Родата му при нас в чужбина!!!

  • 16 175
  • 168
  •   1
Отговори
# 105
  • София
  • Мнения: 2 901
the Дорис, чудесен пример си за авторката! Дано и нейният приятел я подкрепя в тази тактика - и аз мисля че е много добра!!!

# 106
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 106
the Дорис , добра тактика, но и партньора трябва да се включи активно, иначе ще е трудно! Писах още в началото на темата, първо те двамата трябва да се разберат какво ще правят, ако той е ок със ситуацията, ако за него е супер да живее със родителите  си, и не вижда голям проблем, nanaa ще се бори със вятърни мелници...
Дано се оправят нещата!

# 107
  • Мнения: 11 499
Ами не му е супер на момчето, но е трудно да се опълчиш на родителите си и братята и сестрите си. Те го познават и манипулират отлично от рождението му.

Месец борба, тактики и МНОГО секс  Flutter се заличава с рев от мама и думите "Жени ще имаш много, но майка само една!". И да му се невиди права е!  Mr. Green Ама това го разбираш като станеш майка.

Също така не мисля, че те са злонамерени. Те смятат, че е нормално ТОЙ да помага на братя и сестри, ама аз не смятам, че трябва НАШИТЕ пари да отиват натам. Но пък смятам, че е нормално да давам пари на моята сестра като я закъса ... Наясно сме всички, че истината не е само една Wink Затова решаваш какво искаш и приемаш, че това което правиш няма значение дали е правилното и доброто, дали ще получиш одобрение и овации или хладно мълчание. тъпо и упорито действаш до победа!

А и много, ама много водка винаги помага  Mr. Green

# 108
  • Мнения: 2 190
Всъщност и двамата работят, затова не мисля, че не могат да си позволят да се изместят. Друг е въпросът, че са наясно колко скъпи са квартирите и така им е по-добре.

Аз знам, че днес Годеникът ми ще говори с тях, само че се съмнявам всичко да се размине без скандали и сълзи. Защото последният път като чух свекитата да си говорят за мен(мислейки, че не съм вкъщи) и ме наричаха "Тъпа" и "не мога да я трая", той отиде и не само говори с тях, но и повиши тон, при което майка му ревна, и се разбрахме, като си стъпят на краката да се изнесат. Това беше на 11.04 и така вече 3 месеца.
Благородно е да се прощава, аз го направих, но Богу не мога да забравя. Нито да бъда готова да пренебрегна себе си.

Nanaa, не се сърди, но жени като тебе винаги съм се чудила в коя категория да ви номинирам - "най-добра и благородна" или "непрактична, глупава и използвана". Казвам го с добри чувства, не искам да те обидя.  Hug
Значи първо са отричали, после са извъртели нещата и като са били притиснати са се извинили с половин уста. Лошо - манипулатори готови на всичко да не изпуснат кокала.

Няма лесен начин да се отървеш от тях. Както е писала the Дорис - според тях те са при СИНА СИ, т.е. у дома. Ще се борят със зъби и нокти да продължат да ви ползват - цупене, измятане, сълзи и  разтъкаване.
Не позволявай да те пързалят. Искай точни отношения и обещания - какво значи като си стъпят на краката - като в онзи филма "Татко обеща да ми купи колело, ама ДРУГ ПЪТ.
На годеникът ти му е трудно - обича тебе, но обича и тях. 
Има различни начини - бързо и директно, с хитрост, да копираш тяхното поведение (използваш техните оръжия)...., не знам кое можеш и искаш да направиш.

Все пак представете им сметката - можете да напишете на колко струва издръжката на всички, колко е тяхната част и с колко ги спонсорирате. Питайте кога (дата) смятат да се изнесат, планират ли да ви върнат парите и т.н. 

Този ад, в който живееш, не си заслужава - направи нещо!

# 109
  • Мнения: 3 149
Добре де, като е толкова трудно те да се изнесат, изнесете се вие двамата на момента. Нека те си останат в тая квартира и да си я плащат сами. Само не пропускайте договорът за наем да бъде прехвърлен на тях официално.
Недей да съжаляваш за подобренията, които сте направили, защото дори да живеета на по-малко и порутено място, ако сте само двамата пак ще ви е по-добре.

# 110
  • София
  • Мнения: 5 499
Всички снахи са лоши, независимо какво правят. Това е първа аксиома на свекървата и остава общовалидна поне до първото внуче.

Това са пълни глупости. Ако го вярваш, значи ще се превърнеш в лоша свекърва, щом още отсега си седнала да мислиш по този начин.

# 111
  • Мнения: 2 190
Популе,

Споко, не претендирам за авторство - перефразирах поговорката "Свекърва е майка на идеален син, на когото ужасно не му е провървяло в женитбата."
Знам, че всяко правило има изключения. Понякога дори правилата се променят. Но в този случай ще кажа а дано, но надали.

Не бери грижа за мене - няма да ставам свекърва.

# 112
  • Мнения: 341
На годеникът ти му е трудно - обича тебе, но обича и тях. 
Нека се разберем нещо, аз се омъжвам за годеника си, а не за нечий син. Живея със съпруга си, а не със семейството му. Ако "едната" майка го е раждала, за да го дои на стари години - да си го прибира, вместо да дои и мен покрай него. Никога не съм го разбирала това поведение - правиш дете и после му тровиш живота с натякването "аз те родих, аз те отгледах, дай пари, дай къща, дай кола, нервите ти не ме вълнуват". Даването е посока родител-дете, и то до време. В обратната посока и с такива размери не е нормално, който каквото иска да разправя и както иска да защитава семейната чест. Здрави прави хора, които не са ми никакви, да ми се обесят на шията - не е нормално.

# 113
  • ЯМБОЛ
  • Мнения: 1 022
              На тези навлеци едва ли е изгодно тя да се махне-остава се в къщата без 1 заплата,която вероятно е повече от техните приходи.Просто са решили да използват максимално,да лавират,манипулират и докато може да я карат така...Затова към тях трябва да се прибегне с финансови мерки,да направите точен разчет на наем,режийни и докато девойката е на гости те да плащат за трима.И за да няма разправии кой готви,кой не-те да си купуват за тях,вие за вас.Всеки да си готви,всеки да си чисти неговите стаи,а за общите помещения-график,закачен на видно място.Вместо да ти лазят по нервите,ти им лази.Като начало отиди и си купи нещо много фрапиращо,че да пукнат от завист.

# 114
  • Мнения: 33
Момичета, разговор се състоя. Решението е уж до седмица да си намерят нещо за тримата. Разговорът не беше никак лек, както и предполагах имаше сълзи, викове и естествено виновната съм аз. Според тях всичко, което годеникът ми каза са мои думи и аз съм му промила мозъка. Както и да е, не е никак приятно, но друг изход нямаше.
Само се надявам тази седмица да мине бързо, защото не мога да ги трая как ме гледат с омраза, защото заради мен той ги гонел.
Всъщност разговорът започна мирно. Обявихме им дата на сватбата и им споделихме, че имаме нужда да спестим пари, за това ако имат възможност да се отделят.  И тогава като се почна... Няма как да забравя кървясалите злобни очи на свекито!

 Но мина...

# 115
  • Мнения: 2 931
     Сега е важно у годеникът ти да не остане усещането, че си го принудила. Не знам как ще го постигнеш, на твое място просто не бих обсъждала повече темата, но става дума за твоя годеник, не за моя. Както и да мине времето до изнасянето, не е вечност. Една седмица е.
     И другото важно е през тази седмица да не се разнежите от обичайните проблеми, които съпътстват една смяна на жилище.

# 116
  • Мнения: 1 384
Еее разгеле!Сега ,за да им "помогнете" по-бързо да се изнесат се разгледайте и вие за нещо и им съдействайте...за да стане възможно най-бързо.А натрупаните до сега суми как ще ви ги върнат,това изясни ли се?
Аз продължавам да твърдя,че джоинт акаунт със свекъра(ако той е по-разбран) е добър вариант твоя мъж да си изчисти сметките по-бързо с тях.

Хич да не ти пука какво казва тя-остави я да си проветрява устата...

# 117
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 106
 Една седмица не е много време, дано бъдещите ти роднини наистина се заемат да си оправят нещата, а не да почнат да хленчат на сина си, и той да се отметне...
 Може да опитате да не  се виждате често, разходки и вечери навън,  и естествено да ги нагледате преди да си тръгнат ( от такива хора бих очаквала да изчезне техника или нещо ценно)
 Ясно е, че семейството трябва да се подкрепя, когато има нужда, но такива хора не мога да ги разбера, вместо да се радват, че детето им се справя, че самото то ще гради семейство, да помогнат, ако могат с нещо... не знам, ужасно е!
 Поне малко уважение трябва да има от тяхна страна, но всяко зло за добро, по - лошия вариант щеше да бъде, да ги изживееш тези неща като съпруга, сега вече знаеш какво да очакваш!
 Успех!

# 118
  • Мнения: 702
Ммдам, типичните селски изпълнения! Значи ти пък можеш да им кажеш, че не ти е приятно да използват сина си, особено за сметка на дъщеря им.
Ти им отнемащ свещената крава, която трябва да ги глезънка, докато си оправят заемите.
Айде моля, моля!
Веднъж вече мълчах, ако втори път ми се случи няма да повторя тази грешка.

Така и така те мразят, ами поне да има защо. Простаци!

Не се отказвай и ако мъжът ти нещо вземе да им мечи, прави като майка му- ревю, но тихичко и нежно, казвай,че ти е лошо и ти се вие свят, Абе прави цирк и ти. Кажи,че вашите не са те гледали, за да слугуваш в чужда държава на никого.... И всичко капка по капка, дълбай си мястото,както правт те. Без да ги обиждаш пред него.

# 119
  • Мнения: 204
Според мен родата ще се ослушва тази една седмица и ще чакат да ви мине.

Общи условия

Активация на акаунт