Бебешката количка - цяла наука за второ висше №27

  • 89 091
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
  bouquet

# 46
  • Мнения: 1 386
Момичета ,харесва ли ви това?

http://www.britax.co.uk/media/115353/B_MOTION_NeonBlack_02_playtray_BR_400.jpg

В голяма чуденка съм.Тук няма такава,има четириколка,не съм я виждала на живо.Бях питала някой дали има Britax (здрави ли са),но явно не са толкова популярни тук.Живот и здраве ще имаме лятно бебе и мисля да прескоча зимния кош,тази я водят 0+.,11 кг.Излиза около 650лв.с доставката.Как ви се струва?

# 47
  • Мнения: 1 386
http://www.britax.co.uk/pushchairs/overview-pushchairs/b-motion-3

Извинявам се,нещо не ми отваря линка на мен и пускам втори.

# 48
  • Мнения: 832
qn_st моя съвет е да не си купуваш количка, която не си виждала. на мен в нета ми харесаха поне 3 -4 варинта и като ги видях на живо, не ми допаднаха.

най-добре е да видиш дали ги внасят и да я разгледаш и усетиш, за да разбереш дали е тежка, дали ще ти е удобна, дали триколко е най-добрия вариант о т.н.

просто съвет от опит, за да не си дадеш парите на празно

# 49
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Пък ако имаше перфектна количка тази тема нямаше да я има  Mr. Green

Много добре казано! Simple Smile

# 50
  • Мнения: 14
Здравейте ...вече допуснах доста грешки с количките и са ми дали право само на още една .....тааа започнах с Кам динамико бях привлечена от дизайна и това че е 3в1 и няма да ми се налага да купувам нищо повече ... Със зимно бебе съм тааа Бебешкия кош грешка нямаше супер количка маневрена...абе супер...докато не дойде момента да сложа летния кош ...ужас количката ми стигна до коляното ... Аз съм 177 и супер неестествено неудобно ...сенника нещо не го бяха измислили като хората багажника изведнъж се длани драстично абе пълна катастрофа ...реших да я продам и го направих почнах да търся високи колички ...оказа се че освен мима и стоки други няма ....гледах аз четох уж ...и една приятелка ми каза че по хубава количка от мима няма ...казах си ОК ....за разлика от много хора ми беше все тая че е модерна ..просто търсих височина ...отидох до малечко оказа се че ще я имат чак юли а аз търсих март .... Еми никъде нямаше ...реших да прочета за стоке еми коментарите 50/50 еми взех накрая това стоке УЖАС .... Чиста гъзария ... Факт е че за детето е супер удобна но за мен .... Едвам я качвам по тротоари ... Едвам я свалям по стълбите нямам асансьор .... Разскърца се цялата оф ...абе ужас хич не съм доволна освен от височината .... Та сега ми се иска лятна количка и да приключа с тази "гъзария" .... Мисля че за 1000 ще я продам ..та това ми е бюджета ама разбирасе мисля за тези пари да си купя и стол за хранене .... Не съм толкова луда да дам 1000 лв за лятна количка  тааа мили момичета търся нещо максимално високо( знам че няма да е кой знае колко но все пак) иииии да е лека ...също ми се иска да е с една дръжка ... Гледах количките на мамас енд папас ако имате мнение ще ви бъда благодарна ако ми помогнете....и този път се надавам да нацеля ...защото искам да си я запазя за второ детенце писна ми да си давам парите и после и половината да не мога да си взема ...както и да е ..благодаря предварително

# 51
  • Мнения: 1 831
Значи много скъпите Кам и Стоки...няма смисъл и от тях...

# 52
  • Мнения: 485
Здравейте пак. Явно ще се повторя с изискванията на повечето мами, които си търсят бебешка количка, но мисля, че главното е, според това, което изчетох:
- да е между 9-12 кг, ако е комбинирана почти няма как да е по-лека
- да има кош за новородено, което е същото като зимен кош, но е важно гръбчето на бебо да е на равно, а не просто в пълно легнало положение, макар че ние като сме били бебета едва ли е имало такива екстри като зимен и летен кош и така нататък Simple Smile
- за колелцата да са маневрени, за мен би било по-удобно да не са гумени, макар че пише, че возят по-леко, но пък може да се наложи да се надуват, което пък се случва рядко доколкото изчетох почти всичко
- да се сваля и почиства лесно тапицерията
- да може да се сгъва лесно, без вадене на колелцата и така нататък, ако може и директно с коша на мен би ми било най-удобно, понеже сме с тесен асансьор.
- да не е много тясна, защото някои мами се оплакват и от тесни колички
- лично за мен четириколка с четири колелета е по-добрия вариант, четириколките с по две колелета отпред и отзад, иначе казано осем не ми изглеждат практични.
Та реално марките, които си харесах са Hauck Apollo, Cangaroo Excess, x lander x a по препоръка на една мама от форума, Chicco Urban за която почти няма мнения.
Ако някой е ползвал някой от моделите, които изброих да ми помогне, макар чее..  в Търново само в един магазин има избор на колички, а на мен ми трябва да я видя, огледам, пипна, а не знам как ще стане, като избора там е леко ограничен Simple Smile

# 53
  • Мнения: 14
Значи много скъпите Кам и Стоки...няма смисъл и от тях...


Да ти кажа Кам си заслужава нямам забележка просто много ниска ми дойде ...обаче пък като возия супер а за стоки .... Думи нямам....да на детето е много удобна ама си е молска количка едно камъче да има се спъва ..... Много тъпа работа иначе там механизъм и всичко е ОК .... Детенцето от всякъде го обхваща удобно е за него ....но не и за тази цена

# 54
  • Бургас
  • Мнения: 1 002
Катерина, погледна ли Сайбекс Калисто? С една дръжка е, свива се като чадър, с голям багажник, пълно легнало, огромен сенник Simple Smile може да се сложи отделно на шасито зимен кош или кошница за кола и да се ползва като комбинирана количка за новородено.

# 55
  • Мнения: 72
И аз точно Калисто щях да предложа, но сега като се замисля, не разбрах какво Kkaatteerriinnaa има предвид като казва висока - дали става дума за дръжката или за седалката, където е детето. Аз съм имала Сола на Мамас и Папас и мога да кажа само хубави неща за нея. Тя обаче не се води лятна, а комбинирана. Дръжката й се повдига и става и за високи хора. Не знам обаче в сравнение с Кам дали е по-маневрена. Седалката на Солата обаче не мога да кажа, че е чак толкова висока. Много ми харесва модела Mylo, а и изглежда височка. Ако все пак искаш лятна и по-лека, май повечето са с ниски седалки за децата.

# 56
  • Мнения: 100
Здравейте,

някой има ли отзиви за детските колички на Coletto?

# 57
  • Мнения: 14
Видях я тази сайбекс хубава е...цената е като мамаса тук предимството е че става на чадър само кг не видях ....на мамаса и урбо ми харесва ама е много скъпа....а повече такива големи инвестиции не правя че Кам взех за 1600 продадох за 750 без столчето ...стоки 2000 надявам се за 1000 да я дам въпреки че гледам в продавалника и по евтино ги дават .... За височината седалката ми се искаше и ми се струваше че солата е така една идея по нагоре .... Гледах и един Макларън за 300 лв 3 кг само ама ми се вижда нестабилен а и нещо не им се кефа нз какво ги харесват .... Утре ще ходя до малечко да видя мамасите аааа да знаете ли разликата между сола и сола 2 иии урба изглеждат ми еднакви ама цената .... Не е еднаква ... А тази която вие ми казахте къде в София мога да я видя

# 58
  • Мнения: 72
Всички на Мамас енд Папас можеш да видиш в Малечко. М/у Сола и Сола 2 не мисля, че има някаква разлика, освен обновените десени на втората. В този магазин има модели на Сайбекс, ама не си спомням дали съм виждала Калисто-то. Не знам какво имаш предвид, като казваш, че на Солата седалката е висока, но аз не бих я определила като такава. Така или иначе аз съм ниска и на мене не ми беше висока. Мъжът ми никога не се е оплаквал, а той е висок. Но според мене, когато детето  поотрасне е по-важно количката да е по-лека и маневрена. Все пак по-голямата част от времето я бутам. А дали е ниско или високо разположена седалката, има значение единствено за няколкото секунди, в които слагам и взимам детето от нея. Т.е. никакво... Laughing

# 59
  • Мнения: 1 386
Всички на Мамас енд Папас можеш да видиш в Малечко. М/у Сола и Сола 2 не мисля, че има някаква разлика, освен обновените десени на втората. В този магазин има модели на Сайбекс, ама не си спомням дали съм виждала Калисто-то. Не знам какво имаш предвид, като казваш, че на Солата седалката е висока, но аз не бих я определила като такава. Така или иначе аз съм ниска и на мене не ми беше висока. Мъжът ми никога не се е оплаквал, а той е висок. Но според мене, когато детето  поотрасне е по-важно количката да е по-лека и маневрена. Все пак по-голямата част от времето я бутам. А дали е ниско или високо разположена седалката, има значение единствено за няколкото секунди, в които слагам и взимам детето от нея. Т.е. никакво... Laughing

 Да те попитам щом имаш опит със Сола-проходима ли е,тъй като не я водят с амортисьори,а с някакво окачване.Днес ходих в 2 магазина да гледам колички, в магазина всички са удобни,но като тръгнем по кривите улици става страшно..Иначе останах доволна от габаритите на Сола,аз съм ниска и ми се стори добре,а тотално вече съм се объркала от модели и разглеждане в интернет.Минах през какви ли не варианти-комбинирани,летни,с кошове,без кошове и сега май клоня към някой тип като Sola,а след година евентуално нещо като Espiro magic.

Общи условия

Активация на акаунт