Принтер или мултифункционално устройство

  • 6 225
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 259
Здравейте! Реших да си купя принтер. Убедиха ме,че трябва да е лазерен. Като гледам цените, взех да се замислям дали направо да не си купя мултифункционално устройство. Но един колега ме посъветва да не си купувам 3в1, че лесно се повреждали отделните функции и само ще ми заема после място. Ако някой е компетентен, ще се радвам да чуя съвета му. Благодаря!

# 1
  • Мнения: 8 242
Здравейте! Реших да си купя принтер. Убедиха ме,че трябва да е лазерен. Като гледам цените, взех да се замислям дали направо да не си купя мултифункционално устройство. Но един колега ме посъветва да не си купувам 3в1, че лесно се повреждали отделните функции и само ще ми заема после място. Ако някой е компетентен, ще се радвам да чуя съвета му. Благодаря!
Баш така е. Развалят се много, още повече, че ще ползваш може би 1% от другите функции  Wink
Вземи си принтер и гледай да не е много скъпарски, ако ще е за домашно ползване. Няма да усетиш разлика никаква.

# 2
  • Мнения: 259
Много благодаря за бързия отговор. Точно така е, няма да го използвам професионално. По магазините има на промоция  по около  119 лв. samsung , brother. Ще видя консумативите и го вземам още тази седмица. Убедихте ме окончателно.

# 3
  • Мнения: 25 610
Много зависи за какво точно ти трябва.
Вкъщи сме с един мастиленоструен Brother 3 в 1 и използваме всичките му функции. Вярно, рядко се сканира или копира, но все пак се налага от време на време, особено ако вкъщи има ученик/студент.
Не знам колко често се развалят, нашия го имаме от много години и досега не се е дънил, та за мен никак не е често. Когато се скапе, пак 3 в 1 ще си вземем.  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 3 372
И аз съм за 3 в 1 Peace От почти 3 год имаме Самсунг. Лазерно мултифункционално устройство, ползваме всичките му функции, най-много принтирането и копирането. Взехме го за 250лв и мисля, че си заслужаваше Peace Касетата е малко скъпа - 110лв, но пък ние ползваме 1 около 1г

# 5
  • Мнения: 259
Благодаря, пак ме разколебахте. Аз съм учител и ще ми трябва предимно за тестове .Ще мисля още.

# 6
  • Мнения: 25 610
Гледай тогава с кое устройство ще имаш най-евтини копия.
Устройството се купува веднъж, но консумативите - доста често, особено ако ще го използваш за професионални цели.

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Имам вкъщи мастиленоструен HP 3в1 от 7-8 години и още не се е развалил. Ползвам го умерено към често. Едно зареждане на черната мастилница ми излиза около 6-8 лева.

# 8
  • Мнения: 4 500
И аз съм за 3 в 1 Peace От почти 3 год имаме Самсунг. Лазерно мултифункционално устройство, ползваме всичките му функции, най-много принтирането и копирането. Взехме го за 250лв и мисля, че си заслужаваше Peace Касетата е малко скъпа - 110лв, но пък ние ползваме 1 около 1г
За 110 лв предполагам купувате оригинален консуматив?
По темата - зависи какво ползваш предимно. Има много добри МФУ, но ако не копираш и/или сканираш, не ти трябва.
ЕДИТ - твърдо против съм мастиларките съм, дават много проблеми, но в домашни условия натоварването не е голямо /вероятно/.

# 9
  • NE
  • Мнения: 10 999
Лазарен на HP защото се пълнят тонерите зa 15-20 лв срещу 1500-2000 копия обикновено и няма чипове като повечето принтери на Samsung, Canon или Brother, които усложняват и оскъпяват пълненето.
Имаме от 8 години лазарен на HP и аз като теб печтам контролни и работни листи за учениците, макар да имаме принтери на разположение в училище плюс две дипломни работи и сме на втората тонер касета. Peace
На мен ми е удобно и мултифукционалното устройство за съставяне на тестове със сканирани  карти и диаграми от учебници и атласи, но хубавите са значителни суми.

# 10
  • Мнения: 4 500
Повечето брадъри нямат чипове, но дават проблеми с ресетите. За НР си права на 100%, че презареждането е евтино /според броя копия на касетката/, но почти всички НР са с чипове. Железен принтер НР без чип на касетката е http://www.satorico.com/hp_laser_black.htm

# 11
  • NE
  • Мнения: 10 999
nefertari33 Навярно си права за чиповете, но има още някой обикновен модел без чип. То не е невъзможно да се презареди и с чип, но пак всичко зависи от консуматива. Ако е сравнително евтин е ок. Peace
Винаги съм казвала, че един принтер струва малко, за разлика от консуматива му. Peace Говоря за оригинален.

# 12
  • Мнения: 4 500
Да, така е. На практика няма разлика в презареждането на касетка с или без чип. Той просто се поставя почти накрая. Относно консумативите - не разбирам защо за домашно ползване се купуват оригинални консумативи  newsm78 като може и съвместими. Ама въпрос на избор и пари   bouquet

# 13
  • Мнения: 259
Говорих с едно момче, на което това му е работата. Предлага ми 3 в 1 на brother за 190 лв. Каза ми ,че пълненето после е за около 25 лв. Имало и реплики,които стават,, когато вече не може да се пълни касетата.

# 14
  • Мнения: 25 610
Попитай кой е моделът и го пусни в Гугъл. После чети с разбиране.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт