Родата му при нас в чужбина!!!

  • 16 171
  • 168
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 2 850
Не ги е срам - големи хора виснали на врата на сина си, ще го изсмучат, може връзката да му провалят, ама се сърдят и жалят, като им кажеш да се вземат в ръце!

# 136
  • София
  • Мнения: 17 334
Защо бе, нека им коментира по статусите - 'ех, колко вярно е това!'; 'я, точно такива познавам и аз!' или пък 'брей, че точно попадение, е тази мисъл'  Laughing Laughing
Или да споделя на стените им подходящи обяви за жилища  Laughing

Нана, шегувам се. Хърмаяни е права.

# 137
  • Мнения: 33
     Нана, защо си го причиняваш? Не чети инфантилните писаници, подходящи за лексикон на шестокласничка.  Всяка реакция от твоя страна само ще им достави удоволствие, ще ги радва че са те жегнали. Зарежи Фейсбук за няколко дни, можеш да оцелееш без него.

Точно това ще направя.
Но това нещо като ме разминава в къщи почти не ме блъска. Дано мога да издържа, защото опасявам се, че ще я вкарам в шамарената фабрика. А никак не ми се слиза на нивото им.

# 138
  • Мнения: 2 222
Аз съм от тези, дето и златен мъж не би могъл да ме задържи в подобен "дом". Хеле пък ако нямаме дете. Годеж години наред, дрън-дрън. Отдавна да съм се разположила в друга удобна квартира и ако мъжът не е вече при мен, отървал се от родата си, да се оглеждам за нов такъв. И ще се скъсам от купони, вместо само да бачкам.

Винаги съм си представяла съжителството с роднини като най-страшното нещо. Явно е така, убеждавам се всеки път, като чета какво си причиняват хората.

# 139
  • Мнения: 2 052
Нана,  добронамерен съвет -  през тази една седмица бъди максимално кротка и търпелива,  независимо колко си провокирана.  Не обсъждай повече темата,  не отговаряй на нападките и не им влизай в тон.  Явно отсрещната страна започва да си изпуска нервите,  не допускай ситуацията да ескалира.
Годеникът ти ще го оцени,  а може и да види по-ясно някои неща. Късмет. 

# 140
  • Мнения: 33
Нана,  добронамерен съвет -  през тази една седмица бъди максимално кротка и търпелива,  независимо колко си провокирана.  Не обсъждай повече темата,  не отговаряй на нападките и не им влизай в тон.  Явно отсрещната страна започва да си изпуска нервите,  не допускай ситуацията да ескалира.
Годеникът ти ще го оцени,  а може и да види по-ясно някои неща. Късмет. 

По същият начин мисля и аз. Колкото повече запазя самообладание, толкова годеникът ми ще види лицата, които не е виждал. Само не съм сигурна дали да му споделя за излиянията на сестра му?

# 141
  • Мнения: 8 940
Не, не споделяй за ничии излияния..На това му викам хвърляне на съчки в огъня.
В неприятен момент като този лично за мен малко тактическа дипломация не е излишна

# 142
  • Мнения: 2 052
Аз не бих наливала още масло в огъня,  дори да съм хиляда процента права.  Явно му е тежко на момчето,  вменява му се и вина от семейството му,  не е съвсем изключено да чуеш едно: стига вече,  нали стана на твоето,  изгоних ги -  казано в момент на болка.

Чисто човешки,  разумна цел е да искате да сте самостоятелни едни от други,  но в нормални взаимоотношения.  Иначе конфликтът със семейството неминуемо ще ви тежи,  особено на годеника ти,  и ако не преодолеете или поне овладеете скоро след изнасянето им тези дрязги,  рискуваш да те впишат в семейната история като лошата снаха,  която ги е изгонила.  Сега още не си на такъв етап и с повече самоконтрол и усилие на волята хем ще осъществите изнасянето им,  хем в очите на мъжа до теб ще постъпиш правилно.  А докато той е уверен в това всичко е наред .  Но уверяването не става като му отвориш очите за изстъпленията на роднините му,  а като запазиш спокойствие и адекватно държание -  както досега.

А те съветвам да не коментираш повече темата,  защото тя няма повече за обсъждане и трябва на всички да е ясно,  че решението е взето.  
Наистина ти пожелавам скоро напрежението у вас да спадне до нула.

# 143
  • София
  • Мнения: 500
    Нана, защо си го причиняваш? Не чети инфантилните писаници, подходящи за лексикон на шестокласничка.  Всяка реакция от твоя страна само ще им достави удоволствие, ще ги радва че са те жегнали. Зарежи Фейсбук за няколко дни, можеш да оцелееш без него.
  202uu
Дам ,разсейвай се с нещо ,докато се изнесат.

# 144
  • Мнения: 22 475
Аз ти предлагам като се прибереш да си взимаш книжка да си четеш на двора...или коктейл и да си почиваш.
Правиш вечеря само за двама и чакаш твоя човек да се прибере.

# 145
  • Мнения: 2 222
Аз пък не знам човек от камък ли трябва да е и колко време може да издържи това.... но и не прочетох кога ще се изнасят. 

# 146
  • София
  • Мнения: 4 063
  На мен пък ми е странно как за 1 седмица ще си намерят квартира и ще се изнесат. Хайде, в БГ, ако имаш парите и с малко късмет, ще си намериш квартира за 1 седмица. Но в УК нещата са малко по-различни-пък те проучват, предишни адресни регистрации и т.н....Дано станат нещата , де, да не е само прах в очите.  Peace

# 147
  • София
  • Мнения: 2 901
  На мен пък ми е странно как за 1 седмица ще си намерят квартира и ще се изнесат. Хайде, в БГ, ако имаш парите и с малко късмет, ще си намериш квартира за 1 седмица. Но в УК нещата са малко по-различни-пък те проучват, предишни адресни регистрации и т.н....Дано станат нещата , де, да не е само прах в очите.  Peace

Не че съм съгласна за положението в България, но и на мен ми е странно в Англия да може за 1 седмица да приключи ефективно всичко.

От друга страна, те (навлеците) тази седмица ще се лашкат от едната крайност (атаките, мусенето, селянията) към другата (мили очички, не можем да намерим подходящо толкова бързо, влезте ни в положението) и ако нанаа стои и го играе пасивната, това само ще разстрои кандидат-женихът. Все си мисля, че трябва услужливо и мило да им поднася предложения за квартири всеки ден - та нали е там по от отдавна, владее езикът по-добре, по-организирана е... Така и на тях ще им стане ясно, че нещата са сериозни.

Нанаа, ти не работиш ли, че все се разминавате вкъщи?

# 148
  • Мнения: 2 052
Вечеря само за двама е демонстрация,  която точно сега е излишна в това домакинство.  След седмица ще си готви само за двама.
Алкохол не бих близнала в такава напрегната обстановка,  че бързо падат задръжките.
Повече разходки сред природата,  на спокойствие и това е. Разни демонстрации на триумф,  който фактически още не се е състоял,  само й изчерпват кредита,  образно казано.  
Ще й се наложи да е за малко от камък,  че да успее да навигира ситуацията в най-благоприятната за нея и всички наоколо посока.  А и срещу себе си има цяла група хора,  които осъществяват емоционален натиск върху мъжа.  
Той обаче е част от това семейство и приема техните постъпки едновременно по-интензивно и по-слабо от нея. По-интензино приема притесненията и тръшканията им колко е трудно,  а по-слабо от нея чува мърморенето и обидните нотки,  защото на израстнал в такава среда му обръгва ухото към тези неща.  
Като човек,  който само е загубил от неовладяването на емоционалната си натура,  мога да кажа - авторке,  дръж фронта и се дръж на положение,  както досега.  Ако си отвориш устата сега ще кажеш сигурно много неща,  все верни,  но права няма да си.  И ще натовариш допълнително човека до себе си.  Късмет ти пожелавам.

# 149
  • Мнения: 11 573
Що ли си мисля че ще се натресат при сестрата?

Общи условия

Активация на акаунт