(Био)зеленчукова градина - тема 27

  • 61 339
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 86
Куркума, пръскай да се затворят раните, подхрани-ще се съвземат растенията-по-бавно ще е, но не е загубено всичко  Peace

# 31
  • на брега на Дунава
  • Мнения: 117
Куркума,ако знаеш само как те разбирам.При мен това стана преди три седмици и малко по леко две седмици преди това.Тази година е ужасна.Всички плодове ще се скапят.Дори цветята ми изгниха.
Сега и този проблем с пътя.Пропаднал е на две места и селото е откъснато от света.Не знам как бихме се добрали до там и кога.Има и хора , които не могат да излязат от там.Говорихме по телефона.Нямат ток също.Не знам и колко храна имат.Не знам и дали къщата не е пострадала от пороя.Тя е на високо , но водата е свличала доста земна маса .
Дано се оправи времето и дано всичко е наред.Стискам палци на всички , които имат проблеми в този момент.Дано имат късмет.

# 32
  • Мнения: 94
Привет и от мен. Дано всичко се оправи и тези валежи да станат нормални, обикновени превалявания. Днес и в София валя град, колкото грах, но по-добре тук, отколкото по градините.
Амика, дано всичко е наред!
Миналата есен един комшия ми даде коренчета ягоди и аз ги насадих, но тази пролет освен прекрасни огромни листа нямаше никакъв плод. Защо е така, как мислите?
Насадих бамя, но още не е изкарала, а минаха десетина дни. Някой може ли да каже дали изкарва по-бавно или трябва да я сея отново.

# 33
  • Мнения: 1 705
Да, по-бавно пониква бамята.

# 34
  • Мнения: 431
Здравейте "земеделци"!
Имам въпрос - пръскате ли профилактично доматите и краставиците с нещо? Сега вали много, но и времето е топло. Опасявам се, че ще тръгнат разни гъбни болести. Затова искам да взема мерки преди да е станало късно.
Ще съм благодарна за всички съвети!

# 35
  • Мнения: X
За ягодите, които вървят само на листа си мисля да орежа външните/старите листа и да оставя само малко от сърцевината. Дали ще ги накарам да цъфнат  newsm78, ще пиша. Simple Smile Те са само 4 корена, които със сигурност не са цъфтели, а първи ги насадих.
Петка, ние не пръскаме, но виж на първа страница, вероятно там са био рецептите за превантивно пръскане.

# 36
  • Мнения: 94
За ягодите, които вървят само на листа си мисля да орежа външните/старите листа и да оставя само малко от сърцевината. Дали ще ги накарам да цъфнат  newsm78, ще пиша. Simple Smile Те са само 4 корена, които със сигурност не са цъфтели, а първи ги насадих.
Петка, ние не пръскаме, но виж на първа страница, вероятно там са био рецептите за превантивно пръскане.

Здравей, Алис!
Миналата година ли ги сади ягодките или тази пролет?

# 37
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
Моите ягоди една част не цъфнаха, хем са разсявани есента. Една част са на сянка и може би заради това.


Имам моркови които съм сяла есента. Цяла зима изкараха в тунелче и сега вече приличат на морковчета, вярно не много големи, но моркови. Обаче забелязах, че сега при тези дъждове, най-едрите са започнали за се чепят надлъжно. Някой има ли идея от какво е.

# 38
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 338
Здравейте отново и тази година  Grinning
При нас също би градушка преди около десетина дни, тъкмо засяхме пипера, срина го отведнъж. Сега наново  Confused Но на фона на трагичните събития от последните дни, не смея да жаля за жалката си продукция.
Морковите тази година нещо не ми се получиха, много рехаво, почти не са израснали...

# 39
  • на брега на Дунава
  • Мнения: 117
За съжаление при нас е така :
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10201085181490933&se … ype=1&theater

# 40
  • Мнения: 1 705
МХ,  Hug ужасна работа  Hug

# 41
  • Мнения: X
Герундия, не разбрах за морковите ти - разклоняват се или са се нацепили/напукали? Ако е първото, значи почвата им е твърда, ако е второто, от дъждовете е.
Розамунда, ягодите са от пролетта. На подарените не изрязах листа и не подрязах корените, а на купените (продавачката ми обясни, благодарна съм) изрязах всички листа, с изключение на сърцевинката, подрязах корените и те дават плод. Подарените караха само на шума и днес им орязах всички листа, с изключение на средичката, да видим как ще им се отрази. Ягодите ми от семена се кефят в лехата. За тях ме предупредиха, че е мисия невъзможна, но положих всички усилия да станат ягоди. Още не са цъфнали, но вече имат що-годе приличен вид. Зимата си мислех, че ще опитам директна сеитба, когато се затопли, но нещо изгубих желание. Имам достатъчно за момента, а нови площи не съм предвидила.

На всички пострадали по един или друг начин пожелавам да не се предавате! Борете се въпреки бедствията! Да сме живи и здрави, да няма жертви, останалото с повече труд може да се преодолее.

# 42
  • София/Варна
  • Мнения: 1 429
Алис морковите са нацепени и явно е от дъжда

# 43
  • Мнения: 94
И аз не съм рязала нито корените, нито листата на ягодите, сигурно затова са само огромни листа.
И аз ще ги изрежа, да видим, какво ще правят.


МХ, пожелавам ти да се справите с тази ситуация! Пожелавам и на всички други пострадали много сила и мъжество!


Gerundiq понеже си записала и Варна като твой град - как е положението при теб?

Амика, дано и при теб всичко да е наред!

# 44
  • София
  • Мнения: 24 839
Здравейте "земеделци"!
Имам въпрос - пръскате ли профилактично доматите и краставиците с нещо? Сега вали много, но и времето е топло. Опасявам се, че ще тръгнат разни гъбни болести. Затова искам да взема мерки преди да е станало късно.
Ще съм благодарна за всички съвети!
Пръскам поне 1 път в седмицата с:
1с.л. сода
1с.л. олио
1 с.л. течен сапун, разтворени в 4 литра вода.
Първо разтварям содата, после сапуна, накрая олиото.
Пръскам главно доматите и пипера, но след тях подпуквам всичко, по което има мравки, акари, черни въшки и каквото още се сетиш.
На този етап, почти нямам проблеми със завити листа, петна по тях, въшки и т. н.

Общи условия

Активация на акаунт