Сутиените и потенето през лятото

  • 10 033
  • 64
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 622
И нищо да няма отпред пак не си е работа...и да искам не мога без сутиен.

# 31
  • Мнения: 363
Pupitka то си е до човек, аз пък много се кефя като видя някоя мацка без сутиен (и понеже знам, че някой хора могат да го разберат погрешно - не не е защото съм лезбийка) , просто си е яко, особено ако са ти стегнати гърдите Simple Smile

# 32
  • Варна
  • Мнения: 18 000
Pupitka то си е до човек, аз пък много се кефя като видя някоя мацка без сутиен (и понеже знам, че някой хора могат да го разберат погрешно - не не е защото съм лезбийка) , просто си е яко, особено ако са ти стегнати гърдите Simple Smile

Къде като я видиш  се радваш?

Ако  работи в училището, в детската градина, в банката, в кварталния магазин?
Или просто като ходи по улицата? newsm78

# 33
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 129
Приемам ги само на плажа или около него-тогава може,ама по улицата в ежедневието-не.  Peace

# 34
  • Мнения: 363
В университета имаме една асистентка, младичка, дето си ходи без сутиен и няма нищо лошо в това, бог не те е родил със сутиен, какво лошо има ако можеш да си го позволиш, да го направиш. Естествено пак казвам, зависи от дрехата която носиш, ако си с някоя копринена риза, прозрачна, няма как да стане... на работа може да е със спортен сутиен, а пък в свободното време без... всичко е до желание и разбирания... Simple Smile  http://www.zajenata.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D … %BD-news5323.html  Joy  bouquet  bouquet

# 35
  • Варна
  • Мнения: 18 000
В университета имаме една асистентка, младичка, дето си ходи без сутиен и няма нищо лошо в това, бог не те е родил със сутиен, какво лошо има ако можеш да си го позволиш, да го направиш. Естествено пак казвам, зависи от дрехата която носиш, ако си с някоя копринена риза, прозрачна, няма как да стане... на работа може да е със спортен сутиен, а пък в свободното време без... всичко е до желание и разбирания... Simple Smile

Aма не е така, раждаме се голи, това не значи, че трябва така да ходим по улиците.
В по-сериозните фирми има и дрескод, не е до желание и разбирания.

Скрит текст:
Работила съм на място, където обувките с отворени пръсти бяха неприемливи. Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 363
Добре де, вие какво ме захапахте, има всякакви изключения от моето "правило" . Щом имаш дрескод си го спазваш, това няма общо, аз говоря за себе си и жените като мен, които споделят същите разбирания..., не отричам носенето на сутиен, недейте и вие да обвинявате хората, които са избрали да не го правят Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 2 498
Aма не е така, раждаме се голи, това не значи, че трябва така да ходим по улиците.
В по-сериозните фирми има и дрескод, не е до желание и разбирания.

Скрит текст:
Работила съм на място, където обувките с отворени пръсти бяха неприемливи. Rolling Eyes

Е стига бе, дрескода е за дрехите, ако имаше и дрескод за бельото... Пълен кошмар.

В работата е въпрос на мярка и естетика. Естествено, че ако съм с някоя копринена риза и имам срещи няма да тръгна по боцки.

# 38
  • Мнения: 238
И аз съм с много малък бюст, но ако изляза без сутиен, ще се чувствам все едно съм гола... Самите дрехи, които носим, са така конструирани и материите са такива, че изискват да има и сутиен. Така, както едно време са носели корсети и много плътни материи, които да придават силует, сега е обратното- дрехите са леки и често прозиращи...  Rolling Eyes

Вкъщи си ходя без сутиен, защото смятам, че е добре- освен че е удобно, е и здравословно. Но навън за лятото нося леки и изрязани сутиени, както и по-отворени горни дрехи с естествени материи, за да не се предизвиква потене.  Peace

# 39
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222


Е стига бе, дрескода е за дрехите, ако имаше и дрескод за бельото... Пълен кошмар.

В работата е въпрос на мярка и естетика. Естествено, че ако съм с някоя копринена риза и имам срещи няма да тръгна по боцки.
Определено.
Но естетика е много разтегливо понятие.Виждала съм дами с бели ризи, и черни сутиени, Или полупрозрачни коприни с пищни дантели отдолу.
Имам строг дрес код светли едноцветни ризи, като само лятото  мога да бъда без сако.Старая се цвета на сутиена да отговаря на цвета на ризата, ако не мога, използвам сутиен телесен цвят.На копринени ризи, копринен сутиен, ако прозират  изчистени модели без дантели.
Сега по темата.
Никога не ми се е случвало сутиенът ми да предизвиква потене.Използвам предимно с твърда чашка и подплънки.Температурите тук лятото  са  по високи от тези в България.

Не съм против ходенето без сутиен, стига да  е красиво, но  такава комбинация се наблюдава изключително рядко.Не  бих казала , че е по секси.На обратното мнение съм, Красивото бельо е в пъти по секси от  голите форми, особено за мъжете.

Последна редакция: чт, 10 юли 2014, 15:28 от sl

# 40
  • Мнения: 681
Здравейте,

Ако позволите, намесвам се във вашата тема, защото нямам кого друг да питам. Наскоро приключих кърмаческата си кариера и реших да си купя силиконов сутиен без презрамки. Отдавна имах нужда за някои дрехи, преди години бяха много скъпи, а сега намерих смешно евтини, за многократна употреба. Нещо обаче не държат... Моите гърди са поомекнали... А и отлепването от зърната е твърде неприятно. Още на втория път почна да се разронва именно там и се чудя какво да правя. Мисля да си намажа зърната със зехтин, преди да сложа сутиена, но пък да не се изхлузи цялата инсталация... Или може би такива силиконови лепенки да си сложа под силиконовия сутиен?...

Имате ли опит?

# 41
  • Мнения: 1 130
Имаме.
 За да захване силиконовия сутиен, кожата ти трябва да е чиста и суха. Последното е много, много важно иначе започва да отлепя и не се знае да не го търсиш по улиците.
Намажеш ли със зехтин (или крем, лосион за тяло или др.) рискуваш да се разлепи по никое време.
Силиконът е много лек и удобен, все едно си без, но сам по себе си запарва и предизвиква потене там където е бил поставен (при мен). Случвало се е да ме изпоти и да "мърда".

Ако искаш да си носиш сутиена, намери от онези лепенки за гърди. Слагаш я на зърното да не се разранява и поти и поставяш чашката отгоре.

Нещо такова имах предвид:
http://-spam-.bg/instrukcii/
По китайските сайтове са много по-евтини.

ПС. Дава го спам, затова ето картинка:

# 42
  • Мнения: 2 445
По една или друга причина съм отхвърлила отдавна сутиените с подплънки и банели, с изключение на няколко такива, с много лека и мека подплатена чашка, за особени поводи с копринени ризи и разни такива... Предпочитам без такъв или ако ще е с, трябва да е от много лека материя или дантелен. Стои по-естествено и по-естетично. Като ги видя вдигнали ги до сливиците и прихвам да се смея, а сутиен на дреха с гол гръб, ами прощавайте ама Sick
Относно строгият дрес код:риза и сако, не виждам пък там какъв е проблема за лек сутиен или без, точно там е най-лесно, под сакото, стига бюста да го позволява.

# 43
  • Мнения: 681
Daisy^SLava, благодаря за отговора и за идеята! Точно такова цветенце ми трябва. Няма да рискувам с мазане.

На мен не ми изпотява, по-скоро вакуум ми прави, едва го свалям и кожата ми е леко по-бледа, именно защото е бил залепнал здраво. Може би ще е така, докато е нов. Неприятно е, ама какво да се прави...

На теб колко време ти издържа? Не очаквам да е много.

# 44
  • Мнения: 1 130
Издържа ми докато го сваля - цял ден Simple Smile Само понякога се размества, но пак не пада. Но не мажа с нищо.

Залепи чашката върху друга част на кожата и чак тогава я сложи на гърдата, за да отслабне залепващата сила, щом смяташ, че там е проблема.

Общи условия

Активация на акаунт