Как и кога сложихте детето на гърне?

  • 8 039
  • 98
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 396
Аз моята Виви започнах да я слагам от 11м. и половина.Много бързо свикна,но никога не съм я държала насила,докато седи добре,почне ли да мрънка прекратява ме сеанса Wink и след известно време пак се пробва ме.Има ефект определено,вече не е акала в памперса от 3седмици,защото детето си казва("ати",което означава"аки").Доволна съм много и се радвам,че опитах,защото има резултат.Вие можете още малко да изчакате,но както ти си прецениш.Имам приятелка,която от 5м. си слага детето на гърне.Така,че всичко е въпрос на гледна точка. Grinning Grinning Grinning.

# 91
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Аз не съм го слагала на гърне.Просто това лято като стоеше голичък му го показах и му обяснявах за какво служи.В един момент като му се пишкаше започна сам да отива и да пишка прав на гърнето.
ПП. сега е на 2 и 4 месеца

# 92
  • Мнения: 1 464
След още 10 месеца Peace

# 93
  • Мнения: 2 407
Ние започнахме да я слагаме от тази  възраст за да свиква, давай смело! Като я сложим и тя пишка и ака ,а  сега сутрин като я сложим пишка и ака!

# 94
  • Мнения: 133
Синчето започнах да го слагам на гърнето малко след като навърши 2г.  всички ми казваха, че съм много закъсняла, но от матерялите прочетени тук вече съм спокойна,  че съм постъпила правилно. Thinking Grinning

# 95
  • Мнения: 5 500
Ми да и аз съм от закъснелите майки, лоша майка, лоша майка  hahaha
Моя син е на 2,7 г, и ползваме памперс №6  Mr. Green
Мнооого отдавна като беше на 11 месеца се опитах да го сложа на гърнето рано сутринта, всичко беше ОК. След месец никой не бе в състояние да го задържи на гърнето.
Пробвах към 2,1 г, бях изненадана, че даже си казваше. Доставяше му огромно удоволствие да сяда директно в/у тоал. чиния, да си подсушава чурата, да пуска водата. За няколко дни махнахме памперса.
След месец тотален обрат. Всичко в гащите. И при това нарочно.
Още не се е научил. Значи съм лоша майка Sick
И аз ще цитирам д-р Фицхю Додсън, но много ми хареса следното:
В безкрайната си мъдрост на зрели люде много родители изчисляват часа, в който да поставят хлапето на гърнето и да проверят дали пък няма да предизвика раздвижване на червата му. Това следство им изглежда толкова логично, че дори не забелязват колко е нелепо. Може би ще схванете по-добре, ако ви опиша следната ситуация: представете си, че в този момент, докато четете, някакъв триметров гигант внезапно ви вдигне, отнесе ви до тоалетната и ви постави на седалката, като ви заяви със силен и нетърпящ възражение глас: "Време е да се изходите". Представете си също, че ви принуди да седите там пет или десет минути. Каква ще е реакцията ви? Същата като на детето ви при сходни обстоятелства. Смешно ще си кажете. Размислете и преценете дали много родители не се отнасят с презрение към биологическите нужди на децата си, като действат като триметровия гигант.
А цялата книга е тук:

http://www.izvorite.com/downloud/downloud6.htm

# 96
  • София
  • Мнения: 626
На 6 месеца

# 97
  • Мнения: 1 119
Моето съкровище е малко още, но да споделя- скоро попаднах на едно предаване SOS гледачки- та под формата на игра, като пееха песничка, когато има пиш докато отива към ОО. Така прави майката, когато има... и детето по- лесно възприема. Хареса ми идеята. Дано помогне. Сподели ако ще опиташ.

# 98
  • Мнения: 523
ух май нямам търпение да изчета всичко... но и аз съм от майките "за" ранното гърне, ако е възможно това, з-тото наистина си зависи от самото дете.
на въпроса:)
 Дани почнах да го слагам на гърнето като можеше да седи сам стабилно на него, май беше след 7 или 8 месец. По-важното е, че още не може да става сам от него, което мисля, че е в моя полза Mr. Green Купихме му пеещо гърне, та по-лесно се ориентирам кога се е изпишкал. Седи на него без проблем, разбира се с много играчки (най-вече дистанциаонното Mr. Green) Сега имаме друг проблем, като го сложа на гърнето си играе с пишката #Crazy та задължително трябва да има много играчки в ръцете си  Laughing
Никога не съм го насилвала, първите няколко пъти не искаше да седи, изчаках няколко дни и пробвах пак, стоплих малко предварително гърнето и номера мина Laughing Цяла зима през деня, го слагам през час, 2 на гърнето, задължително сутрин, или като се приберем от вън, но никога в строго определен час или по часовник.  Намалила съм памерсите много, Дани почти всеки път си ака в гърнето (което е страхотно облекчение за мен!) и доста често пишка. Винаги му казвам браво и го поощрявам, като си е свършил работата в гърнето. Не знам до колко съзнателно го прави, все пак е само на 1 г. ... но мисля това лято да се опитам да му махна памерса... пък каквото сабя покаже:)

Общи условия

Активация на акаунт