Майчинството счетоводно-61

  • 35 899
  • 758
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 89
Целия период на майчинство с първото дете ли се смята на база МРЗ?Нали първата година съм била на по-висок доход?

# 751
  • София-Младост
  • Мнения: 23 361
Целия период на майчинство с първото дете ли се смята на база МРЗ?Нали първата година съм била на по-висок доход?
Майчинство се нарича втората година, отпуска за отглеждане на дете до 2г. възраст.

# 752
  • Мнения: 89
Целия период на майчинство с първото дете ли се смята на база МРЗ?Нали първата година съм била на по-висок доход?
Майчинство се нарича втората година, отпуска за отглеждане на дете до 2г. възраст.
Благодаря ти Ала-Бала!

# 753
  • Мнения: 1 496
Какво става примерно ако до декември съм в майчинство , но ми се предлага работа и искам да започна веднага , детето не е дадено все още на ясла и баща му може да го гледа? Какво се случва с майчинството ми за тия 2 месеца? Също така ако искам да напусна веднага от старата работа и да започна нова какво се случва с платения ми отпуск от 2 месеца, който ми се полага? Може ли да ми се изплати без да го ползвам?

# 754
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 413
Какво става примерно ако до декември съм в майчинство , но ми се предлага работа и искам да започна веднага , детето не е дадено все още на ясла и баща му може да го гледа - ако бащата е осигурено лице може да го прехвърлиш на него и той да го получава? Какво се случва с майчинството ми за тия 2 месеца? Също така ако искам да напусна веднага от старата работа  - може да стане, ако се прекрати договора по взаимно съгласие, а иначе е нужно да пуснеш предизвестие, което е поне 30 дни и може да тече и по време на майчинствотои да започна нова какво се случва с платения ми отпуск от 2 месеца, който ми се полага? Може ли да ми се изплати без да го ползвам? - при прекратяване на договора може да се плати

# 755
  • Мнения: 1 496
Lady Brinne благодаря . То става въпрос за месец и половина майчинство , защото аз ще почна (ако почна) средата на ноември . Бащата е на борсата , това пречи ли за прехвърляне на майчинството и самата процедура по прехвърляне отнема ли много време и ще има някакво забавяне в парите ?

# 756
  • София-Младост
  • Мнения: 23 361
Lady Brinne благодаря . То става въпрос за месец и половина майчинство , защото аз ще почна (ако почна) средата на ноември . Бащата е на борсата , това пречи ли за прехвърляне на майчинството и самата процедура по прехвърляне отнема ли много време и ще има някакво забавяне в парите ?
Не може да направите това прехвърляне, при положение че бащата е безработен.

# 757
  • Мнения: 1 496
Lady Brinne благодаря . То става въпрос за месец и половина майчинство , защото аз ще почна (ако почна) средата на ноември . Бащата е на борсата , това пречи ли за прехвърляне на майчинството и самата процедура по прехвърляне отнема ли много време и ще има някакво забавяне в парите ?
Не може да направите това прехвърляне, при положение че бащата е безработен.
А половината майчинство поне няма ли да си вземам?

# 758
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
А половината майчинство поне няма ли да си вземам?

Да,като работеща майка ще имаш право на половината-170 лв месечно


Заповядайте в новата тема

Последна редакция: сб, 11 окт 2014, 17:25 от ♥Elfita♥

Общи условия

Активация на акаунт