Веганството - да споделим опит - тема 14

  • 44 968
  • 752
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 149
С мента става много хубаво; опитвали сме нееднократно. Wink Simple Smile

Навярно става и с босилек хубаво.  newsm78

# 46
  • София
  • Мнения: 5 193
Става Peace

# 47
  • Мнения: 19 300
Някой може ли да ме светне за палмовото масло? Хидрогенираното ясно , че е мега вредно. Но сега се загледах в едни бисквити на Алнатура (Doppelkekse), които детето обича много. И те са с палмово масло. Ако не е хидрогенирано има ли значение откъде е екстрахирано? Преди време бях чела, че е два вида-червено от костилката и някакво друго от друга част на растението?
Честно, ако и те не са ок, не знам вече Tired Тотално ми писна от тези бисквити. Само не ми давайте съвет да правя домашни Crossing Arms

Последна редакция: нд, 27 юли 2014, 10:10 от Пролетен дъждец

# 48
  • Мнения: 2 545
Доколкото знам, не навсякъде палмовото масло се упоменава директно, че се съдържа в продукта. Можем да подозираме, че се съдържа и там, където е упоменато само, че има "растителни мазнини".

Готови бисквити ям вече много рядко. Единствено си позволявам "Добро утро" с мед и лешници.
И те не са много полезни, но ги хапвам само в краен случай Grinning.

Използвам възможността да попитам за изпитана рецепта на домашни бисквити, които приготвяте и хапвате вкъщи без угризения  Grinning

# 49
  • Мнения: 19 300
Моята питанка е дали палмовото масло е вредно? Ако някой е чел, ще се радвам да се включи.

# 50
  • Мнения: 149

Използвам възможността да попитам за изпитана рецепта на домашни бисквити, които приготвяте и хапвате вкъщи без угризения  Grinning

За сладки или солени бисквитки питаш?

# 51
  • Мнения: 149
Моята питанка е дали палмовото масло е вредно? Ако някой е чел, ще се радвам да се включи.

Инфо за палмовото масло в интернет колкото искаш, ето:

http://zdrave.log.bg/article.php?article_id=20916

http://rasper-bg.com/?p=1586

http://tv7.bg/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/%D0%97%D0%B4% … html#.U9TOs_l_te8

# 52
  • Мнения: 5 713
Това точно палмово не е вредно:
http://nutiva.com/nutiva-introduces-organic-red-palm-oil/

Подробна и допълнителна информация не знам. По принцип като прочета рафинирано или хидрогенирано палмово олио и не купувам.

# 53
  • Мнения: 149
Аз имам големи съмнения, че за купешките бисквити използват точно това олио, което Вери показва. А дъждец писа: Само не ми давайте съвет да правя домашни

# 54
  • Мнения: 19 300
Благодаря,Вери! Аз също не купувам ако е указано хидрогенирано или рафинирано. На тези био бисквити пише, че е био, но нищо друго. В масовата продукция едва ли влагат червеното масло, защото знам, че е много скъпо.
Мислех, че някой от вас може да е проучвал по-задълбочено и затова питах. За вредите в конвенционалното производство съм наясно. Има неточности в статиите. Наситените мазнини в палмовото масло повишавали холестерола. Не е вярно. Той се повишава от животински и трансмазнини. Кокосовото и какаовото масло също съдържат наситени мазнини, но студено пресовани не са вредни.
Домашни не се ядат вкъщи. Аз бисквити не ям, търся за детето. И то не яде много, но когато поиска нещо сладко, искам да имам алтернатива. Тези, за които питам, ги носим чак от Германия, защото в Бг ги спряха. В България освен едни с краве масло в Лидл , не намерих читави.

Последна редакция: нд, 27 юли 2014, 13:41 от Пролетен дъждец

# 55
  • Мнения: 5 713
Аз лично не съм проучвала задълбочено въпроса относно палмовото.
За купешките бисквити чети и на другите езици - нерядко има разминавания в етикетите.
А, сега виждам, че става въпрос за чужбински бисквити т.е. няма бг етикет. Би трябвало да е така както го пише.

# 56
  • Мнения: 9 991
На житен дар рекламираха бисквитите , че били уж хубави , но аз цялата се изпъпчвам. Купувам най -обикновените , или гръцки на пападополу , на нестле не са лоши .Също закуска детските,със тях  стават най-хубавите торти .

# 57
  • Мнения: 2 545
Най-важното според мен е да имат повече фибри и да не са само от бяло брашно.

# 58
  • Мнения: X
Ясно е, че когато става дума за храни промишлено производство, гаранция за качество и чистота на продуктите няма.
По отношение на бисквитите точно все още не съм попадала на такива, чиито съставки изцяло да ме устройват.Или ще са с растителни мазнини, което значи хидрогенирани, или ще са само с бяло брашно, или ще са с глюкозо-фруктозен сироп или синтетичен подсладител.....Обикновено правя домашни, но се случва да нямам, а да ми се обади приятелка, че ще мине за кафе....

# 59
  • Мнения: 778
преди 2 седмици пробвах тази рецепта и се оказа сполучлива ( е малко ми се рониха ама...)

http://recepti.gotvach.bg/r-9610-%D0%92%D0%B5%D0%B3%D0%B0%D0%BD_ … D0%B4%D0%BA%D0%B8

А през миналата седмица пробвах ето тези бонбони и бяха супер (малко е скъпа рецепта ама...)

Цитат
80 гр. суров сусам
40 гр. кокосови стърготини
25 гр. сурово какао на прах
80 гр. сироп от агаве
50 гр. кокосово масло (неразтопено, със стайна температура)
подправки: канела, звезден анасон, кардамон

Всички продукти се смесват и се разбъркват с вилица докато се образува еднородна маса. Тестото се оформя на малък правойгълник върху хартия за печене, с приблизителни размери 12×14 см. Поставя се в кутия или се покрива с фолио за свежо съхранение и се оставя за няколко часа в хладилник, докато стегне. Когато стегне се нарязва на квадрати.

Общи условия

Активация на акаунт