Слънчеви лъчи озаряват ФЕВРУАРСКИТЕ очи

  • 22 592
  • 736
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 149
Благодаря за милото посрещане smile3525

# 46
  • Мнения: 2 431
Добро утро на всички! Simple Smile

Гледам, че повечето от вас споделят опит с пюренцата. Да ви питам - има ли някоя мама, която все още не е захранила бебчето си, че ние сме от тези, ще започнем като навърши 6м. малката. Simple Smile
По темата за ваксините - ние правим една подготовка с шуслерови соли 2-3 дни преди деня, в който е ваксината, и продължаваме 2-3 дни след това. Малката е изключително спокойна и по нищо не личи, че е имало ваксина. Ако някой се интересува от подробности, ще опиша как ги давам солите, да не спамя предварително. Simple Smile
Иначе и моята Ралица последните дни е доста по-буйничка от обикновено, по-енергична е и повече скимти, иначе все е била супер кротка. Моята идея е, че може да започват зъбки, тя все още няма нито един.

Много хубав ден от мен! Simple Smile

# 47
  • Варна
  • Мнения: 71
Добро утро  на всички Simple Smile

Исках да ви питам дали пресният сок от круши има същият ефект като пюрето (разхлабващ). Бебо има ако през 2-3 дни, а вече си хапва пюренца и мисля,че трябва по-често да се отчита Simple Smile

лек и слънчев ден  Hug

# 48
  • Мнения: 554
Sahasrara, ние не сме захранени още. До сега щяхме да мааме пържоли, но педи не дава да я захраня, защото преди 2 месеца отключи атопичен дерматит и ще действаме леко и внимателно с манджите Peace
Има доста незахранени бебчета в темата, така че споко. Хубавото в случая е, че като захраним ние, другите мами ще са доста напред и ще можем да черпим от техния опит

manik_87, сокът от круши би трябвало да действа още по-слабително в сравнение с пюрето, ако пюрето е от готовите или правено на пара. Ако пюрето е от пресни круши не би трябвало да има разлика със сока

# 49
  • Мнения: 2 431
Аа, това наистина е така! Simple Smile Аз отсега виждам колко много са напреднали другите. Иначе и при нас това е по препоръка на лекарката, а и аз съм съгласна с нея, тъй като Рали все още повръща от време на време мляко, явно стомахчето ѝ има нужда от повече време, за да свиква. Simple Smile
А забелязвате ли бебенцата ви да са по-често гладни? Защото имам усещането, че заради това, че са по-пораснали вече, им се дояжда по-често. Може би пък от друга гл.т. си имат вече нужда от нещо по-питателно...

# 50
  • Мнения: 932
Привет на бебе Волена и мама!;)

По въпроса със захранването - също смятам да изчакам да има навършени шест месеца. Честото/увеличено хранене при моята е за кратко - в периоди на скок в растежа. Общо взето яде едно и също количество от няколко месеца. Давам вода или чай, когато е по-топло. Бях се притеснила, че й е малко, но израства дрехите и натежава. А и по-напред в темите ще видиш един калкулатор за храненията. Информацията в статията ми беше много полезна. Линкът е от мама Копчелино.
А за стратегията с приспиването - получава ми се два дни поред да заспи в 21 часа, после да й дам още едно шише в 23 часа, което да изяде в просъница. Целта е бебето да се събуди в 7 часа сутринта. Снощи пак ставах в 2 и в 5, а миналата вечер само в 5. Предполагам, че й е доста дневният сън. В разходки - раница или количка - към 4 или 5 часа общо. А може би е повече...
Ако спестя ставането в 2 часа, би било чудесно.Wink Пък това в 5 се преживява.Wink
Техниката на приспиване е с повиване - само ръцете, крачетата са свободни. Сега в жегите използвам мн тънко одеало или тензухена прлена. Слагам биберон, гушкам и потупвам гръбчето. Не се разхождам, не пея, само ш-ш-ш. Да няма дразнители и стимулатори наоколо. Започва се при първи най-ранни признаци за сън. Отне ми по 10тина минути и двата пъти. Важно е потупването да продължи малко време след като заспи дълбоко.
Иначе и у нас са циркове с лягането още от самото начало... Носене, друсане... Отделно, че спи при нас и се надявам скоро да мога да я преместя в нейното легло. Макар че гушкането ще ми липсва.

# 51
  • София
  • Мнения: 464
Здравейте!
Аз също още не съм захранила сина си. Ще го захраня при навършени 6 месеца, аз така предпочитам, не е по препоръка на педиатър. 
За по- често хранене не мога да кажа точно, защото от първия ден го кърмя на поискване и то е било на 1-2-3 часа. Все още го кърмя 3 пъти вечер. Добре наддава и добре се чувства. Няма зъби, но упорито се лигави, та скоро може и да има.
Весел ден!

# 52
  • Всеки ден трябва да се инжектираме с малко фантазия, за да не умрем от реалност: Рей Бредбъри
  • Мнения: 4 327
Уф ... чета ви и ... чак се чувствам гузна, че моето спи като пън от 21 до 6 ... Има и един здрав сън след обяд от 13 до към 16, а и си подремва за по 10-15 мин. по другото време ... Спи и заспива сама в леглото си ...

# 53
  • Мнения: 2 431
Привет на бебе Волена и мама!;)

По въпроса със захранването - също смятам да изчакам да има навършени шест месеца. Честото/увеличено хранене при моята е за кратко - в периоди на скок в растежа. Общо взето яде едно и също количество от няколко месеца. Давам вода или чай, когато е по-топло. Бях се притеснила, че й е малко, но израства дрехите и натежава. А и по-напред в темите ще видиш един калкулатор за храненията. Информацията в статията ми беше много полезна. Линкът е от мама Копчелино.
А за стратегията с приспиването - получава ми се два дни поред да заспи в 21 часа, после да й дам още едно шише в 23 часа, което да изяде в просъница. Целта е бебето да се събуди в 7 часа сутринта. Снощи пак ставах в 2 и в 5, а миналата вечер само в 5. Предполагам, че й е доста дневният сън. В разходки - раница или количка - към 4 или 5 часа общо. А може би е повече...
Ако спестя ставането в 2 часа, би било чудесно.Wink Пък това в 5 се преживява.Wink
Техниката на приспиване е с повиване - само ръцете, крачетата са свободни. Сега в жегите използвам мн тънко одеало или тензухена прлена. Слагам биберон, гушкам и потупвам гръбчето. Не се разхождам, не пея, само ш-ш-ш. Да няма дразнители и стимулатори наоколо. Започва се при първи най-ранни признаци за сън. Отне ми по 10тина минути и двата пъти. Важно е потупването да продължи малко време след като заспи дълбоко.
Иначе и у нас са циркове с лягането още от самото начало... Носене, друсане... Отделно, че спи при нас и се надявам скоро да мога да я преместя в нейното легло. Макар че гушкането ще ми липсва.

Много благодаря за информацията, FrauSt, сега ще я чекирам. Simple Smile

По въпроса за спането - при мен също помага "шшш". Може би наистина е повечко дневният сън, защото при нас бебето заспива 22-23ч и става към 7 сутринта, понякога дори след това. Но пък денем не знам дали и един час ѝ се събира, така че ми се струва закономерно. Друго нещо, което би могла да проваш, е да местиш бебето на тъмно като видиш, че му се приспива. Аз като че ли нашето съм го "дресирала" някак си и както е седяла цяла вечер на светло, щом я преместя в спалнята, почва да трие очички и да се унася. Много ни помагат и музикалните играчки.

Изключително се радвам да прочета, че още някой е приютил бебчето си в леглото за възрастни! Simple Smile Ние в началото малката си я слагахме в креватчето и беше свикнала. Но определено спи по-добре при нас, пък и решихме, че сега ни е паднало да я гушкаме, след някоя и друга година сигурно ще почне "махнете ми се от главата", та сега се възползваме. Simple Smile))

И благодаря на всички, които ми отговориха за захранването! Дружно ще захраним бебчетата като навършат 6 месеца. Simple Smile))

# 54
  • Мнения: 149
Да се включа е аз в темата за приспиването-и баткото като беше малък и сега бебка ги бях научила да ги люлея на възглавница.Е моя беше грешката,признавам си smile3518 smile3518 smile3518Малката я люлях до преди 10 дни,ама то беше едно люлеене-с много мъки,тя се гърчи,плаче,трудно заспиваше,а аз оставах без сили,защото тя не искаше да я люлея наляво -надясно,ами напред-назад и то много силно(незнам дали ме разбрахте)И така един ден ми писна и я оставих в леглото.Тя поплака и заспа.-вечерта и на другия ден също плачеше ,ноооо заспиваше.Е когато е по трудно и давам едно шише с чайче(тя много обича) и докато ги изпие и заспива.По подобен начин оттучих и баткото Laughing

# 55
  • Мнения: 2 141
Уф ... чета ви и ... чак се чувствам гузна, че моето спи като пън от 21 до 6 ... Има и един здрав сън след обяд от 13 до към 16, а и си подремва за по 10-15 мин. по другото време ... Спи и заспива сама в леглото си ...
И аз така. Хем се радвам, че спи от 21.00-21.30 до 08.00-08.30, хем искрено съчувствам на недоспалите мами. На мен много зле ми влияе безсънието /повръщане, главоболие, вдигала съм и Т от недоспиване/ и слава на Бога, че ми даде кротки дете.
не мога да си представя да ставам посреднощите. Прегръдки на всички будуващи мами  bouquet
Иначе и ние /когато има нужда от приспиване/ сме на ш-ш-ш  Laughing дори и Мони ми помага смучейки бибата си с м-м-м  Laughing
Толкова от мен за днес момичета. Утре ще пътуваме до София за кола и в други ден ще ви се отчета.
За първи път ще се разделя с Мони за повече от час и не знам как ще изкарам цял ден, сигурно ще досаждам на зълвата по телефона през 15мин  Blush
Послушни бебчовци и наспани мами пожелавам от все сърце Hug

# 56
  • Мнения: 642
Здравейте, мами
добре дошли на новите попълнения Simple Smile

На Натали в последно време само нощния сън й е като хората, вечер като заспи и само я вдигам да я кърмя, за сметка на това през деня е свободна програма - понякога спи, понякога не, то може би в мен е проблемът, че не я приспивам като не иска...

Иначе за захранването - аз тотално оплесках нещата, от напрежението дето ми е върху главата, дано да няма някакви дългосрочни последици за детето...тя може би затова не иска да яде много. Днес изсмука 40 мл от мен и после 30 й излях от шишето и заспа, ама като заспа, не мога да я събудя и с топ #2gunfire...аз нали казах че няма да се оплаквам, ама тя наистина не смуче достатъчно от мен и не знам как ще я караме, като още не се е научила за какво служи шишето  Cry Но пък с лъжица яде...
А тия сокове на Хип колко са й кисели...все едно лимон й давам, а не ябълка...
Вчера на всичкото отгоре два пъти повърна и три пъти се изака и като я премерихме - същите кг от началото на месеца...

# 57
  • Мнения: 591
Привет,момичета!

Днес тове дете съвсем си обърка режима.Сутринта е яла в 7:30, в 10:30 категорично отказа да яде, към 12 се размрънка и тръгнахме дда се прибираме от разходката и ТЯ ЗАСПА!  Спа до 13:30 и тогава вече дадох пюрето. Нооо детето реши, че докато устата ее пълна е време да си пъха краката и ръцете в нея  Joy Шмръкна с носа си пюре,омаза си хубаво цялата глава, а по лигавника имаше повече пюре,отколкото изяде. Накрая от пюрето в носа и започна да киха...С ПЪЛНА УСТА   Joy И така..и двете бяхме омазани до ушите. Става все по -забавно  Simple Smile

Това е от нас за сега   bouquet Лек и успешен ден   bouquet

# 58
  • Мнения: 554
Хахаха Joy Joy Joy Дуче, чета те и си се смея с глас като си представя бебка, при вас е било весело Laughing Това са на мъжа ми "любимите" моменти. Той е един чистник...никога  не яде без салфетка, на всяка хапка си бърше устата... и когато хранех баткото с пюрета и той на всяка хапка правеше брррр, мъжа ми изпадаше в див ужас Joy Когато той хранеше горкото дете, му протъркваше брадичката от бърсане. Едно пюре = един пакет салфетки. Ще го видим сега как ще е с малката Laughing

копчелино, не се притеснявай, нищо няма да му стане на детето, ако го захранваш хаотично. Ако има нещо-веднага ще си проличи Hug

Безобидна, Кръстева, как да не ви завиди човек с тия златни дечица Heart Eyes Само да съм ви чула да се оплаквате от тях Naughty

Sahasrara, и моята пикла спи при нас в леглото. По-точно при мен, че преди няколко дена изритахме таткото да спи в детската стая при баткото и сега в спалнята е женско царство Laughing
Аз не се притеснявам, че спи при мен, сега ни е паднало да се гушкаме, а и съм на мнение, че всичко научено може да се отучи като му дойде времето Peace

# 59
  • Мнения: 2 431
Точно така! И аз нямам угризения, много ни е мило! Simple Smile
Сега ви пускам един линк на онлайн радио, което си слушаме с малката по цял ден (в моментите, в които не гледаме индисйки сериали де Laughing) - http://www.sky.fm/cafedeparis. Освен тази категория музика има още доста, така че всеки би могъл да намери нещо по вкуса си. Според мен и това помага за спокойствието на моето бебче. С удоволствие ще чакам да чуя отзиви от вас Simple Smile))

Общи условия

Активация на акаунт