Следваканционна тема 2014

  • 2 593
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Привет!

Май дойде време да споделим как ни се видя Родината след едногодишно отсъствие.

Нашата ваканция още не е свършила, затова ще пиша по-късно.
Засега само да предупредя, че има някакви проблеми с банкоматите и не можем да теглим, бакноматът резервира сумата, а пари не дава
дано го разрешат скоро и не ви създава същите тревоги както на нас

# 1
  • Мнения: 2 786
Дали е заради драмите покрай банковия сектор в България? Тоест да е целенасочено? На мен за съжаление ми предстои един кратък престой в България това лято и ще се опитам да си заредя левове от тук.

# 2
  • Мнения: 14 635
Нямам идея защо така се е получило  с банкоматите,но не мисля,че е заради банкова криза.Тя беше около една седмица.Сега всичко е спокойно.Безкрайно се учудих след петъчните опашки(преди 10дни)пред банките,същата седмица в неделя от банкомат спокойно си изтеглихме пари.Няма драма.
W'A'S'P' ще ходиш ли на концерт на WASP? Wink

# 3
  • Мнения: X
не
от Борика са о...ли нещо
ДСК не е към тях и там теглихме без проблем

пътят София-Кулата е все по-добър
почти не останаха лоши участъци
но заведенията в Къкринското дефиле все още са 200 год назад с гнусните си тоалетни
прав беше онзи дето ни показа, че сме кенеф
такава гнус не бях виждала скоро
а иначе големи ресторанти
ще ям там точно никога

# 4
  • Bristol
  • Мнения: 9 365
WASP, до Гърция ли отскочихте?
Моето ще е след 2 годишно отсъствие. Не очаквам големи промени и изненади, но тепърва ми предстои.

# 5
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Изненади и шокиращи неща за нас нямаше… то как ли и да има като почнахме да си ходим толкова често.  Confused Единствено се сещам да споделя, че за първи път не видяхме пустеещи земи - всеки ъгъл или е засят, или е изоран, или е за ливади изчистен от храсталаци и будили. Браво! Пълно с реклами за земеделие и селско стопанство по пътищата, че даже и на мамата видяхме реклама по пътя Сф - Пд.  ooooh!

# 6
  • Мнения: X
хехе
рекламата и ние я видяхме

неприятно впечатление все още прави лошото обслужване и троснати продавачи

отиваме по препоръка в един голям център за гуми с желанието да им оставим една добра дума
и си излязохме
момченцата вътре все едно карат от Порше нагоре и им беше под достойнството да говорят с нас

същото и на един козметичен щанд в един мол
е, намерих си кой да ме обслужи качествено на друго място

онази инсталация представяща ни като кенеф е още в сила
всичките ресторанти в къкринското дефиле са с такива вмирисани дупки
а където има добри тоалетни из София са все добре препикани от българските чистници

чакам снетърпение пътуването из страната другата седмица

на село пътят до къщата е осеян с дупки
но никой не се сеща да вземе един чувал бетон и да запълни дупките пред вратата си
няма значение че там разбива собств си кола

крайният квартал, където отсядаме беше придобил вид последните две лета
сега е отново джунгла и мръсотия

# 7
  • Мнения: 2 786
Много ми е странно това с неспиращото лошо обслужване на клиента в България. Все едно не искат да му вземат парите, а направо да го изгонят.

# 8
  • Мнения: X
мдааа
с кеф си даваме парите на гърците
нашите и след сто години няма да ги стигнат

# 9
  • Мнения: 191
Тази година ми се стори много тъжно, пусто, западнало. Преди 2 години не беше така. Не знам дали защото времето беше лошо. Sad

# 10
  • Мнения: 2 093

а където има добри тоалетни из София са все добре препикани от българските чистници



попаднах на една много чиста тоалетна, в едно от селата по пьтя за Дупница. Междодругото в същото село-Усойка, има световно известен магазин  Laughing в който продават обувки, които са правени на ишлеме и цените са доста добри. Мьжьт ми си купи 2 чифта обувки. Така че ако имате пьт в тази посока непременно го посетете. Намира се на шосето.

Ние изкарахме кратък престой от две седмици в София, но много добре си изкарахме. Ще се включа пак с впечатления и снимки.

# 11
  • Мнения: X
Хехе минахме покрай този магазин, ама шофьорът не пожела да спре

Иначе горещо препоръчвам да се мине през Витошка късно вечер
Страхотно е
Както е ремонтирана и оълна със заведения е много приятна за разходка късно вечер

Вече и на авт.спирки из кварталите има инф табла кога ще дойде рейсът
Разни нови трамвай видяхме, но не сме се возили

Магистралата между София и Пазарджик е доста зле, слязохме от нея и минахме през едно селце Виноградец, хората си направили път като слънце с пари по Европроект, евала направо

Като поръчвах такси за летището вече питат колко хора сме и колко багаж имаме и пратиха комби кола, а не като преди аз да уточнявам тази инф и да ми пращат кола с багажник, зает от газова инсталация

Това засега
Ще пиша пак като се присетя

# 12
  • Мнения: 1 298
Все още съм в България, за съжаление ми се струва по-западнало от предните години.

Бургас все още е ок, но мръдна ли на юг или на север по Черноморието - Confused
Бетон в изобилие, нищо не се коси, навсякъде изсъхнали храсталаци и треви.
Разхвърляни стари постройки, вулканизатори и какво ли не, което загрозява входа на курортите.

На заведения вече ходя само на проверени. Вчера бях канена на едно в Несебър - отврат.
Не опитах нищо, за мръсотията по маси, под, тоалетни няма да говоря. Беше пълно с хранещи се туристи.

Тъй като мъжа ми организира фестивал тук лятото се сблъскахме отново и с безумния, бюрократичен апарат.  Grinning Също - с агенции за недвижими имоти. Няма такава мафия и непрофесионализъм. Не знам как хората го търпят това...

# 13
  • Мнения: 9 903
мога да потвърдя в известна степен написаното от Milla.

постоянно се сблъсквам с хора, на които не им се работи.

прави ми впечатление, че е пълно със заведения за хранене. Отделно от магазините, всякакви закусвални, баничарници, ресторанти, кръчмета, бистра и т.н. На всяка крачка се продава за ядене. пълно с био-магазини, специални хлебарници и магазини на мандри. Кои  и доколко предлагат истински продукти, не знам; просто се чудя как успяват да не фалират, толкова са много.

# 14
  • Мнения: 2 786
И на мен ми направи впечатление, че има страшно много заведения за хранене. Повечето са дори пълни посред бял ден! За обслужването съм със смесени чувства - на някои места беше на ниво, на други - просто не им се работи и не искат парите на клиента. Не съм впечатлена от хигиената в ресторантите, където пробвахме да се нахраним. Или се врътвах на входа, или веднага след сервирането. Ама щели да ми сменят чинията и приборите - не, благодаря.

По принцип не съм особена фенка на "Хепи", но приятелките искаха да хапнат там и отидохме веднъж. Хапнах спаначената им супа и не беше лоша. Но имаше нещо много дразнещо в обслужването ... Сервитьорката издекламира много бързо някакъв особено дълъг текст в началото или по-скоро го смънка под носа си като завърши с въпросителна интонация. Имам чудесен слух, но честно казано не разбрах нищо от заучените фрази. И след като поръчах спаначената супа и казах, че това е всичко за мен, ме попитаха дали искам салата. Е, салата към супата?
Таксиметровите шофьори - и там си е до късмет на какъв ще попаднеш. Хайде едно плюсче - все повече шофьри в София са започнали да спират на пешеходна пътека! Това май беше голямата изненада тази година. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт