АВГУСТ, идвай вече, за да гушнем сладкото човече!

  • 24 071
  • 737
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 115
ttt7ttt стискаме ти палци всичко да мине бързо, леко и безпроблемно. Чакаме подробности за нормално раждане, защото още никой не е споделял  Laughing

Момичета аз не съм взимала ръкавички  newsm78 не знам защо реших, че не са ми толкова необходими. Някой с опит да сподели дали са нужни или може и без тях.

fiona благодаря, че ме подсети за памперса и храненето,  изобщо не ми е минало през ума, ама какво да правиш майка новобранка  Laughing

# 691
  • Мнения: 127
ttt7ttt дано всичко мине бързо и безпроблемно  Hug
Аз вече приключих с основното чистене. Това е нямам сили вече, дори като готвя се уморявам, а какво остава за повече, правих бухти преди малко и сега краката ми са надути от това че стоях пред котлона, та си мислих после кога ли пак ще се навия пак да правя бухти и да вмириша на всякъде  и да вися пред котлона (няма да е в близката година мисля Crazy )
ymemansi представям си, какво ти е било  Sad
Valeria N  и аз не съм взела, мисля че и без тях ще минем

# 692
  • Мнения: 191
ttt7ttt, стискаме всички палци! Много леко и бързо раждане ти пожелавам!   bouquet
Аз пък от днес имам странна болка в слънчевия сплит и като цяло в гръдния кош, имам чувството че се разтваря и бебето тръгва да излиза нагоре  Mr. Green Някой имал ли е такива болки или да е чувал за подобни в края на бременността?
Някакси вече искам и мен да ме почват контракциите, че това чакане ме убива  Crossing Arms Praynig

# 693
  • Мнения: 143
Привет момичета,
много съм щастлива,че си имаме тооолкова много бебенца в темата!Да са живи и здрави! Heart Eyes
Вчера пуснах първата пералня с бебешки дрешки .Тъй като още не сме приключили с ремонта ,реших поне това да свърша,че времето си минавааа...  и сега разнасям дрехи от единия апартамент в другия,пълна лудница Crazy
Бубито ми вече си ми тежи ,ще я мерим чак на 13-ти.Трудно спя,будя се постоянно.Бременна му работа  Hug После пък ще ми липсва това голямо коремче,сигурна съм.
Пожелавам ви един хубав и усмихнат ден!  bouquet

# 694
  • Мнения: 1 073
ttt7ttt Успех! Щом имаш сили да пишеш от предродилна съм сигурна, че всичко ще е наред!

Момичета, благодаря ви! Аз днес съм с някакви странни боли - по-скоро мускулни отколкото контракции. И лежа, заедно с детето,ч е май се е простудила от снощното течение и само мърка на дивана до мен.

Трябва обаче да събера сили да стана, че утре ще идва жена да ми чисти итрябва поне да подредя преди да е дошла.
Иначе в офиса няма да ходя, че поне да не пътувам, ще си доработя от вкъщи. В четвъртък ми е последен работен ден и най-много да ида да си събера нещата от бюротои да кажа едно чао.

А бсолютен привърженик съм на возенето на детето в сточе/кошница, вързано с колани. Въобще привърженик съм на правилата. Имам голям проблем с мъжа ми обаче, който изобщо не ги признава и си прави каквото си реши. Не връзва никога детето с колани, даже и извънградко, да не говорим, че големият му син никога ен е бил слаган в седалка дори - никога. Голяма борба водя и с него и с детето, за да седи вързано, какво ли не измислям за да я залъжа,ч е така трябва, ама като баща й й позволява каквото си иска е трудна работа....
Връзвайте си децата с колани от първия път за да са научени, нищо няма да им стане.

Допълвам: Корема ми се струва някак поомекнал от снощи, някой друг така?

# 695
  • Мнения: 2 697
ttt7ttt, успех и от мен, миличка! Всичко ще протече нормално и скоро ще се срещнеш с бебчо Wink

Да честитя и бебчето на Faima - нека е жив и здрав малкият мъж Солиман! Heart Eyes

При мен нищо ново - вчера пак вършахме из района с малкия, чудя се на ентусиазма си да излизаме за по 2-3 часа, дано не взема да родя на някоя детска площадка както съм я подкарала Mr. Green Учудващо добре се чувствам последно време, само малко ми е трудно ставането вече, но като стана направо хвърча - интересно, че не съм така подпухнала както бях доскоро, нямам отоци, изобщо чудничко. Направо не мога да повярвам, че се чувствам така 4 дни преди секциото Wink Понеже вече ми омръзна да чистя из къщи и да пера постоянно (синдромът на гнезденето ми се развихри в последно време), се захванах с организацията на рождения ден на малкия батко - това ми е любимо занимание и на помощ идват точно идеи на американските домакини, които сте споменали. Много интересни хрумки имат Wink И тази година при нас рожденият ден се очертава да е на открито и да е тематичен, но да видим как ще се получи - най-вече се надявам времето да е с нас, че с тия валежи...

# 696
  • Мнения: 156
ttt7ttt Успех ,дано всичко мине по мед и масло и после да разкажеш как е било  Hug

С две ръце съм за слагането на бебето или детето в седалката или коша за кола.Като знам какви шофьори има по пътищата ,чак не ми се качва в кола.Преди известно време имах един спор с баба ми дали трябва да купувам още от сега количка с кош за кола или не.Попитах я като ме изпишат от болницата къде да сложа детето и тя ми отговори " еми на ръце ще го държиш в колата и така #Crazy " Направо и казах ,че е луда в това време в което всеки кьорав, сакат и луд взема книжки кара а даже и такива и без книжка карат и убиват хора по пътищата да си нося на ръце детето в колата.... просто няма как да стане.Столчето в колата е за безопасност на детето .Ама как да и го обясниш на жената ...През онези времена е нямало толкова произшествия ,как то сега.

# 697
  • Мнения: 2 697
Sesil, и аз съм "за" кошниците и столчетата за кола, а и не виждам какво има изобщо да им се обсъжда - те са задължителни, а шофьорите неспазващи закона, подлежат на глоба... Да ти кажа, едно време пак са ставали катастрофи - на моето изписване моето семейство е катастрофирало в София, а аз от ръцете на майка ми съм изхвърчала в коленете на баща ми Wink Нищо ми е нямало, слава Богу, но колко различно щеше да бъде, ако по онова време имаше кошници...

# 698
  • Мнения: 143
За бебето в кош за кола с колани съм с пълно ЗА,още от новородено.Даже врънкам от няколко дена на мъжа ми да залепи една лепентка на задното стъкло на колата Baby on board още от сега,че си ме е шубе.Вчера станах неволен свидетел как едни хаймани момиче и момче удариха спряла кола пред блока и отпрашиха с 300 без да им мигне окото...страшна работа.Ние сами ако не се пазим,другите няма да го направят вместо нас.

ttt7ttt Успех,скоро ще гушкаш своето съкровище!  Heart Eyes

# 699
  • Варна
  • Мнения: 11 340
steli_3, честита двойна радост и от мен! Да са ти живи и здрави момчетата! Браво на теб, такива големи и доносени близнаци да родиш, при това по естествен път, супер!  bouquet


Момичета,стискаѝте палци . В предродилна съм с изтекли води и контракции на 6-7 мин. Днес ще се ражда  Grinning

Стискам много силно! Бързо и лесно да мине всичко, ttt7ttt!

И при нас няма "хън-мън" по отношение на кошниците и столчетата за кола. Симона все още е със седалка, независимо, че е 147 см. висока, а по закон е задължително возенето в такава до ръст 150 см. И на мен са ми много странни обяснения от рода на "детето не иска да стои в столчето", при това от интелигентни хора. Как не разбират, че се касае за безопасността на детето им?! Бебето задължително ще е в кошницата, вързано с колани. Да напомня, че трябва да е в посока, обратна на движението. Peace

Вчера доста се поразходихме и вечерта хич не се чувствах добре - краката ми бяха отекли ужасно и изглеждаха като тези на жената от Том и Джери Confused, тази сутрин не са спаднали съвсем, да не говорим, че по едно време, късно снощи взех да виждам двойно буквите на монитора и съвсем се шашнах. Уж нямам проблеми с кръвното, но тази седмица не са ми го мерили и се хвърлих в разни филми, за малко да притичам до Спешното, но после реших да се наспя и да видя как ще съм на сутринта. Днес нямам двойно виждане, чувствам се по-добре (само ми е жегаво) и единствено това, че краката ми не са спаднали след съня, леко ме притеснява. Rolling Eyes

# 700
  • Мнения: 156
chockolina И моите крака са супер подути направо не знам какво да правя.Студени компреси ,дигам ги на високо и продължават да бъдат подути  Thinking даже джапанките ми са станали малки.Единствено и само зареди жегата според мен ни се подуват краката.Моля се да позавали малко и да разхлади ,че не се диша ама като гледам няма такива изгледи  ooooh!

# 701
  • Мнения: 397
steli_3 наистина е мама героиня!   bouquet
И на мен вчера взе да ми става двоен погледа.Кръвното ми беше 140/90...  разходката в тези жеги май трябва да е само в мол,хипермаркет и т.н- където има климатици. Ама мен мъжо вчера така ме ядоса,че в жегата си излязох сама и вървях като кон. В резултат ме стегна яко корема и като се прибрах- падна ми тапата или поне част от нея  Embarassed. Тъкмо се зарадвах,че поне от цялата работа ще взема да родя...уви още не съм  #Crazy.
Стискам палци на всички раждащи днес! Simple Smile  Praynig

# 702
  • Мнения: 1 073
Espresso с тая паднала тапа, едни стиснати палци и за теб Simple Smile

# 703
  • Мнения: 397
Благодаря,ама аз пак се отчаях- то на някой 2 месеца преди това е падала  Laughing  Иначе снощи се шашнах - изкъпах се, обезкосмих се,пусках стерилизатора,гладих,пусках перални....ама нищо  Laughing Само където легнах в 3  Laughing

# 704
  • Мнения: 156
Espresso И моята тапа или поне част от нея падна преди 2-3 дена и аз чакам всеки момент да родя ...но такива изгледи в скоро време не виждам  Laughing корема ми е все още е на високо  Confused

Общи условия

Активация на акаунт