Бебешка пудра или крем против подсичане?

  • 16 028
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 40
А като сте навън по цял ден как ги миете децата?

# 16
  • Мнения: 532
Само при зачервяване мажа с крем Веледа, минава с 1-2 намазвания. Превантивно нищо не правя и рядко има проблем.

# 17
  • Мнения: 15
Дъщеря ми се беше подсякла много лошо и мажех с какви ли не кремчета. Държах я по цял ден голичка, но уви - седмица и повече не минава и не минава. Купих на майтап бебешка пудра и след втората смяна на памперса и пудрене почна бързо да се оправя. Два дни общо и всичко беше вече наред.

# 18
  • Мнения: 156
Kрем против подсичане на Судокрем  Wink

# 19
  • Мнения: 1
Аз използвам крем и за двете си бебенца, а това което знам със сигурност е, че каквато и пудра да се използва, тя е отличната хранителна среда за бактерии и гъбички, водещи след себе си до други проблеми с нежната кожа. Може да се ползва като подсушаващо средство, но след минутка-две е хубаво да се почисти/изтръска хубаво за да не остава по гънките. Иначе когато се подсечем използваме крем на Мустела, който никак не иска да попие, но пък минаваме с едно намазване и зачервеното изчезва

# 20
  • Мнения: 39
Ползвах Судокрем при всяко сменяне на памперса, но за 1-вия месец  не се подсече, уви сега е много зле положението / утре 40 дни прави/, подсече преди около седмица и още се борим с това. Педи-то ни изписа Дефламол и  да се измива със Смрадлика / успокоява/, когато се сменя и през деня да избягвам памперсите и сме на тензухени пелини за да може да му се проветрява кожичката, но ефекта беше минимален / правех го на 3 часа/ . Сега продължавам отново смрадлика и сме на ДжинДжира актив /спрей/, което е за подсичане и през 3 часа мия дупенцето, а ефекта е много по голям, започва да отшумява, но педи-то ме предупреди, че бавно ще мине понеже е топло навън.

# 21
  • Мнения: 6 713
Най-добрият вариант е нито едно от двете.
Ако е подсечено много, мажа с малко крем за ден два.
Иначе при миене и смяна на памперс без да има подсечено, с нищо не мажа както и не мия при всяка смяна на памперс.

# 22
  • Мнения: 96
Аз също не ползвам мокри кърпи.. Моето момиче направи страшна алергична реакция към памперси (незнам от кои понеже сменяхме марката няколко пъти) стана на огромни пъпки цялото и дупе, те се пукнаха и се сляха... Някакъв ужас... Смених мострите от родилното,Здраве, Судокрем, Бочко, и един правен крем против подсечено (от аптека) и никаква полза от тях.. полза имаше от миенето на дупето при смяна и оставянето без памперс цял следобед.. Сега сме на правен крем от една баба с мас, невен, тетра, лайка, прополис и още билки и съм доволна.. раните бяха много дълбоки, но сме с него от 3 дни и има огромна разлика в сравнение с всичко друго Simple Smile

# 23
  • Мнения: 7
До момента ползвам само Sudocrem и съм много доволна. Все още не сме имали проблеми и даже сме още на мострите подарък от болницата  Laughing

# 24
  • Мнения: 9
Ползвам крем, който се прави по рецепта в аптеката, много съм доволна Simple Smile

# 25
# 26
  • Мнения: 7
Дупенцето на малката за сега само се е зачервявало и я мажа с крема на БИОДЕРМА АВС ДЕРМ при смяна на пелени. Много съм доволна - облекчава зачервяването доста бързо.

Общи условия

Активация на акаунт