам нещата.

# 688
  • Бургас
  • Мнения: 88
прочетох хубави новини, браво на всички, Цвети стискам палци всичко да е наред.

Мина ми прегледа, ще имам второ момченце Simple Smile Май си върви все така дребчо. Иначе плацентата се повдига и шийката е ок за този период. Явно ще си ходя с болките и тази бременност. Сега чакам фм след 18дни, тя е важна.

Монс, няма как някой да види какво пишеш в групата, да не си писала в друга група или сестра ти да е влезнала от твоя профил?
защо толкова късно ФМ , ние сме с един ден разлика и моята е на 5.07 - да не съм избързала аз ?
честито момченце  Simple Smile

# 689
  • София
  • Мнения: 459
Здравейте, дами!
И аз да се отчета с моята ФМ днес - всичко му е наред на бебето, мъж е пак Simple Smile само дето се оказа много срамежлив и отказа да си махне ръцете от лицето, та не можахме да му направим хубава снимка.
Иначе на мен АГто ми препоръча да ходя на ФМ, предния път също тя ме насочи, така че не всеки лекар си премълчава такива неща. Пак тя ми каза да ходя на БХС и т.н. Абе много съм си доволна аз от лекарката.
Аз също усещам бебето доста често през някои дни, но има и такива, в които кум края на деня се ослушвам и нарочно лежа и го чакам да се "обади". Но това си е нормално и не ме притеснява.
Единственото което ме тормози на моменти е супер подутия ми корем. Понякога имам чувството, че ще ми се пръсне корема, толкова опънат го чувствам и доста ми тежи...

Това е за сега от мен, стискам палци на всички и повече спокойствие!

Общи условия

Активация на акаунт